مجله سیمدخت
0

10 تا از نفس گیرترین غارهای جهان

بازدید 30

۱. غار یخچالی مندنهال در کشور آمریکا

غار یخچالی مندنهال، در نزدیکی جونو، پایتخت آلاسکا واقع شده است و نتیجه ذوب آب یخچال‌های طبیعی ایجاد شده است. به دلیل تغییرات مداوم در یخچال‌ها، مناسب است که در اسرع وقت به این مکان دیدنی سری بزنید، زیرا هیچ تضمینی برای بقای شکل و شمایل طولانی‌مدت این غار وجود ندارد.

2. غار کرم های درخشان، نیوزیلند

غار کرم درخشان در کشور نیوزیلند شهرت خود را به خاطر حشره‌ای خاص که در داخل این غار زندگی می‌کند، به دست آورده است. این موجود منحصر به فرد با رشته‌های درخشان ابریشمی، از سقف غار به پایین آویزان می‌شود تا به عنوان دام غذایی خود از حشرات دیگر جلب توجه کند.

3. Antelope Canyon، آریزونا

هزاران سال از وزش بادها و سیلاب‌های ناگهانی گذشته‌اند که باعث شکل‌گیری دره آنتلوپ در منطقه جنوب غربی آمریکا شد. حتی تا به امروز، در زمانی که فصل بارش‌های موسمی در صحرای آریزونا فعال می‌شود، سیلاب‌های ناگهانی می‌توانند به طور ناگهانی شکل گیری کرده و به خطر جان انسان‌ها بیافتند. از این رو، بهتر است پیش از هر چیز، گزارش‌های آب و هوا را به دقت بررسی کنید!

4. غار سون دونگ، ویتنام

باور دارنده‌اند که سون دونگ، بزرگ‌ترین غار جهان، شامل تنوع فراوانی از شگفتی‌های طبیعی است. این غار دارای یک اکوسیستم مستقل، آب و هوای منحصر به فرد، جانوران عجیب و غریب و تشکل‌های زمین‌شناسی متنوعی است. در واقع، سون دونگ به عنوان یک جنگل بارانی با یک غار به وجود آمده است!

5. غارهای باتو، مالزی

غارهای باتو در مالزی به عنوان یکی از مقدس‌ترین مکان‌های زیارتی برای هندوها در خارج از هند شناخته می‌شوند. هنگامی که این غارها را بازدید می‌کنید، همه‌جا مجسمه‌های هندو را مشاهده خواهید کرد. دیواره‌های آهکی این غارها به تقریباً 400 میلیون سال پیش برمی‌گردند و قرن‌هاست که به عنوان پناهگاهی برای مردم بومی و مهاجران استفاده می‌شوند. در حدود 150 سال پیش، گوانو (کود خفاش) فراوانی از این غارها استخراج شد تا بتوان از آن به عنوان کود برای کشاورزان محلی استفاده کرد.

6. غار رید فلوت، چین

پیش از تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری، غار رید فلوت در طول مدت‌های زیادی مورد توجه قرار داشته است. بیش از 1200 سال می‌گذرد که بازدیدکنندگان به وجود ستون‌های کلسیمی در این غار معترش می‌کنند. این غار به خاطر وجود نی‌های فراوانی که در طول دهانه‌اش جاری هستند و برای ساخت آلات موسیقی استفاده می‌شوند، شناخته می‌شود.

7. معدن نایکا، مکزیک

اگر شما به عنوان یک کریستال‌فیل به دنیا نگاه می‌کنید و از خود می‌پرسید “آیا کسی از هم‌راهان من در اینجاست؟”، معدن ناییکا به یک رؤیا تبدیل شده که به تدریج واقعیت شده است. این معدن جایی است که بزرگ‌ترین کریستال‌های جهان را در خود جای داده است. با این حال، اگر واقعاً تمایل دارید که این کریستال‌ها را از نزدیک ببینید، متأسفانه باید اعلام کنم که به دلیل عمق و گرمای بیرونی، به طور عمومی دسترسی محدود است. با این حال، هنوز هم می‌توانید از تصاویر این جاذبه لذت ببرید.

8. غارهای مرمر، پاتاگونیا

غارهای مرمری پاتاگونیا به دلیل طاق‌های زیبایی که به شکل یک کلیسای بزرگ به نظر می‌آیند، به عنوان “کلیسای جامع مرمر” هم شناخته می‌شوند. این جاذبه به ویژه به خاطر تأثیری که آب آبی کریستالی از سقف سفید مرمری غار انعکاس می‌یابد، مورد توجه قرار گرفته است.

9. غار تام لود، تایلند

این غار عجیب‌وغریب در شمال تایلند دارای رودخانه اي اسـت کـه از میان ان می گذرد و ستون هایي از دیواره هاي‌ نمک کلسیمی در سراسر ان وجوددارد. صدها هزار سوئیفت اقیانوس آرام این غار را دربخش هایي از سال خانه خود میکنند.

10. غار یخچالی Vatnajokull، ایسلند

این غار کـه در بزرگ ترین یخچال طبیعی اروپا، Vatnajokull در ایسلند واقع شده اسـت – مانند بسیاری دیگر از این نوع – در نتیجه آب شدن آب یخ هاي‌ یخبندان شکل گرفته اسـت. اما درصورت بازدید احتیاط کنید – یخچال هاي‌ طبیعی مستعد شکستن هستند و چیزی کـه نیاز ندارید چندین تن یخ بر روی شـما فرود آید.

در پایان

وقتی وارد یکی از مشهورترین غارهای جهان می‌شوید، بدون شک توسط تنوع زیبایی‌های زمین‌شناسی، استالاکتیت‌ها، دریاچه‌ها، غارها و مناظر دیگری که درون آنها در انتظارتان است، مسحور می‌شوید. اجازه دهید در سراسر هفت قاره، تقریباً از همین لحظه، به سفری بپردازیم تا اسرار زیباترین غارهای جهان را کشف کنیم که به فهرست سفرهایتان ارزش افزوده خواهند داد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *