مجله سیمدخت
0

سفر به هندوستان از طریق طعم: کشف غذاهای معروف هندی

سفر به هندوستان از طریق طعم: کشف غذاهای معروف هندی
بازدید 17

هر کسی که برای اولین بار غذای هندی به نام چیکن تیکا را امتحان کرده، می‌گوید که تندی ادویه‌ها تمام حس‌های حسی‌اش را تحریک کرده و در چند لحظه عاشق طعم منحصر به فرد آن می‌شود. شاید شما هم شنیده‌اید که تندی، طعم اصلی غذاهای هندی است و ادویه‌هایی مانند فلفل قرمز، دارچین، هل و زنجبیل در تقریباً همه غذاهای هندی استفاده می‌شوند.

بسیاری از افراد قبل از سفر به هند، تمایل دارند با غذاهای این کشور آشنا شوند تا تجربه‌ی بهتری از سفر برای خودشان به وجود آورند. به همین دلیل، در مجله علی‌بابا تصمیم گرفتیم تا برخی از بهترین غذاهای هندی را به شما معرفی کنیم.

معرفی غذاهای معروف هند

هندوستان، کشوری از تنوع و رنگ، در آشپزی نیز تنوع شگفت‌انگیز خود را به نمایش می‌گذارد. سفره‌ی هندی پر از غذاهای رنگارنگ، با عطر و ادویه‌ای که حساسیت‌های شما را برانگیخته و طعمی که هر کسی با هر سلیقه‌ای را خوشحال می‌کند.

مواد اصلی غذاهای هندی بر پایه برنج، نان، عدس و انواع سبزیجات قرار دارند. اما آنچه که این غذاها را منحصر به فرد می‌سازد، استفاده بی‌نظیر از ادویه‌های هندی است. زنجبیل، زردچوبه، گشنیز، زیره، هل، فلفل قرمز و جوز هندی تنها چند نمونه از این ادویه‌ها هستند که به غذاهای هندی طعمی گرم، تند و گاهی ترش و شیرین می‌بخشند.

در ادامه برخی از این غذاهای خوشمزه هندی را معرفی خواهیم کرد.

مرغ ماکانی کره‌ای

این غذا، مشهور به مرغ کره‌ای، یکی از محبوب‌ترین غذاهای هند است که از تکه‌های مرغ مرینه شده در ماست و ادویه، سپس پخته شده در سس کره‌ای تهیه می‌شود. طعم این غذا ملایم و کره‌ای بوده و رنگش نارنجی است.

 

مرغ ماکانی کره‌ای

چیکن تندوری

یکی از غذاهای معروف هندی، مرغ تندوری است که از تکه‌های مرغ تشکیل شده است. این تکه‌ها در ماست و مخلوطی از ادویه‌های تند مانند فلفل قرمز، زنجبیل و پودر چیلی مارینه می‌شوند و سپس در تنور ذغالی پخته می‌شوند. طعم این غذا تند و دودی است و رنگ آن به قرمزی می‌رود.

چیکن تندوری

دال گوشت

دال گوشت یک خوراک مغذی و کم‌چرب است که از عدس، گوشت، گوجه‌فرنگی، پیاز و ادویه تهیه می‌شود. طعم این غذا تند و نمکی است و رنگش قهوه‌ای است، در عین حال غذایی بسیار مقوی است.

 

دال گوشت

روگان جوش

یکی دیگر از غذاهای هندی، روغن جوش است که از ترکیب گوشت بره یا گوسفند با سس کشمیری تهیه می‌شود. این سس از ماست، خامه، بادام، زنجبیل و ادویه‌های مختلف تهیه می‌شود. طعم این غذا ملایم و کمی شیرین است و رنگش نارنجی است.

روگان جوش

چانا ماسالا

اگر شما از دسته گیاه‌خواران هستید، چانا ماسالا یکی از بهترین غذاهای هندی است که می‌توانید انتخاب کنید. ترکیبات اصلی آن شامل نخود، پیاز، گوجه‌فرنگی، زنجبیل و ادویه هستند که با هم طعمی تند، ترش و شیرین با رنگ قهوه‌ای را به وجود می‌آورند.

چانا ماسالا

پراتا

پراتا نوعی نان هندی است که از آرد گندم کامل تهیه می‌شود و معمولا به صورت ساده یا با سیب‌زمینی، پنیر و یا مواد دیگر میل می‌شود. شما می‌توانید آن را به شکل پیش‌غذا میل کنید و از ترکیب این غذای ساده هندی لذت ببرید.

 

پراتا

چیکن تیکا ماسالا

یکی از دیگر غذاهای معروف هندی، چیکن تیکا ماسالا است که از ترکیب مرغ تکه‌شده که در ماست و ادویه مارینه شده، تهیه می‌شود و سپس در سس گوجه‌فرنگی و خامه پخته می‌شود. طعم این غذا تند و کمی شیرین است و رنگ آن نارنجی است.

چیکن تیکا ماسالا

سمبوسه سیب‌زمینی

سمبوسه سیب‌زمینی، یک نوع پیش‌غذا یا میان‌وعده هندی است که از سیب‌زمینی، نخود، پیاز و ادویه تهیه می‌شود و در خمیر یوفکا پیچیده و سرخ می‌شود. این غذا تند و نمکی است و می‌توانید حتی به عنوان یک وعده غذایی کامل در کنار گوشت پخته‌شده (برای افزودن ترکیب پروتئینی حیوانی) مصرف کنید.

سمبوسه سیب‌زمینی

دوپیازه مرغ

از دیگر غذاهای معروف هند باید به دوپیازه مرغ اشاره کنیم که خوراکی خوشمزه و پرطرفدار است. این غذا با استفاده از موادی مانند مرغ، پیاز، گوجه‌فرنگی، زنجبیل و ادویه تهیه می‌شود و طعمی تند، ترش و شیرین دارد. رنگ این غذا نیز به نارنجی می‌زند.

ر

شاهی کورما

شاهی کورما یک غذای معروف هندی است که از گوشت بره یا گوسفند با سس بادام تهیه می‌شود. این سس از بادام، ماست، خامه، زنجبیل و ادویه‌های مختلف تهیه می‌شود. طعم این غذا ملایم و کمی شیرین است و رنگی کرمی دارد. این یکی از بهترین غذاهای هندی است که می‌توانید تجربه کنید.

شاهی کورما

وادا پاو

وادا پاو یکی از غذاهای خیابانی هند است که به صورت ساندویچ تهیه می‌شود. از سیب‌زمینی سرخ‌شده، نخود و سس‌های مختلف استفاده می‌شود. طعم این غذا تند و ترش و شیرین است.

وادا پاو

پالک پنیر

پالک پنیر، یکی دیگر از غذاهای محبوب و پرطرفدار در هند است که از اسفناج، پنیر، پیاز، زنجبیل و ادویه‌ها تهیه می‌شود. طعم این غذا ملایم و کمی شیرین است و رنگی سبز دارد.

پالک پنیر

چوله یا کاری نخود

چوله یک خوراک ساده و مغذی است که از نخود، پیاز، گوجه‌فرنگی و ادویه‌ها تهیه می‌شود. طعم این غذا تند و ترش و شیرین است و رنگی قهوه‌ای دارد. این غذا، اگرچه جزو معروف‌ترین غذاهای هند نمی‌باشد، اما می‌توانید خودتان آن را در خانه تهیه کنید و از این ترکیب لذت کافی را ببرید.

چوله یا کاری نخود

داهی وادا

داهی وادا یک نوع پیش‌غذا یا میان‌وعده هندی است که از دونات عدسی سرخ‌شده و سس ماست تهیه می‌شود. طعم این غذا ترش و خنک است و می‌توان آن را به سرعت و به راحتی آماده کرد.

داهی وادا

آلو گوبی

آلو گوبی یکی از بهترین غذاهای هند برای گیاهخواران است که از سیب‌زمینی، گل‌کلم، پیاز، زنجبیل و ادویه تهیه می‌شود. طعم این غذا ترکیبی از طعم‌های گرم، تند، معطر و کمی خاکی است.

آلو گوبی

کوفته مالایی

کوفته مالایی، یکی دیگر از معروف‌ترین غذاهای هندی است که ترکیب اصلی آن پنیر و سبزیجات است. پس اگر طرفدار این نوع غذا هستید، پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید. این کوفته‌ها با ترکیب‌های اصلی پنیر، سیب‌زمینی و نخود فرنگی در سس خامه‌ای پخته می‌شوند. طعم این غذا پیچیده و دلنشین است و ترکیب متنوعی از انواع طعم‌هاست.کوفته مالایی

نان هندی (نان روتی)

قبلاً نان پراتا را معرفی کرده‌ایم، اما نان هندی یا نان روتی هم یکی دیگر از نان‌هایی است که می‌توانید آن را امتحان کنید. ترکیب آن از آرد کامل گندم است که روی تابه یا ساج داغ تهیه می‌شود. می‌توانید این نان را به شکل گرم یا سرد، همراه با کاری یا خورش، سرو کنید.

نان هندی (نان روتی)

دسرها و شیرینی‌های معروف هند

در کنار انواع غذاهای هندی، دسرها و شیرینی‌های مختلفی نیز وجود دارد که در فروشگاه‌ها، دکه‌های خیابانی و رستوران‌های هند قابل تهیه هستند. در زیر به برخی از معروف‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

گلاب جونون

گلاب جونون، یک دسر کلاسیک هندی است که از توپ‌های شیرینی سرخ‌شده ساخته شده و در شربت گلاب و زعفران غوطه‌ور می‌شود. این دسر دارای بافتی نرم و طعمی شیرین و معطر به گلاب است. رنگ آن معمولاً طلایی است و از عطر دلپذیر زعفران بهره می‌برد.

گلاب جونون

زولبیا

بله، هندی‌ها هم زولبیا دارند و باید بگوییم این دسر پرقند یکی از شیرینی‌های معروف هندی است که شبیه به بامیه ایرانی است. این شیرینی از خمیر نازک تهیه می‌شود که به صورت حلقه‌ای در شربت شکر غوطه‌ور می‌شود. زولبیا معمولاً طلایی و ترد است و طعمی بسیار شیرین دارد.

زولبیا

میسور پاک

میسور پاک یک شیرینی سنتی هندی است که از آرد نخودچی، کره تصفیه‌شده و شکر تهیه می‌شود. این شیرینی دارای بافتی نرم و شکننده است و طعمی بسیار شیرین و کره‌ای دارد. رنگ آن معمولاً زرد است.

میسور پاک

رزمالایی

رزمالایی یک دسر معروف هندی است که از توپ‌های پنیر نرم در شیر غلیظ و شیرین تهیه می‌شود. این دسر دارای بافتی نرم و طعمی شیرین و شیری است و معمولاً با پسته و زعفران تزئین می‌شود. رنگ آن سفید یا کرمی است.

رزمالایی

کالاکاند

این دسر هندی از شیر تغلیظ‌شده و شکر تهیه می‌شود. این دسر دارای بافتی نرم و دانه‌دار و طعمی شیرین و شیری است. رنگ آن معمولاً سفید یا قهوه‌ای روشن است و معمولاً با پسته و بادام تزئین می‌شود.

کالاکاند

گاجار حلوا

گاجر حلوا یک دسر هندی است که از هویج رنده‌شده، شیر، شکر و کره تصفیه‌شده تهیه می‌شود. این دسر دارای بافتی نرم و مرطوب و طعمی شیرین و معطر از هویج و هل است. رنگ آن معمولاً نارنجی روشن است و معمولاً با مغزها تزئین می‌شود.

گاجار حلوا

موهانتال

موهانتال یک نوع شیرینی هندی است که از آرد نخودچی، کره تصفیه‌شده و شکر تهیه می‌شود. این شیرینی دارای بافتی خردشدنی و طعمی شیرین و کره‌ای است و معمولاً با بادام و پسته تزئین می‌شود. رنگ آن معمولاً زرد طلایی است.

 

موهانتال

رسگلا

رسگلا یک نوع دسر هندی است که از توپ‌های پنیر در شربت شکر تهیه می‌شود. این دسر دارای بافتی نرم و اسفنجی و طعمی بسیار شیرین است. رنگ آن معمولاً سفید یا کرمی است و دارای عطر ملایمی از گلاب یا زعفران است.

رسگلا

باسوندی

باسوندی یک دسر هندی است که از شیر غلیظ‌شده، شکر و هل تهیه می‌شود. این دسر دارای بافتی غلیظ و کرمی و طعمی شیرین و معطر از هل است. رنگ آن معمولاً سفید یا کرمی است و با پسته و بادام معمولاً تزئین می‌شود.

باسوندی

شاهی توکدا

شاهی توکدا یک دسر هندی است که از تکه‌های نان سرخ‌شده در شیر غلیظ و شیرین تهیه می‌شود. این دسر دارای بافتی نرم و طعمی شیرین و کرمی است و معمولاً با زعفران و پسته تزئین می‌شود. رنگ آن معمولاً کرمی یا قهوه‌ای روشن است.

شاهی توکدا

نوشیدنی‌های معروف هند

پس از معرفی غذاهای هندی و شیرینی‌های خوشمزه آن، نوبت به نوشیدنی‌های خنک و گوارا می‌رسد که نقش مهمی در زندگی روزمره مردم این کشور دارند. در کنار چای که نوشیدنی ملی این کشور است، محبوب‌ترین نوشیدنی‌های سنتی و محلی هم در هند وجود دارند که هر کدام طعم و عطر خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی برخی از این نوشیدنی‌های هندی پرداخته می‌شود:

آب نارگیل

آب نارگیل، یک نوشیدنی طبیعی و بسیار مفید، از میوه نارگیل جوان به دست می‌آید. این نوشیدنی دارای طعمی شیرین و خنک است و منبع خوبی از الکترولیت‌ها می‌باشد.

آب نارگیل

 لاسی 

لاسی، یک نوشیدنی خنک و لذیذ، از ماست، آب، شکر، میوه و ادویه‌ها تهیه می‌شود. طعم لاسی بسته به نوع میوه و ادویه‌های استفاده شده می‌تواند ترش، شیرین یا تند باشد.

لاسی 

نوشیدنی سودای لیمویی شیرین

این نوشیدنی خنک و خوشمزه از آب گازدار، آبلیمو، شکر و نعناع تهیه می‌شود. طعمی ترش و شیرین دارد و برای رفع عطش در هوای گرم بسیار مناسب است.

نوشیدنی سودای لیمویی شیرین

 لیموناد هندی یا نیمبو پانی 

لیموناد هندی، یک نوشیدنی سنتی در هند است که از آبلیمو، شکر، آب، زنجبیل، فلفل سبز و نمک تهیه می‌شود. این نوشیدنی طعمی ترش و تند دارد و برای هضم غذا بسیار مفید است.

 لیموناد هندی یا نیمبو پانی

 آب نیشکر

آب نیشکر، یک نوشیدنی طبیعی و بسیار مفید است که از عصاره نیشکر به دست می‌آید. این نوشیدنی طعمی شیرین و خنک دارد و منبع خوبی از انرژی است.

 آب نیشکر

فالوده 

فالوده، یک دسر خنک و گوارا است که از رشته‌های نازک یخ، شیر، شکر، گلاب و زعفران تهیه می‌شود. طعمی شیرین و خنک دارد و در فصل تابستان بسیار محبوب است.

فالوده 

آم پانا یا آب انبه

آم پانا، یک نوشیدنی خنک و گوارا است که از آب انبه، شکر، نمک و فلفل سیاه تهیه می‌شود. طعمی ترش و شیرین دارد و برای رفع عطش در هوای گرم بسیار مناسب است.

 

آم پانا یا آب انبه

چاچ

چاچ، یک نوع ماست رقیق و مزه‌دار است که از ماست، آب، زیره، زنجبیل، فلفل سبز و نمک تهیه می‌شود. طعمی ترش و تند دارد و برای هضم غذا بسیار مفید است.

چاچ

تاندای

تاندای، یک نوشیدنی سنتی هندی است که از شیر، بادام، هل، زعفران، بذر خربزه و شکر تهیه می‌شود. طعمی شیرین و خنک دارد و در فصل تابستان بسیار محبوب است.

تاندای

سخن آخر

هند، کشوری با جمعیت میلیاردی، تنوع بی‌پایانی از انواع غذاها و نوشیدنی‌ها را ارائه می‌دهد که در بسیاری از موارد طعم تند آن غالب است؛ با این حال، غذاهای هندی در ردیف خوشمزه‌ترین غذاهای جهان قرار می‌گیرند.

در صورتی که قصد سفر به این کشور و تجربه غذاهای خیابانی هند یا رستوران‌های محلی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:

1. هنگام خرید از غذاهای خیابانی، به نکات بهداشتی توجه کنید و از غرفه‌هایی که تمیزی و نظافت را رعایت می‌کنند، غذا تهیه کنید.

2. در خرید از غذاهای خیابانی، از چانه‌زنی نترسید؛ این کار هم به نفع شماست و هم بخشی از فرهنگ هند به شمار می‌رود.

3. برای صرف غذا در رستوران، رستوران‌های محلی را انتخاب کنید که توسط مردم محلی توصیه شده‌اند. این رستوران‌ها معمولاً غذاهای باکیفیت و با قیمت مناسب ارائه می‌دهند.

4. قبل از سفارش غذا، منوی رستوران را به دقت بررسی کنید و از مواد اولیه و نحوه پخت غذاها مطلع شوید.

5. از امتحان کردن طعم‌های جدید نترسید؛ غذاهای هندی تنوع بسیار زیادی دارند و هر کدام طعمی منحصر به فرد دارند.

اگر تاکنون یک یا چند غذای هندی را تجربه کرده‌اید، خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را درباره معروف‌ترین غذاهای هند با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید