مجله سیمدخت
0

10 مقصد آرامش‌بخش در جهان

بازدید 78

دیدنی ترین شهر های کوچک دنیا

پنج دریاچه بزرگ که در مرز ایالات متحده و کانادا واقع شده‌اند، جزء بزرگ‌ترین و چشم‌نوازترین منابع آبی جهان محسوب می‌شوند. این دریاچه‌ها به اندازه‌ای گسترده هستند که به راحتی می‌توان آن‌ها را با اقیانوس‌ها اشتباه گرفت. آب شیرین و خنک این دریاچه‌ها با تازگی و نوازش‌دهندگی خاصی همراه است و ساحل‌هایشان پر از شهرهای کوچک و دل‌پذیری است که تعطیلاتی آرام و دل‌چسب را برای شما فراهم می‌آورند.
تابستان بدون شک به‌عنوان محبوب‌ترین زمان برای سپری کردن تعطیلات در اطراف این دریاچه‌ها شناخته می‌شود؛ اما هر فصل نیز جذابیت‌ها و زیبایی‌های خاص خود را دارد. بهترین اقدام را بکنید و برنامه‌ریزی برای یک فرار شگفت‌انگیز به یکی از این شهرهای کوچک و دل‌نشین در اطراف دریاچه‌های بزرگ را آغاز کنید. این شهرها کمتر از ۵۰۰۰ نفر جمعیت دارند و همگی به منظور فراهم آوردن تجربه‌ای با آرامش و کم‌جمعیتی مناسب برای تعطیلات انتخاب شده‌اند.

10. Kewaunee، ویسکانسین

تعداد ساکنان: 2787 نفر
شیکاگو، پر رفت‌وآمدترین شهر در اطراف دریاچه میشیگان است، اما بهترین و زیباترین مکان برای لذت‌بردن از این دریاچه، در جایی دیگر قرار دارد. به جای اینکه به سمت شمال از ساحل ویسکانسین به سمت Kewaunee حرکت کنید. اوقات خود را با پیاده‌روی، خرید و لذت‌بردن از غذا در نزدیکی بندر تاریخی سپری کنید یا از دیدن فانوس دریایی Kewaunee Pierhead لذت ببرید. همچنین می‌توانید به منطقه‌ی Kewaunee Marshland بروید و از دیدن بلندترین ساعت پدربزرگ دنیا لذت ببرید، به این ترتیب از تجربه‌ای جذاب بی‌نظیر بهره‌مند می‌شوید!

9. Munising، میشیگان

تعداد سکنه: 1986 نفر
با احترام به تمامی استانداردها، Munising به عنوان یک مقصد برتر برای فرار و استراحت در کنار دریاچه شناخته می‌شود. این شهر دارای سواحل شنی، فانوس‌های دریایی و حتی کشتی‌های غرق شده است که می‌توانید با قایق کف شیشه‌ای از نزدیک تماشا کنید. با این حال، جذابیت اصلی این شهر در واقع در دروازه‌ی ورود به پارک ملی Pictured Rocks دریاچه سوپریور قرار دارد.
این مناظر طبیعی با حفاظت از توده‌های سنگ ماسه‌ای که در ساحل دریاچه سوپریور قرار دارند، برای فعالیت‌های مانند کایاک‌سواری، پیاده‌روی و قایق‌سواری بسیار مناسب است. توصیه می‌شود به ویژه به کایاک‌سواری بپردازید، زیرا این فرصت را به شما می‌دهد تا به واقعیت‌ها به‌طور نزدیک‌تری نگاه کنید و یکی از زیباترین نقاط میشیگان را به طور کامل تجربه کنید.

8. آنگولا روی دریاچه، نیویورک

آرام ترین شهرهای کوچک جهان

تعداد ساکنان: 1682 نفر
وقتی به ایالت نیویورک فکر می‌کنیم، سواحل معمولاً چیزی نیست که بیشترین توجه را جلب کند، اما آنگولا، یک منطقه دور افتاده در امتداد دریاچه ایری، دیدگاه شما را به تغییر خواهد کشاند.
در این ناحیه از بوفالو، سواحل پُر از شن و ماسه در امتداد دریاچه ایری به دسترسی شما خواهند بود. این شهر کوچک، جزئیات زیادی ندارد و به نظر می‌رسد این همان چیزی است که واقعاً برای شما مهم است. اگر بخواهید کمی بیشتر به فعالیت‌ها پرداخته و خواسته‌های خود را برآورده کنید، شهر بوفالو در نزدیکی خواهد بود. حتماً از بازدید از Graycliff، اثری منحصر به فرد طراحی شده توسط معمار معروف Frank Lloyd Wright، دریغ نکنید. این ملک شگفت‌انگیز روی ساحل دریاچه قرار دارد و اثری جذاب از طراحی وی است.

7. Sackets Harbor، نیویورک

تعداد ساکنان: 1351 نفر
Sackets Harbor، یکی از جذاب‌ترین شهرهای دریاچه‌ای نیویورک، در اقصی شمال دریاچه انتاریو قرار دارد. این شهر به خاطر معماری تاریخی خود و خیابان‌های پر درختش شناخته می‌شود. در حین لذت‌بردن از مناظر زیبای آبی، می‌توانید ماهی تازه بگیرید یا در خیابان‌های این شهر دوچرخه‌سواری کنید. علاقمندان به تاریخ هم از اطلاعات بیشتری درباره نبرد معروفی که در بندر ساکتز در طول جنگ ۱۸۱۲ رخ داد، استقبال خواهند کرد.

6. گرند مارایس، مینه سوتا

تعداد ساکنان: 1340 نفر
گرند ماریس، که حدود چهار ساعت از شهرهای دوقلو دورتر واقع شده است، یکی از مقاصد محبوب برای فرار و استراحت در کنار دریاچه مینه‌سوتا است. این شهر همه چیزی را که از یک مسیر کوچک در یک منطقه شهری انتظار دارید، ارائه می‌دهد: کوه‌های نزدیک با مسیرهای پیاده‌روی متنوع، آبشارهای شگفت‌انگیز، رستوران‌های خوب، کارگاه‌های کوچک تولید آبجو و به طبع، دسترسی به دریاچه بزرگ.
این نقطه در دریاچه سوپریور در تابستان تبدیل به یک مقصد پر رفت‌وآمد می‌شود، اما در زمستان نیز فعالیت‌های جذابی نظیر اسکی برفی، کفش‌بازی در برف و سواری برفی ارائه می‌شود.

5. ساگاتاک، میشیگان

آرام ترین شهرهای کوچک جهان

تعداد ساکنان: 865 نفر
شهر ساگاتاک به دلیل دسترسی به دریاچه میشیگان و کالامازو، به خاطر ساحل زیبایش با شکل بیضی شناخته می‌شود. در این منطقه، علاوه بر سواحل سفید، تپه‌های علفی وحشی را خواهید دید که محیطی منحصربه‌فرد برای حیات وحش ایجاد کرده‌اند و به این مکان زیبایی و زندگی می‌بخشند. فعالیت‌های آبی مانند جت اسکی و قایق‌سواری نیز در اینجا محبوب هستند.
اگر از آب لذت نمی‌برید، می‌توانید در خیابان باتلر خرید کنید و در رستوران‌های محلی غذا بخورید. همچنین در مرکز شهر و مناطق اطراف آن گالری‌های هنری را پیدا خواهید کرد. تمام این عوامل با هم ترکیب شده‌اند تا ساگاتاک را به یکی از بهترین شهرهای کوچک در کل کشور تبدیل کنند.

4. شهر مکیناو، میشیگان

تعداد ساکنان: 846آیا نمی‌توانید در مورد یک دریاچه بزرگ تصمیم بگیرید؟ بـه شهر مکیناو بروید. این شهر کـه در خط بین دریاچه میشیگان و دریاچه هورون قرار دارد، بـه شـما امکان دسترسی بـه تجارب سرگرم کننده بی‌شماری را میدهد.
بـه پارک ایالتی وایلدرنس «در دریاچه میشیگان» بروید یا با کشتی بـه جزیره مکیناک در دریاچه هورون بروید، کـه دارای مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، سازندهای سنگ آهکی و آب آبی شفاف اسـت. در خود شهر کوچک، می توانید از یک صحنه آشپزی چشمگیر لذت ببرید.

3. پورت آستین، میشیگان

تعداد ساکنان: 622 نفر
شهر پورت آستین که در انتهای انگشت شرقی دریاچه میشیگان قرار دارد، به بازدیدکنندگان آب زلال مشهور دریاچه هورون را ارائه می‌دهد. این شهر دارای غارهای دریایی، صخره‌های جالب و مکان‌های بسیاری برای کایاک‌سواری و قایق‌سواری است.
بدون شک هیچکس به پورت آستین سفر نمی‌کند و بدون دیدن “Turnip Rock”، یک جزیره صخره‌ای منحصربه‌فرد با درختان، از آنجا رفت نمی‌کند. همچنین تجربه قدم زدن در خیابان لیک برای دیدن رستوران‌ها و فروشگاه‌های محلی که در خانه‌های تاریخی قرار دارند، بسیار جذاب است.

2. بایفیلد، ویسکانسین

تعداد ساکنان: 584 نفر
بایفیلد یکی از شهرهای جذاب در اطراف دریاچه سوپریور است که با دیدنش ارزش دارد. این شهر دسترسی به ساحل ملی جزایر آپوستل را فراهم می‌کند. این مجموعه شامل 22 جزیره است و برای مسافرانی که از فضای باز لذت می‌برند و علاقه‌مند به دیدن سازندهای سنگی شگفت‌انگیز، غارهای دریایی و غارهای یخی هستند، مقصدی فوق‌العاده ارزشمند است.
همانند بسیاری از مکان‌های دیگر در اطراف دریاچه‌های بزرگ، بایفیلد و جزایر آپوستل مناطق مناسبی برای کایاک‌سواری ارائه می‌دهند. در این منطقه همچنین می‌توانید به ماهیگیری بپردازید و آبشارهای منحصربه‌فرد را تعقیب کنید.

1. جزیره کلیز، اوهایو

تعداد ساکنان: 256 نفر
گرچه این جزیره تنها در طول تمام سال توسط 256 نفر سکونت دارد، اما جزیره کلیز می‌تواند یک مقصد هیجان‌انگیز برای بازدید باشد. این جزیره دریاچه ایری، در نزدیکی کلیولند، به آرامشی ویژه مشهور است. اکثر مردم با دوچرخه یا چرخ دستی گلف در این جا حرکت می‌کنند زیرا هیچ عجله‌ای وجود ندارد. برای تجربه‌ی لحظات جذاب، می‌توانید به دیدن صخره‌های با تصاویر بپردازید، گالری‌های چارلز هرندون را ببینید و در باغ مجسمه‌سازی گردش کنید یا کمپینگ در پارک ایالتی جزیره کلیز را تجربه کنید.

در انتها

یک لحظه فقط به این مناطق نگاه کنید و خواهید فهمید که واقعاً چقدر مناسب هستند. این گستره وسیع از دریاچه‌های بزرگ، مناطق حیرت‌انگیز و بزرگی هستند که پنجمی از ذخائر آب شیرین این سیاره را تشکیل می‌دهند، و این واقعاً شگفت‌انگیز است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *