مجله سیمدخت
0

10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست

10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست
بازدید 51

زمانی که دسترسی به بودجه محدود و درآمد محدودی دارید، متوجه خواهید شد که می‌توانید برخی از اجناس را به صورت دست دوم تهیه کنید تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. خرید اقلام دست دوم می‌تواند روشی بسیار موثر برای کاهش هزینه‌ها باشد.

در این شرایط، متوجه خواهید شد که اجناس بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها به صورت دست دوم استفاده کنید و نیازی نیست که آن‌ها را از نو خریداری کنید. در ادامه، ده مورد از این اقلام که می‌توانید با کیفیت بالا ولی به صورت دست دوم تهیه کنید، بیان می‌شود.

خرید محصولات دست دوم مثل لباس و جواهرات

1. لباس‌های برند10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست

از برندهای معروف برای لباس‌های با کیفیت استفاده کنید اما اگر درآمدتان محدود است، خرید کامل لباس‌های جدید ممکن است منطقی نباشد. اما خوشبختانه، فروشگاه‌های محلی و سایت‌های آنلاین وجود دارند که می‌توانید لباس‌های تقریباً نو را با هزینه کمتری تهیه کنید. به دنبال فروشگاه‌های محلی که لباس‌های دست دوم را عرضه می‌کنند بگردید.

2. خرید دست دوم کالاهایی مثل طلا و جواهرات10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست

افرادی که تمایل دارند جواهرات خود را به فروشگاه‌های جواهر فروشی بفروشند باید این نکته را در نظر داشته باشند که هرگز مبلغ واقعی آن جواهرات را دریافت نخواهند کرد، و این امر اصلاً منصفانه نیست.

اما یک خبر عالی برای شما وجود دارد. تلاش کنید جواهرات خود را به جای فروشگاه‌ها، مستقیماً به افراد و مصرف‌کنندگان نهایی که به دنبال خرید محصولات دست دوم هستند، بفروشید. آن‌ها می‌توانند به شما مبالغ بسیار بیشتری پرداخت کنند.

به هر حال، خریداران باید در هنگام خرید از این نوع محصولات دقت ویژه‌ای داشته باشند تا از صحت و اصالت جواهراتی که خریداری می‌کنند اطمینان حاصل کنند و از هر گونه تقلب یا سرقتی جلوگیری کنند.

3. لباس کودک

تمام والدین می‌خواهند بهترین لباس‌ها را برای فرزندانشان بخرند، اما بچه‌ها، به ویژه نوزادان، با سرعت زیادی رشد می‌کنند و لباس‌هایشان برایشان کوچک می‌شود. در واقع، بیشتر والدین در نهایت لباس‌هایی خواهند داشت که فرزندانشان یک یا دو بار بیشتر آن‌ها را نپوشیده‌اند.

این به این معناست که می‌توانید با هزینه‌ی کمتر، لباس‌های دست دوم با کیفیت مناسب برای فرزندانتان تهیه کنید. در فروشگاه‌های محلی به دنبال این محصولات بگردید. با این روش، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

4. مبلمان10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست

خرید مبلمان دست دوم به این معنی نیست که شما کالاهای زشت یا خرابی را خریداری می‌کنید. اغلب افراد پس از خرید مبلمان، ممکن است نیاز به تغییر دکوراسیون خانه داشته باشند و این باعث می‌شود که نتوانند از آن مبلمان استفاده کنند. در واقع، فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که مبلمان و میزهای دست دوم با کیفیت قابل قبول را به فروش می‌رسانند.

با انجام این کار، می‌توانید مقادیر قابل توجهی پس‌انداز کنید. خرید مبلمان خانه به شکل دست دوم امری متداول و طبیعی است.

5. خرید ماشین دست دوم

یکی از موارد حیاتی در این فهرست، خودرو است. اگر قصد خرید خودروی جدید دارید، باید اطلاعات زیادی را درباره خرید خودروهای دست دوم جمع آوری کنید. نکته اصلی این است که با خرید خودروی دست دوم، می‌توانید مقدار قابل توجهی پس‌انداز کنید.

سایت‌های مختلف را برای پیدا کردن خودروی مطمئن مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید و از یک فرد متخصص و اعتمادی در این زمینه کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که برای یک معامله بهتر، بهتر است مستقیما از فروشنده خرید کنید و نه از واسطه.

6. خرید محصولات دست دوم مانند لوازم ورزشی10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست

اگر برای اولین بار به یک ورزش جدید علاقه‌مند هستید، خرید کلیه وسایل نو مرتبط با آن ورزش به نظر منطقی نمی‌آید. هنگامی که شما یا فرزندانتان به دنبال شروع یک ورزش جدید هستید، بهتر است ابتدا وسایل دست دوم را از یک فروشگاه تجهیزات ورزشی تهیه کنید.

می‌توانید توپ، راکت بدمینتون، راکت تنیس و سایر وسایل مورد نیاز را با هزینه کمتری به شکل دست دوم تهیه کنید. باید قبول کنید که خرید تمامی تجهیزات ورزشی به صورت نو به اندازه کاری غیر عقلانی است.

7.خرید محصولات و ابزارهای دست دوم

برای ابزارهایی که اجزاری متحرک ندارند یا به برق نیاز ندارند، بهتر است اولویت خرید دست دوم باشد. بهتر است قبول کنیم که چکش فقط یک چکش است و خرید نوی آن هزینه بیشتری نسبت به خرید دست دوم دارد. چکش دست دوم به راحتی در بازارهای دست دوم قابل دسترسی است، بنابراین خرید چکش نو منطقی نیست. همین اصول برای انبر، اره، پیچ گوشتی و آچار نیز صدق می‌کند.

اما برای ابزارهایی که دارای موتور برقی هستند، احتمال فرسودگی وجود دارد، بنابراین خرید دست دوم ممکن است منطقی نباشد. ما پیشنهاد نمی‌کنیم که ابزارهای برقی را به صورت دست دوم خریداری کنید.

وسایل و لوازم آموزشی

8. کتاب‌های درسی و غیر‌درسی

اگر نمی‌خواهید کتب خود را به نمایش بگذارید و از آن‌ها به عنوان دکوری استفاده کنید، نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای آن‌ها ندارید. می‌توانید به راحتی از فروشگاه‌های کتاب دست دوم در سراسر کشور استفاده کنید که کتاب‌ها را با تخفیف 50٪ یا بیشتر عرضه می‌کنند.

همچنین، سایت‌هایی مانند آمازون شما را به فروشندگانی وصل می‌کنند که کتاب‌های دست دوم با کیفیت را ارائه می‌دهند. بهتر است حتی اگر درآمد بالایی دارید، پول خود را برای خرید کتاب‌های درسی جدید صرف نکنید، زیرا در هر ترم، دانشجویان باید کتب درسی مورد نیاز دانشگاه را تهیه کنند. به‌جای این کار، به وبسایت‌های مربوطه مراجعه کرده و محصولات دست دوم را خریداری کنید.

9. نرم‌افزارها و محصولات کمک‌ آموزشی

برای خرید محصولات کمک آموزشی مثل نرم‌افزارها، بهتر است از نسخه‌های دست دوم استفاده کنید. افراد زیادی ممکن است نرم‌افزار خاصی را برای امور درسی یا تحلیل‌های آماری خریداری کرده باشند. اگر به این نرم‌افزارها نیاز دارید، بهتر است آنها را از منابع دست دوم تهیه کنید. این کار به شما کمک می‌کند پول بیشتری صرفه‌جویی کنید.

می‌توانید این نرم‌افزارها را در فروشگاه‌های لوازم التحریر، کتابفروشی‌ها یا آنلاین پیدا کنید. اگر شانس خوبی داشته باشید، ممکن است حتی در یک فروشگاه محلی در نزدیکی خانه‌تان نیز پیدا کنید. در صورت خرید آنلاین، حتماً مراقب باشید و از فروشنده‌ای که قابل اعتماد باشد خرید کنید تا از نسخه‌های غیرقانونی جلوگیری شود.

10. ساز‌های موسیقی10 کالایی که خرید دست دوم آن‌ها، به‌نفع شماست

اگر کودک شما به یک گروه موسیقی علاقه‌مند است یا شما تصمیم دارید که او دروس موسیقی ویولن را بگیرد، می‌توانید به راحتی یک ساز موسیقی دست دوم با کیفیت خوبی را برای او پیدا کنید و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهید.

بچه‌ها معمولاً فقط برای یک یا دو سال از یک ساز استفاده می‌کنند، بنابراین سازهای دست دوم در بازار به وفور یافت می‌شوند و شما به راحتی می‌توانید از آنها بهره ببرید. با جستجو در فروشگاه‌های محلی، می‌توانید گزینه‌ی مناسبی را برای خود و کودکتان پیدا کنید.

کلام پایانی

شاید فکر کنید خرید کالاهای دست دوم کار خوبی نیست، اما فقط کافیه یک بار امتحانش کنید تا متوجه مزایای فراوان آن شوید.

از کتاب و لوازم آموزشی گرفته تا کمربند و وسایل دیگه، ممکن است به‌نظر شما گران برسد ولی وقتی می‌توانید این وسایل را با قیمت کمتری بخرید، چرا انجام ندهید؟! با این کار، طی یک سال، مقدار زیادی پول صرفه جویی می‌کنید.

منبع: moneycrashers

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید