مجله سیمدخت
0

100 کسب و کار کوچک پرسود

بازدید 154

کسب درآمد و پولدار شدن، یکی از تجربیات بی‌نظیر زندگی انسان است. افرادی که برای اولین بار درآمد ثابت می‌گیرند، متوجه معنای واقعی این امر می‌شوند. آزادی مالی، به ما احساس آزادی و استقلال می‌دهد و بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند. اما چه راه‌هایی باید برای رسیدن به این هدف طی کنیم؟

داشتن شغل و یا به کار افتادن و راه‌اندازی کسب و کار، اصلی‌ترین قدم در جهت پولدار شدن است. بسیاری به دنبال شغل‌های مرتبط با تحصیلاتشان می‌روند، درحالی‌که برخی دیگر به ایجاد کسب و کارهای کوچک و سودآور در خانه فکر می‌کنند.

هر فردی در جامعه راه خود را در زندگی ادامه می‌دهد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند شغلی داشته باشند که حقوق ثابت و پایداری داشته باشد. این افراد امنیت مالی را در این راه ارزیابی می‌کنند. افراد دیگر به دنبال ریسک و پیشرفت هستند و تصمیم می‌گیرند کسب و کار خود راه بیندازند.

همچنین برخی از افراد تمایل دارند یک شغل خانگی داشته باشند تا همچنان در خانه باشند و به کار خود بپردازند. این نوع شغل‌ها به ویژه برای زنان خانه‌دار، افرادی که در شهرهای کوچک یا روستا زندگی می‌کنند یا حتی افرادی که به دنبال شغل دومی برای کار کردن می‌باشند، بسیار مناسب هستند.

کسب و کار کوچک خانگی: دروازه‌ای به سوی موفقیت و استقلال

کسب و کارهای خانگی دارای مزایای فراوانی هستند که بسیاری از افراد را به سوی آن‌ها جلب می‌کنند. اگرچه ممکن است در ابتدا درآمد کمی داشته باشند یا همسان با مخارج باشند، اما به مرور زمان می‌توانند به سود قابل توجهی برسند. عموماً درآمد حاصل از این نوع کسب و کارها بیشتر از حقوق ثابت یک کارمند است.

در کسب و کارهای خانگی، بسیاری از هزینه‌ها حذف می‌شوند و بخش قابل توجهی از درآمد به صورت کلی به شما باقی می‌ماند و نیازی نیست آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، مگر اینکه شریک یا کارمند داشته باشید. علاوه بر این، این نوع مشاغل قابل انجام در هر شرایطی هستند و می‌توان با هر سرمایه‌ای شروع کرد و به تدریج آن‌ها را گسترش داد.

یکی از دلایلی که کسب و کارهای خانگی جذاب هستند، این است که افراد با هر سن و جنسیتی می‌توانند آن را آغاز کنند. به عنوان مثال، اگر فرزندان نوجوان شما به دنبال استقلال مالی هستند، می‌توانید آن‌ها را در این مسیر راهنمایی کنید تا برای اولین بار درآمد کسب کنند.

پس اگر از کار کردن برای دیگران خسته شده‌اید، و به دنبال استقلال مالی می‌گردید، اما سرمایه کافی برای شروع یک کسب و کار ندارید، بهتر است یک کسب و کار کوچک خانگی راه‌اندازی کنید. می‌توانید در زمینه‌ای که تخصص دارید، فعالیت آغاز کنید، از جمله خیاطی، آرایشگری، طراحی وب و گرافیک و هر زمینه‌ای که در آن مهارت دارید یا می‌توانید بیاموزید. فقط کافی‌است شروع کنید! زیرا معمولاً شانس موفقیت در این نوع کسب و کارها بسیار بالاست.

100 کسب و کار کوچک پرسود

چرا به کسب و کارهای کوچک خانگی نیاز داریم؟

کار در خانه و راه‌اندازی کسب و کار در منزل، یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد است. این روش نه تنها به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند بلکه زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود. به علاوه، برای افراد بیکار، فرصت‌های شغلی خوبی فراهم می‌شود. در ادامه به مزایای کار تولیدی در خانه می‌پردازیم:

1. اشتغال برای همه

کسب و کارهای خانگی واقعاً نقش بسیار مهمی در کاهش نرخ بیکاری ایفا کرده‌اند؛ به گونه‌ای که در 150 کشور جهان بین 15 تا 80 درصد از نیازهای اشتغال را تامین کرده‌اند. این اقدامات منجر به بهبود وضعیت اقتصادی خانوارها و افزایش کیفیت زندگی می‌شود.

2. گامی به سوی رفاه اقتصادی

یکی از مزایای بارز شغل‌های خانگی، کاهش چشمگیر هزینه‌ها است. به عنوان مثال، نیازی به اجاره ساختمان یا دفتر نیست؛ هزینه‌های اضافی برای قبض‌های برق، آب و تلفن پرداخت نمی‌شود، و هزینه‌هایی مانند بنزین یا سایر هزینه‌های حمل و نقل نیز صرف نمی‌شود. به علاوه، تمامی سود حاصل از کسب و کار به صاحب آن منتقل می‌شود.

3. بیشترین استفاده از وقت با راه‌اندازی کسب و کار خانگی

یکی از مزایای مهم مشاغل خانگی، داشتن وقت بیشتر است. به عنوان مثال، افراد دیگر زمان زیادی را در ترافیک و رسیدن به محل کار صرف می‌کنند، در حالی که افرادی که در خانه کار می‌کنند، از این دغدغه رها می‌شوند و کارهایشان را با آرامش انجام می‌دهند. به علاوه، افرادی که در خانه فعالیت می‌کنند، وقت بیشتری برای انجام وظایف خانگی دارند و می‌توانند به آشپزی و مراقبت از فرزندانشان بپردازند. البته انجام همه این وظایف به طور همزمان ممکن است سخت باشد و نیاز به کمک همسر یا دیگر افراد داشته باشد.

علاوه بر این، کار در منزل امکان ساعت‌کاری انعطاف‌پذیر را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، افراد می‌توانند در ساعات شب کار کنند و نیمه روز را به کارهای دیگری اختصاص دهند. در کسب و کارهای کوچک خانگی، انعطاف در ساعات کاری وجود دارد.

4. فرصتی برای همه: کارآفرینی بدون نیاز به سرمایه بالا

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان شد، مشاغل خانگی اغلب نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی ندارند؛ زیرا بسیاری از هزینه‌ها در این نوع کسب و کارها وجود ندارد. از این رو، برای شروع یک کسب و کار خانگی، نیازی به سرمایه اولیه بالا نیست. به دلیل عدم وجود کارمند، نیازی به پرداخت حقوق یا بیمه نیست. حداقل در ماه‌های ابتدایی می‌توانید بدون کارمند فعالیت کنید. علاوه بر این، می‌توان با سرمایه اولیه کم کسب و کار را آغاز کرده و با تولید درآمد بیشتر، سرمایه را افزایش داده و کسب و کار را گسترش داد.

5. استقلال در کار و عدم وابستگی به دیگران

یکی از مزایای بسیار مهم مشاغل خانگی این است که شما به عنوان مدیر و مسئول اصلی، کنترل کامل بر تمامی امور دارید. با اینکه استقلال کاملی دارید و امکان انجام کارها به دلخواه خودتان را دارید، می‌توانید تصمیمات اساسی را بگیرید. این امر به ویژه زمانی مهم است که شما هیچ شریکی ندارید و به صورت کاملاً مستقل فعالیت می‌کنید.

 6. فرصت‌های جدید برای افراد خلاق و نوآور

به طور عمومی، یک کسب و کار کوچک خانگی نیاز به خلاقیت دارد تا بتواند با ایجاد تفاوت‌های منحصر به فرد، موفقیتی را برای خود فراهم کند. این نوع از کسب و کارها به ایده‌های نو و خلاقانه نیاز دارند و همچنین از شما به عنوان صاحب کسب و کار خواستار خلاقیت است. تولید محصولات جدید، زیبا و کاربردی همواره مورد استقبال قرار می‌گیرند و باعث پایداری کسب و کارهای خانگی موفق می‌شوند.

7. کسب و کار خانگی کم‌ریسک و پرسود

یکی از مزایای اساسی مشاغل آموزشی، خدماتی و تولیدی کوچک خانگی، کاهش ریسک در آن‌ها است. این نوع کسب و کارها معمولاً با ورشکستگی مواجه نمی‌شوند و حتی در شرایط بحرانی اقتصادی، قابلیت بقا و تولید درآمد را دارند. تحقیقات و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که کسب و کارهای خانگی در شرایط نامساعد اقتصادی عملکرد بهتری داشته و احتمال وقوع شکست در آن‌ها کمتر است.

8. مسیری برای رسیدن به خودباوری

شاید سخت باور کنید، اما راه‌اندازی یک کسب و کار پرسود در خانه باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود و دستیابی به رویاها را آسان‌تر می‌کند. اینکه بتوانید به راحتی درآمد کسب کنید، بدون دردسر و با سود بالا که تنها برای شماست، مشاغل خانگی را به یکی از بهترین ایده‌های کسب درآمد تبدیل کرده است.

9. ثبت برند شخصی در مشاغل خانگی

یکی از جذابیت‌های بیشتر مشاغل خانگی این است که افراد می‌توانند برند شخصی خود را ایجاد کنند. با گذشت زمان و کسب سود بیشتر، می‌توانند این برند را ثبت کرده و به تبلیغات گسترده‌تری برای آن پرداخت کنند. مزیت اصلی کسب و کارهای کوچک و پرسود خانگی این است که می‌توانند با سرمایه کم راه‌اندازی شوند و هیچ محدودیتی برای رشد و گسترش آن‌ها وجود ندارد.

بسیاری از برندهای بزرگ جهان از طریق شروع از خانه‌ها و گاراژهای کوچک آغاز شده‌اند و در حال حاضر بازار جهانی را به تصرف خود درآورده‌اند. افرادی مانند بیل گیتس، مارک زاکربرگ و شرکت سامسونگ، در آغاز، از این بزرگی و امکانات بهره‌برداری نکرده بودند و با منابع محدود کار خود را آغاز کردند.

سیر تحول کسب و کارهای کوچک خانگی از گذشته تا به امروز

100 کسب و کار کوچک پرسود

احتمالاً عمر کسب و کارهای خانگی به میزان زمانی که یک فرد زنده و هوشمند است، می‌رسد و پس از آن می‌تواند ادامه یابد. در گذشته، افرادی که به دامداری و زراعت مشغول بودند، محیط زندگی خود را به یک منبع درآمد تبدیل می‌کردند. حتی با گذر زمان و گسترش تبادلات تجاری، افراد معیشت خود را از طریق مبادله کالاهای مورد نیازشان تأمین می‌کردند.

به عنوان مثال، کسی که زراعت می‌کرد ممکن بود محصولات خود را مانند میوه، سبزیجات و غلات را برای بدست آوردن کالاهای دیگر مورد نیازش مبادله کند. به همین دلیل، هر شخص به دلیل شغل خاص خود، در جامعه شناخته می‌شد. بسیاری افراد به سمت حرفه‌هایی مانند نجاری، آهنگری و غیره روی آوردند و مشاغل محدود به کشاورزی و دامپروری نبود.

با این حال، افراد در ابتدا فعالیت‌های خود را در محیط خانگی و نزدیک به آن شروع می‌کردند. با گذر زمان، به تدریج به مشاغل متنوعی روی آوردند و فعالیت‌های خود را در خارج از منزل ادامه دادند. با گذشت زمان، بازارها شکل گرفتند و استفاده از پول رایج شد.

فعالیت‌های اولیه انسان‌ها شامل دامپروری، کشاورزی، سفالگری، نجاری، آهنگری، بافت پارچه، تولید فرش و غیره بود. با توسعه زمان، مشاغل جدیدی ظاهر شدند و کسب و کارها از محدوده خانگی خارج شدند. با این حال، در سال‌های اخیر و با توجه به شرایط اقتصادی متفاوت، کسب و کارهای خانگی باز هم از رونق برخوردار شدند.

لازم به ذکر است که اولین تحقیقات در این زمینه به سال ۱۹۷۸ برمی‌گردد و اصطلاح “کسب و کار خانگی” در آن زمان معرفی شد. اما این اصطلاح ابتدا برای صنایع روستایی به کار رفت و بعدها برای فعالیت‌های خانگی استفاده شد. در این تحقیقات، نقش بانوان در کسب و کارهای خانگی بسیار مهم بوده است.

واجد ذکر است که کسب و کارهای کوچک و بزرگ خانگی در ایران تاریخچه‌ای طولانی دارند. این تلاش‌ها از جمله تولید صنایع دستی، شیرینی‌پزی و انواع خوراکی‌های سنتی، نتیجهٔ کوشش‌های پرکار بانوان ایرانی است.

ایده‌های مناسب برای کسب و کارهای خانگی پرسود برای آقایان

احتمالاً تصور می‌کنید که کسب و کارهای کوچک خانگی بیشتر برای خانم‌ها مناسب است و آقایان باید در محیط خارج از خانه فعالیت کنند. اما واقعیت این است که بسیاری از آقایان، به خصوص دانشجویان و نوجوانان، می‌توانند از این مدل کسب درآمد بهره‌مند شوند. همچنین، بسیاری از افراد این فرصت را به عنوان کسب درآمد دوم و افزایش درآمد مورد توجه خود قرار می‌دهند.

به همین ترتیب، مشاغلی که در زیر ذکر شده، برای خانم‌ها هم مناسب است و در واقع هر کسب و کاری که در این فهرست آمده است، مختص خانم‌ها یا آقایان نیست و هر فردی که شرایط لازم را دارد، می‌تواند آن را آغاز کند.

1. پرورش مرغ و بلدرچین

یکی از فعالیت‌هایی که می‌توانید در خانه‌های دارای محیط مناسب انجام دهید، پرورش مرغ و بلدرچین است. فروش تخم مرغ، گوشت و تخم بلدرچین می‌تواند یکی از روش‌های موثر درآمدزایی باشد. اما این فعالیت نیازمند سرمایه اندکی برای خرید دانه بلدرچین، ایجاد قفس‌ها و پرورش جوجه‌های بلدرچین تا رشد آن‌ها باشد.

100 کسب و کار کوچک پرسود

2. طراحی و پشتیبانی وب‌سایت

طراحی وب‌سایت یکی از مشاغلی است که می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. با استفاده از یک سیستم یا لپ‌تاپ، اتصال به اینترنت با سرعت بالا و البته داشتن کمی استعداد و انگیزه، می‌توانید این کسب‌وکار را آغاز کنید. البته برای موفقیت در این حرفه، نیاز به تخصص و علاقه زیادی دارید و همواره باید به روز باشید و الگوریتم‌ها و به‌روزرسانی‌ها را مطالعه کنید تا عملکرد بهتری داشته باشید. این کار به صورت پروژه‌ای و فریلنسری در منزل قابل انجام است و همچنین می‌توانید با شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ همکاری کنید.

3. ترجمه، یکی از مشاغل خانگی پردرآمد

ترجمه یکی از مشاغلی است که می‌تواند برای هر دو جنسیت موفقیت‌آمیز باشد. اگر زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، ترکی، فرانسوی، چینی و غیره را به خوبی می‌دانید، می‌توانید به عنوان مترجم کار کنید. این شغل شامل ترجمه متون، فیلم، کتاب، PDF، ویدئوهای کوتاه و غیره می‌شود. همچنین می‌توانید در شرکت‌ها یا سفارت‌خانه‌ها نیز به عنوان ترجمه‌کننده فعالیت کنید.

4. ویراستاری ادبی یا علمی

ویراستاری ادبی یا علمی یکی از کسب‌وکارهای کوچک خانگی است که می‌تواند درآمد زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. این حرفه نیازی به سرمایه و ابزار خاصی ندارد و تنها نیاز به داشتن دانش کافی و صرف زمان برای کار با آن است.

5. پرورش گل‌های زینتی و گیاهان دارویی

پرورش گل‌های زینتی و گیاهان دارویی یکی از مشاغلی است که می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد و افراد را به دلیل زندگی در آپارتمان‌ها و ساختمان‌های بلند و عدم داشتن فضای سبز، به نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی علاقه‌مند کند. این کار لذت‌بخش است و به افراد روحیه خوبی می‌دهد.

6. چاپ سیلک، از مشاغل خانگی محبوب برای آقایان

این کسب و کار یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای آقایان است و انجام آن بسیار ساده و با هزینه کمی انجام می‌شود. آموزش آن نیز بسیار آسان است و نیازی به فضای زیادی ندارد. کافی است یک دستگاه چاپ سیلک اتوماتیک یا دستی را تهیه کنید و بر روی اجناسی مانند تیشرت، فنجان، خودکار، جعبه و غیره، طرح‌های دلخواه یا سفارشی مشتریان را چاپ کنید.

7. مدیریت کارمزد و پورسانت

اگر تجربه‌ی قبلی در زمینه بازاریابی داشته‌اید، می‌توانید با شرکت‌های مختلفی که به کمک نیاز دارند، همکاری کنید. برخی از این شرکت‌ها برای سازماندهی تقویم کاری، کمپین‌ها و برنامه‌های ارتباطی با بازاریابان به افرادی با تجربه نیاز دارند و شما می‌توانید این نقش را بر عهده بگیرید. اگر به دنبال این کار هستید، می‌توانید در وب‌سایت‌های کاریابی جستجو کنید.

8. بازاریابی و دریافت پورسانت، یکی از مشاغل خانگی موفق

یکی دیگر از فرصت‌های شغلی خانگی، بازاریابی است. در این حوزه، شما می‌توانید محصولات و خدمات خاصی را پیدا کنید و به مخاطبان معرفی کنید. در ازای فروش موفق، می‌توانید پورسانت دریافت کنید.

استفاده از بازاریابی اینترنتی، تبلیغات در فضای مجازی و ایجاد حضور در پلتفرم‌های آنلاین می‌تواند به افزایش فروش و کسب درآمد کمک کند. همچنین، می‌توانید این فعالیت را از طریق وب‌سایت شخصی‌تان انجام دهید یا در حوزه‌های پیشرفته‌تری مانند افیلیت مارکتینگ و همکاری در فروش فعالیت کنید.

9. تبدیل هنر فردی به شغل پردرآمد برای خانم‌ها

هر فردی استعداد و هنری خاصی دارد. برخی افراد بسیار خوب نقاشی می‌کشند، برخی دیگر مهارت‌های مجسمه‌سازی دارند، و بعضی افراد توانایی بافتن تابلو فرش یا ساخت زیورآلات را دارند. به هر حال، هر نوع هنری که در دستان شماست، می‌توانید آن را به عنوان یک منبع درآمد مدنظر قرار دهید. نقاشی، شمع‌سازی، ساخت زیورآلات، کیف‌ پول، کیف دستی و سایر هنرها می‌توانند به شما کمک کنند تا درآمد کسب کنید.

سایت‌های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا صنایع دستی خود را بفروشید. حتی می‌توانید پیج شخصی خود را در اینستاگرام ایجاد کرده و محصولاتتان را به صورت شخصی به فروش برسانید. با یادگیری الگوریتم‌های اینستاگرام و استفاده از روش‌های بازاریابی مناسب در این پلتفرم، می‌توانید بهترین عملکرد را در فروش محصولات خود داشته باشید.

10. تبلیغات اینترنتی، شغل پر درآمد این روزها

تبلیغات اینترنتی، یکی از روش‌های درآمدزایی است که به کمک گوگل ادسنس انجام می‌شود. شما می‌تونید تبلیغات گوگل را را به وبسایت یا صفحه شبکه اجتماعی خود اضافه کنید و یک درآمد جدید به وجود بیاورید. حتی می‌توانید با شرکت‌های تبلیغاتی داخلی همکاری کنید. کافی است پیکج تبلیغاتی آماده کنید و هزینه‌های معقولی در نظر بگیرید.

11. وبلاگ‌نویسی و تولید محتوا

اگر به نوشتن علاقه دارید و می‌توانید محتواهای جذاب بنویسید، وبلاگ‌نویسی یا تولید محتوا برای سایت‌های مختلف کار خانگی خیلی خوبی است. شما می‌توانید این کار را در خانه و به صورت دورکاری هم انجام دهید. مثلا با یک شرکت در شهر بزرگی مانند تهران قرارداد ببندید یا به صورت فریلنسری از سایت‌های مختلف پروژه بگیرید و انجام دهید. تنها وسایل موردنیاز شما لپ تاپ یا کامپیوتر و اینترنت است.

100 کسب و کار کوچک پرسود

12. برنامه‌ریزی تخصصی جشن‌های تولد، عروسی و …

سبک زندگی افراد در سال‌های اخیر دچار تغییراتی شده است. بسیاری از افراد دنبال برگزاری مراسم‌های لوکس و پرطرفدار هستند و برای این کار به کمک و کارایی حرفه‌ای نیاز دارند. بنابراین، برنامه‌ریزان مراسم، از جمله جشن‌های تولد، عروسی و جشن عقد، تمام جوانب را مورد بررسی قرار می‌دهند و سعی می‌کنند تا برگزاری بهترین و شگفت‌انگیزترین مراسم را فراهم کنند.

این کار باعث می‌شود که بار زحمات از روی شانه والدین و اطرافیان برداشته شود و مهمترین لحظات این رویدادها با لذت و شادی بیشتری تجربه شود. در این شغل، وظیفۀ برنامه‌ریزی برای مواردی از جمله غذا، نوشیدنی، موسیقی، سرگرمی، دکوراسیون و … بر عهده دارید و تمام تلاش خود را می‌کنید تا همه چیز به بهترین شکل و با نظم خاص خود برگزار شود.

13. نویسندگی در خانه

یکی از کسب و کارهای کوچک و پرسود در محیط خانگی است. اگر در زمینه نوشتن خلاقیت دارید و می‌توانید متون جذابی را ایجاد کنید، می‌توانید به این مسیر روی بیاورید. ایجاد رمان‌ها، کتاب‌های آموزشی در زمینه‌های هنری، آشپزی و سایر موضوعات، طرفداران زیادی دارند. به خصوص اگر مهارتی در زمینه‌های مختلف مانند خیاطی و بافتنی دارید، می‌توانید از این مهارت‌ها برای نوشتن استفاده کنید. اما اگر هنوز به ایده خاصی برای نوشتن نرسیده‌اید یا اعتماد به نفس کافی برای شروع به نوشتن ندارید، می‌توانید ابتدا با نوشتن مقالات و مطالب کوتاه برای مجلات و وب‌سایت‌ها شروع کنید.

14. برنامه‌ریزی برای نوزاد، یکی از کسب و کارهای کوچک در محیط خانگی

اگر علاقه‌مند به نوزادها هستید یا تجربه‌ی پرورش نوزاد را دارید و مایلید دیگران را در این زمینه راهنمایی کنید و به آن‌ها مشاوره دهید، می‌توانید این حرفه را انتخاب کنید. امروزه این حرفه به یکی از روش‌های پردرآمد در پلتفرم‌های مختلف اجتماعی، به‌ویژه اینستاگرام، تبدیل شده است و بسیاری از بلاگرها و کاربران فعالیت‌های خود را در این زمینه به اشتراک می‌گذارند. از طراحی برنامه‌های بارداری، تا مراقبت‌های نوزاد و تربیت کودک، موضوعات گوناگونی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها فعالیت کنید و تجربیات خود را به دیگران منتقل کنید.

15. مربیگری در زمینه‌های مختلف و ارائه آموزش‌های آنلاین

بسیاری از افراد به دنبال فردی هستند که روش‌ها و تکنیک‌های انجام یک کار، فعالیت یا مهارت را به آن‌ها آموزش دهد. اگر شما در یک حوزه خاص توانایی دارید و به عنوان یک متخصص شناخته می‌شوید، می‌توانید این تخصص را از طریق دوره‌های آموزشی آنلاین ارائه دهید. آموزش آنلاین و برگزاری کارگاه‌ها در محیط خانه، به ویژه پس از دوران پاندمی کرونا، به یکی از روش‌های اصلی و راحت‌ترین مسیرها برای کسب درآمد تبدیل شده است.

16. پخت تخصصی کیک، شیرینی و دسرهای خانگی

اگر شما علاقه‌مند به طبخ دسرهای خوشمزه و رنگارنگ هستید، می‌توانید از این مهارت برای کسب درآمد استفاده کنید. انواع کیک، شیرینی، ژله، پودینگ و دیگر دسرهای خوشمزه، طعم و لذت خاصی را برای مردم به ارمغان می‌آورند و آن‌ها را به تجربه آن‌ها تشویق می‌کنند. شما می‌توانید این دسرها را آماده کرده و به اعضای خانواده خود تقدیم کنید تا آن‌ها امتحان کنند و به شما تبلیغ کنند.

همچنین، از طریق ایجاد یک پیج در اینستاگرام و حضور در شبکه اجتماعی پینترست، می‌توانید خودتان را به دیگران معرفی کنید و کسب و کار خود را رونق بخشید.

فرصت‌های فروش این دسرها بسیار گسترده هستند و می‌توانید کیک و دسرهای خوشمزه خود را در هرگونه مناسبتی مانند تولد، جشن، عروسی، و مراسم‌های دیگر ارائه دهید. این شامل پارتی‌های پایان مجردی، مراسم بازنشستگی، جشن دندان، جشن سیسمونی و حتی مراسم ختم نیز می‌شود.

17. صنایع دستی، هنر، لذت و درآمدزایی

اگر در تولید صنایع دستی خاصی مهارت دارید، می‌توانید از این راه درآمد خوبی به دست آورید. انواع محصولاتی مانند دستبندهای سنتی، گلیم و جاجیم، فرش‌های پشمی کوچک، سفال‌ها و دیگر صنایع دستی، طرفداران زیادی دارند. همچنین، می‌توانید محصولات خود را به سرتاسر کشور ارسال کرده و حتی مشتریان خارجی نیز به دست آورید و یک برند بین‌المللی ایجاد کنید.

18. ارائه کنفرانس‌های انگیزشی و الهام‌بخش

افراد بسیاری، به ویژه کسانی که احساس ناامیدی می‌کنند، به دنبال افرادی می‌گردند که می‌توانند انگیزه و امید را به آن‌ها منتقل کنند. برای انجام این کار، شما باید خودتان در زندگی دستاوردهایی داشته باشید تا بتوانید انرژی مثبتی به دیگران انتقال دهید. ابتدا می‌توانید این کار را به صورت رایگان آغاز کنید و به تدریج دوره‌های اختصاصی با محتوای ارزشمند را آماده کنید و آن‌ها را از طریق دوره‌های آنلاین، ورکشاپ و … به فروش برسانید.

19. مشاوره در زمینه تخصصی خودتان

اگر در زمینه‌ی کاری خودتان متخصص هستید و دارای مهارت‌های حرفه‌ای هستید، می‌توانید در این زمینه مشاوره ارائه دهید. به عنوان مثال، مشاوره در زمینه‌هایی مانند تولید مواد جدید پلاستیکی و پلیمری، مشاوره دیجیتال مارکتینگ و دیگر زمینه‌های تخصصی که در آن‌ها تجربه دارید، ارائه می‌دهید. فعالیت‌های شما می‌تواند از طریق وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و حتی تماس تلفنی انجام شود.

20. نویسنده متون تبلیغاتی و کپی‌رایتینگ

یکی از مشاغل خانگی با درآمد بالا، کپی‌رایتینگ است. در این شغل، توانایی بازی با کلمات و نوشتن تیترها و متون کوتاه، بسیار اهمیت دارد. از کلمات و جملات ترغیب‌کننده برای بازاریابی اینترنتی محصولات، افزایش فروش و معرفی برند و کسب و کار استفاده می‌شود. این متون معمولاً در تبلیغات اینترنتی، بنرها، روزنامه‌ها، آگهی‌های تلویزیونی و هر جایی که امکان درج تبلیغ و تبلیغات وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

21. تزئین غذا، سفره عقد و خوانچه

بسیاری از افرادی که به برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های خاص علاقه‌مندند، به دنبال افرادی می‌گردند که در زمینه تزیینات و خدمات مرتبط تخصص دارند. اگر شما دارای سلیقه‌ای خوب برای تزیینات و مهارت در زمینه میوه‌آرایی، تزئین غذا و شیرینی، گل‌آرایی و … هستید، می‌توانید به راحتی کار خود را آغاز کنید؛ زیرا می‌توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید.

22. مراقبت از کودکان شغلی پردرآمد بدون نیاز به سرمایه کلان

اگر علاقه‌ای به کودکان دارید و می‌خواهید وقت خود را همیشه با آن‌ها بگذرانید، می‌توانید این کار را امتحان کنید. علاوه بر اینکه از این زمان لذت می‌برید، می‌توانید درآمد خوبی نیز کسب کنید. با این حال، برای انجام این کار، نیاز است که توانایی مراقبت از کودکان را داشته باشید، صبوری داشته باشید و وقت آزاد کافی داشته باشید.

23. همراهِ زائو، حامی و مراقب مادران باردار و زائو

اگر تمایل دارید تا تجربه به دنیا آمدن یک نوزاد را داشته باشید، ممکن است به شغل همراه زایمان (دولتی) روی بیاورید. البته برای این کار، باید دارای مدرک تحصیلات آکادمیک مرتبط یا حداقل تجربه کافی در زمینه برخورد با زنان باردار و زایمان باشید. این شغل به دلیل حساسیت بالای آن نیازمند دقت و مراعات زیادی است؛ زیرا زنان باردار به دلیل وضعیت حساسی که در آن قرار دارند، به مراقبت و توجه ویژه‌ای نیاز دارند. همچنین، داشتن اطلاعات کافی در زمینه بارداری و زایمان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

24. نقاشی روی صورت

یک شغل خانگی عالی و لذت‌بخش است. اگر شما یک نقاش با استعداد هستید و علاقه‌مند به کارهای جذاب هستید، می‌توانید تجربه نقاشی روی صورت بچه‌ها را داشته باشید. این فعالیت معمولاً در جشن‌های تولد، جشنواره‌ها، کارناوال‌ها، پارک‌ها، شهربازی‌ها و سایر مکان‌هایی که بچه‌ها به طور فعال در آن‌ها شرکت می‌کنند، انجام می‌شود. با استفاده از استعداد خود، این فرصت را بهره‌مند شوید و از زمان خوش‌گذرانی با بچه‌ها لذت ببرید.

25. فروش مستقیم

اگر دارای روابط اجتماعی موثری هستید، می‌توانید از این روش برای راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی استفاده کنید. در این روش، هزاران شرکت وجود دارند که تمایل به همکاری با افرادی مثل شما دارند. شما می‌توانید محصولات این شرکت‌ها را انتخاب کرده و با کمک آن‌ها کسب و کارتان را آغاز کنید. در ابتدا، می‌توانید محصولات را به افرادی که در فهرست روابط اولیه و دومی شما قرار دارند، عرضه کنید و سپس از طریق این افراد مشتریان بیشتری پیدا کنید. اجناسی مانند لباس، لوازم آرایشی و بهداشتی، و اکسسوری‌ها از این طریق به فروش می‌رسند.

26.استقلال و خلاقیت با شغل مشاوره مد و فشن

اگر به طراحی لباس، مد و فشن علاقه‌مندید، می‌توانید این شغل جذاب را امتحان کنید. می‌توانید خودتان یک بوتیک راه‌اندازی کرده و لباس‌های مد روز را به مشتریان عرضه کنید، همچنین از طریق فروش مستقیم، افیلیت مارکتینگ، ایجاد پیج در اینستاگرام و سایر روش‌های آنلاین، به کسب درآمد بپردازید.

27. برنامه‌ریزی مالی

اگر شما دارای هوش مالی بالا هستید، می‌توانید به عنوان یک مشاور مالی فعالیت کنید و به دیگران در مورد برنامه‌ریزی مالی کمک کنید. برای این کار، نیاز است که در زمینه مراحل مهمی از زندگی افراد مانند بازنشستگی، خریدهای بزرگ، سرمایه‌گذاری در سهام و ارزهای دیجیتال و غیره، اطلاعات و تخصص داشته باشید و این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارید.

28. تولید خوراکی‌های خوشمزه

این کسب و کار امکان تولید انواع خوراکی‌های خوشمزه مانند لواشک، کشک، کره بادام زمینی، کره فندق و سایر مغزها، سس‌ها و دیگر خوراکی‌های قابل ارسال را فراهم می‌کند. سپس می‌توانید این محصولات را از طریق وبسایت شخصی، صفحات اجتماعی مانند اینستاگرام یا به صورت مستقیم به فامیل و آشنایان خود فروخته و درآمدزایی کنید.

29. فرنچایز و خرید حق امتیاز

یکی از روش‌های کسب درآمد است که به شما این امکان را می‌دهد که حق امتیاز کسب و کارهای پرسودی را که جواب خود را داده‌اند و درآمد بالایی داشته‌اند را به دست آورید. به عنوان مثال، مغازه‌های زنجیره‌ای معروفی مانند آیس پک و نوتلابار، مغازه‌هایی هستند که بر اساس حق امتیاز از افراد دیگر استفاده می‌کنند و از آن‌ها حق الزحمه دریافت می‌کنند.

30. آرایشگری، فرصتی برای استقلال مالی

آرایشگری امروزه یکی از پردرآمدترین حرفه‌هاست. اگر امکان اجاره یک فضای تجاری را ندارید، می‌توانید کسب و کار آرایشگری خود را در محیط‌هایی مانند پارکینگ یا اتاق‌های بلااستفاده در منزل آغاز کنید و آن را بازسازی کنید تا به یک فضای لوکس و زیبا تبدیل شود. این کار باعث می‌شود تا با ارائه خدمات آرایشی، به درآمد فوق‌العاده‌ای دست یابید. آرایشگری یکی از مشاغل کلاسیک برای خانم‌هاست که همچنان هم جایگاه و رونق بسیاری در بازار دارد.

100 کسب و کار کوچک پرسود

31. طراحی گرافیک

اگر به طراحی، تایپ‌های خلاقانه و تبدیل رنگ و طرح به وسیله‌ای ارتباطی و دیداری علاقه‌مندید، گرافیک ممکن است برای شما مناسب باشد. برای شروع این کسب و کار، باید از وسایل مورد نیاز به همراه استعداد و تخصص کافی برخوردار باشید تا بتوانید به عنوان یک طراح مستقل و پردرآمد فعالیت کنید. افرادی که در طراحی گرافیک مهارت دارند، می‌توانند خدماتی مانند طراحی پوستر، بنر تبلیغاتی، بروشور و کاتالوگ، طراحی صفحات کتاب و مجله، طراحی جلد کتاب و مجله، و طراحی وبسایت و لوگو ارائه دهند.

32. نظافت خانه و محل کار

یکی از کسب و کارهای کوچک خانگی و پردرآمد است. این شغل، با وجود زحمت‌هایی که در پی دارد، فرصتی مناسب برای کسب درآمد در محیط خانه یا محل کار فراهم می‌کند. می‌توانید از طریق پیشنهاد کار به دوستان و خانواده، مراجعه به کاریابی‌های محلی، یا حتی بررسی آگهی‌های استخدام در روزنامه‌ها، به دنبال فرصت‌های شغلی در این زمینه بگردید. خدمات نظافتی و خدمات مرتبط می‌تواند شامل تمیزکردن خانه، شستشوی لباس‌ها، آشپزی و حتی مرتب کردن و تکان دادن منزل باشد.

33. طراحی داخلی

یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک خانگی با درآمد بالا است. اگر با نرم‌افزارهای مانند 3D-MAX آشنایی دارید و دارای استعداد در طراحی هستید، می‌توانید این مهارت را به کار بگیرید و درآمدزایی کنید. ابتدا با رسم طرح‌هایی خلاقانه و جذاب، نمونه‌های کارهای خود را به معماران و مشتریان متقاضی نشان دهید. با پیشرفت و تقویت مهارت‌های خود، می‌توانید به طراحی داخلی برای خانه‌های جدید یا حتی تغییرات در دکوراسیون خانه‌های قدیمی مشغول شوید. این حرفه اغلب با درآمد مناسبی همراه است.

34. سرایداری

یک گزینه دیگر برای کسب درآمد در محیط خانه است. اگر دارای وقت کافی هستید و به دنبال یک فرصت شغلی در محیط خانه هستید، می‌توانید به عنوان یک سرایدار خانه فعالیت کنید. این کار شامل مراقبت از گیاهان خانه، حیوانات خانگی، جمع‌آوری پست و قبوض، نگهداری از استخر، وظایف خانه‌داری و حتی حضور در خانه برای نشان دادن حضور و نگهبانی در زمانی که ساکنان خانه غایب هستند، می‌شود.

35. ناخن‌کاری

یکی از پردرآمدترین حرفه‌های خانگی است که به همراه آرایشگری، کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور، از جمله خدمات مورد علاقه بسیاری از افراد است. با گذراندن دوره‌های آموزشی مربوط به کاشت ناخن و داشتن مقداری از صبر و خلاقیت، می‌توانید به این کسب و کار موفقیت آمیزی راه یابید. با توجه به علاقه‌ی فراوان بانوان و دختران به آرایش ناخن و تمایل زیاد آن‌ها به استفاده از این خدمات، ناخن‌کاری به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد خانگی محسوب می‌شود.

36. ساخت کارت دعوت

اگر به کارهای ظریف و هنرمندانه علاقه‌مندید و دارای ایده‌های خلاقانه‌ای هستید، می‌توانید کارت‌های دعوت برای مناسبت‌هایی مانند عروسی، عقد، تولد و … طراحی کرده و بسازید. سپس این کارت‌های دعوت را از طریق روش‌های مختلفی مانند فروش آنلاین، فروش به دوستان و خانواده، یا حتی ارائه در فروشگاه‌های محلی، به فروش بگذارید.

37. راهنمای تور

آیا به سفر کردن و طبیعت و تاریخ علاقه‌مندید؟ اگر بله، حتماً به دنبال فرصتی برای تبدیل شدن به راهنمای تور باشید. می‌توانید با همکاری با یک شرکت گردشگری یا ایجاد یک دفتر تور، به این کسب و کار مشغول شوید. همچنین، ایجاد یک پروفایل در اینستاگرام و تبلیغ در فضای آنلاین، فرصتی عالی برای به اشتراک گذاری برنامه‌های سفر خود و جذب مشتریان است.

100 کسب و کار کوچک پرسود

38. طراحی آموزشی، یکی از مشاغل خانگی بدون نیاز به سرمایه زیاد

آیا به ارائه آموزش‌های مفید علاقه‌مندید؟ طراحی آموزشی شغلی مناسب برای شماست. در این کسب و کار، مطالب و کتاب‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف تهیه می‌شود. برای جلب توجه خوانندگان، اهمیت بسیاری به سادگی و روانی زبان نوشتار داده می‌شود.

39. محقق اینترنتی، یک کسب و کار کوچک خانگی

استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع اطلاعاتی بسیار مرسوم شده است. این موضوع فرصتی را برای تبدیل شدن به یک محقق اینترنتی فراهم می‌آورد. اگر می‌توانید اطلاعات موردنیاز را از اینترنت به دقت استخراج کنید، می‌توانید این کسب و کار را در خانه راه‌اندازی کنید.

40. اختراع وسایل جدید، یک کار تولیدی در خانه

اگر ذهن خلاقی دارید و توانایی اختراع چیزهای جدید را دارید، این کسب و کار مناسبی برای شماست. می‌توانید محصول جدید خود را در بازار معرفی کرده و به فروش برسانید. همچنین، در صورت داشتن محصولی که قابلیت ثبت اختراع دارد، می‌توانید با یافتن یک سرمایه‌گذار، آن را به تولید انبوه برسانید.

41. متخصص روابط سرمایه‌گذاران

امری که اهمیت بسیاری در زمینه سرمایه‌گذاری دارد، اطلاعات و دانش لازم در این زمینه است. اگر دارای تجربه و دانش کافی در زمینه سرمایه‌گذاری ایمن هستید، می‌توانید به عنوان مشاور در این حوزه فعالیت کنید و به افراد و کسب‌وکارها در ایمن کردن منابع مالی خود کمک کنید.

42. نقاش و تصویرگر کتاب و مجله

اگر شما علاقه‌مند به هنر نقاشی و رنگ‌آمیزی هستید و استعداد خاصی در این زمینه دارید، این هدیه طبیعی را می‌توانید برای تزئین کتاب‌های داستان کودکانه، منشورهای پزشکی، طراحی لباس و مد، و همچنین طراحی مجلات، بروشورها، کاتالوگ‌ها و غیره به کار بگیرید. اگر همچنین توانایی کار با نرم‌افزارهای گرافیکی را دارید، این امر به شما کمک می‌کند تا بهتر و کارآمدتر به اهداف هنری‌تان دست یابید. این شغل قابلیت انجام آن در محیط خانگی را دارد و از این جهت مناسب برای افرادی است که می‌خواهند در محیط آرام و صمیمی خانه خود فعالیت کنند.

43. طراحی منظره باغ‌ها

اگر به گل و گیاهان علاقه‌مند هستید و دارای مهارت‌های طراحی و گل‌کاری هستید، می‌توانید در زمینه طراحی منظره باغ‌ها فعالیت کنید. در این کار، شما مسئول طراحی فضاهای سبز و باغ‌های خارجی منازل هستید و مشتریان از شما در امور مربوط به نصب و کاشت انواع گل و گیاهان مشاوره می‌گیرند. شما می‌توانید آن‌ها را در اموری مانند تخریب، پاکسازی، و کاشت گیاهان مختلف راهنمایی کنید.

44. متخصص بازاریابی

بازاریابان افرادی هستند که از صبر بالا، توانایی پیگیری، و اصرار و پافشاری برای رسیدن به اهداف خود برخوردارند. اگر شما از این ویژگی‌ها برخوردارید، می‌توانید به عنوان یک متخصص بازاریابی در این زمینه فعالیت کنید. در این شغل، وظایف متنوعی از جمله نوشتن مقالات برای رسانه‌ها، ایجاد خبرنامه، نوشتن وبلاگ، تولید پادکست، ارائه خدمات تبلیغاتی، انجام تحقیقات بازاریابی و غیره بر عهده دارید. این کار به تخصص و تجربه شما بستگی دارد و خدمات متعددی را برای مشتریان ارائه می‌دهید.

45. تولید زیورآلات و اکسسوری

تولید اکسسوری و زیورآلات متنوعی از جمله جواهرات، جاکلیدی‌ها، کیف‌پول‌ها و دست‌بندها با استقبال بسیاری از افراد مواجه است. اگر استعدادی در این زمینه دارید، می‌توانید به عنوان یک کارآفرین فعالیت خود را آغاز کنید. کافی است یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام ایجاد کنید یا یک فروشگاه کوچک راه‌اندازی کنید. با گسترش فعالیت‌های خود، می‌توانید وب‌سایت خود را راه‌اندازی کرده و جامعه‌ی مخاطب را گسترش دهید.

46. تغذیه‌شناس و برنامه‌ریز تغذیه: یکی از مشاغل پرسود بدون نیاز به سرمایه

اگر توانایی برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی برای انواع گروه‌های سنی یا وزنی را دارید و در زمینه تغذیه دارای تحصیلات آکادمیک هستید، می‌توانید این شغل پردرآمد را شروع کنید. می‌توانید با مربیان ورزشی همکاری کنید، در مطب یک تغذیه‌شناس کار کنید و پس از کسب تجربه، به صورت مستقل فعالیت کنید.

47. نویسنده نسخه: یک شغل خانگی با دقت بالا

اگر علاقه‌مندید که در زمینه پزشکی فعالیت داشته باشید و توانایی کار با واژه‌های پزشکی را دارید، نویسندگی نسخه می‌تواند یک شغل جذاب برای شما باشد. این کار شامل تکمیل و نوشتن پیام‌های ثبت شده توسط متخصصان پزشکی است.

48. راه‌اندازی یک سایت عضویتی با محتوای غنی

اگر در یک زمینه خاص تخصص دارید، می‌توانید مقالات، پادکست‌ها، ویدئوها، PDFها، سمینارهای آنلاین و محتواهای آموزشی و مفید را تهیه کنید و آن‌ها را در یک سایت با امکان عضویت به اشتراک بگذارید. اعضای سایت با پرداخت ماهیانه مبلغی به تمامی محتواها دسترسی خواهند داشت و از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

49. آموزش موسیقی به صورت خصوصی

اگر توانایی نواختن یک ساز خاص را دارید یا دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی هستید، آموزش موسیقی به صورت خصوصی یک کسب و کار پردرآمد و محبوب است. این کار را می‌توانید به راحتی در خانه انجام دهید و نیازی به تجهیزات گران‌قیمت یا فضای اختصاصی ندارید.

50. پرستاری مدیر موردی: یکی از مشاغل خانگی متمرکز بر مراقبت

اگر دارای مدرک پرستاری هستید و به دنبال فرصتی برای شروع کار در زمینه پرستاری هستید، می‌توانید به عنوان پرستار مدیر موردی فعالیت کنید. بسیاری از بیمارستان‌ها و شرکت‌های بیمه به دنبال پرستاران مجازی می‌باشند تا وظایف مدیریتی موردی را در خانه‌های بیماران انجام دهند. این کار شامل بررسی سوابق پزشکی، آموزش و پیگیری مراقبت‌های بیمار می‌شود.

51. سرآشپز شخصی

اگر در زمینه آشپزی مهارت دارید و علاقه‌مند به ارائه خدمات غذایی به صورت شخصی هستید، می‌توانید به عنوان سرآشپز شخصی فعالیت کنید. این شغل به شما امکان می‌دهد تا در خانه‌ها و شرکت‌ها به عنوان یک سرآشپز استخدام شوید و غذاهای خوشمزه و با کیفیتی را برای مشتریان تهیه کنید. همچنین می‌توانید خدمات مربوط به رژیم غذایی و برنامه‌های تغذیه را نیز ارائه دهید.

52. ماساژ و درمان از طریق آن

مدرک ماساژ دارید، می‌توانید بادکش انجام دهید یا درمان با قونین فنگ‌شویی را می‌دانید؟ پس می‌توانید یک اسپای خانگی راه بیندازید و به دیگران خدمات ارائه دهید. برای تبلیغ در این زمینه از سالن‌های زیبایی، مغازه‌های محلی و افراد دور و برتان شروع کنید و کم کم مشتری زیادی به دست آورید. اگر کارتان خوب باشد، اسم شما به عنوان پرسونال برند بر سر زبان‌ها می‌افتد و درآمد خوبی به دست می‌آورید.

53. کارشناس محتوا

اگر علاقه‌مند به نوشتن هستید و توانایی ایجاد محتوای جذاب را دارید، می‌توانید به عنوان کارشناس محتوا درآمد خوبی کسب کنید. شما می‌توانید مقالات برای وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، خبرنامه‌ها و سایر پلتفرم‌های آنلاین بنویسید. با گذراندن زمان و بهبود مهارت‌هایتان، می‌توانید به تبلیغ‌نویسی نیز بپردازید. حتی این کار را می‌توانید به صورت فریلنسر در خانه انجام دهید و پروژه‌های مختلف را از سایت‌ها یا شرکت‌های مختلف بگیرید، یا به صورت تمام وقت با یک شرکت همکاری کنید.

54. نقاشی دیواری

اگر در هنر نقاشی مهارت دارید و لذت می‌برید که با دید هنری خود، هر فضایی را زیبا و جذاب کنید، می‌توانید به عنوان یک نقاش دیواری یا خیابانی فعالیت کنید. افراد زیادی به دنبال افراد ماهری مثل شما هستند تا به تزیین دیوارهای خانه‌ها، فضاهای بیرونی و حتی پروژه‌های شهرسازی بپردازند. این شغل معمولاً در محیط مورد نظر انجام می‌شود، اما شما می‌توانید به صورت مستقل و بدون وابستگی به یک نهاد خاص، این کار را انجام دهید و درآمد خود را افزایش دهید.

55. مراقبت از حیوانات خانگی

اگر شما از طرفداران حیوانات هستید، می‌توانید به افرادی که به دلایل مختلف مشغول هستند و نمی‌توانند به حیوانات خانگی‌شان مراقبت کنند، کمک کنید. این کمک‌ها می‌تواند شامل بردن آن‌ها برای پیاده‌روی، تغذیه، بازی کردن، و حتی به حمام بردن آن‌ها باشد. این فعالیت‌ها نه تنها به حیوانات خانگی کمک می‌کند بلکه به افراد مشغول هم فرصتی برای استراحت و آرامش فراهم می‌کند.

56. دستیار شخصی

بعضی افراد به جزئیات بسیاری توجه می‌کنند و دوست دارند برنامه‌های خود را با دقت برنامه‌ریزی کنند. اگر شما یکی از این افراد هستید، می‌توانید به عنوان دستیار شخصی فعالیت کنید. این شغل شامل تنظیم ملاقات‌های مهم، برنامه‌ریزی رویدادها، رزرو بلیط‌ها، تهیه هدایا و انجام دیگر وظایفی که برای افراد مشغول بسیار مهم است، می‌شود.

57. خریدار شخصی

برای افرادی که عاشق خرید کردن هستند، خریدار شخصی یکی از مشاغل بسیار جذاب است. می‌توانید معاملات، خریدهای مورد نیاز رئیس خود را از فروشگاه‌های آنلاین پیدا کنید و حتی به عنوان یک فروشنده محصولات مناسبی را به مشتریان پیشنهاد دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا زمان بیشتری را برای افراد صرفه‌جویی کنید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

58. استایلیست شخصی

مد و فشن یکی از موضوعات جذاب برای اکثر افراد است. اگر شما علاقه‌مند به مد هستید و اطلاعات به‌روزی در این زمینه دارید، می‌توانید این استعداد را برای کمک به دیگران بهره‌مند کنید. با ارائه مشاوره در زمینه خرید لباس، اکسسوری، میکاپ و آرایش مو به مشتریان، می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا استایلی خاص خود را پیدا کنند.

59. مربی شخصی تغذیه، ورزش و سلامتی

اگر شما به سبک زندگی سالم علاقه‌مند هستید و دارای دانش کافی در زمینه ورزش و تغذیه می‌باشید، می‌توانید به عنوان مربی شخصی در این زمینه‌ها فعالیت کنید. با به اشتراک گذاری تجربیات و دانش‌هایتان، می‌توانید به افراد دیگر کمک کنید تا به سبک زندگی سالم‌تری دست یابند و به رژیم غذایی و برنامه ورزشی مناسبی دست یابند.

60. نماینده‌ی املاک

نماینده‌ی املاک یکی از مشاغلی است که می‌توانید در خانه و در اوقات فراغت خود انجام دهید. این شغل مناسب برای افرادی است که دارای روابط عمومی بالا، تجربه‌ی خوبی در زمینه فروش دارند و مناطق مختلف جغرافیایی را به خوبی می‌شناسند. به عنوان یک نماینده‌ی املاک، وظیفه شما نوشتن آگهی‌های جذاب و موثر در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف فروش و اجاره املاک است، همچنین با استفاده از مهارت‌های خود، مشتریان را به خرید و فروش ملک ترغیب می‌کنید. این کار را می‌توانید در کنار سایر فعالیت‌هایتان و در زمان‌های آزاد انجام دهید.

61. عکاسی

عکاسی به عنوان یکی از مشاغل پر درآمد و مستقل شناخته می‌شود. این حرفه شامل عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، عکاسی مراسمات مختلف از جمله عقد و عروسی، فرمالیته و عکاسی مطبوعاتی می‌شود. شما می‌توانید آتلیه عکاسی راه‌اندازی کنید یا به عنوان عکاس پرتره از حیوانات خانگی، رویدادهای ویژه و افراد عکاسی کنید.

100 کسب و کار کوچک پرسود

62. سازمان‌دهنده حرفه‌ای: یک شغل متفاوت و جذاب

با علاقه به نظم و انضباط و دوست داشتن آرامش در محیط‌های منظم، تبدیل شدن به یک سازمان‌دهنده حرفه‌ای می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. شما می‌توانید به دیگران کمک کنید تا محیط کار یا منزل خود را مرتب و منظم کنند. این شامل سازماندهی تصاویر، فایل‌ها، پرونده‌ها و اسناد یا حتی ترتیب دادن اتاق‌ها و فضاهای کاری است.

63. مدیر پروژه

مدیریت پروژه یک شغل متنوع است که برای افرادی با استعداد در زمینه مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب است. در این حرفه، شما می‌توانید به افراد کمک کنید تا پروژه‌های خود را به بهترین شکل مدیریت کنند و به اهداف مورد نظر خود دست یابند. وظایف یک مدیر پروژه شامل برنامه‌ریزی، توسعه، بودجه‌بندی، کنترل و دسترسی به نتایج کلی پروژه می‌شود.

64. متخصص روابط عمومی

بعضی از افراد دارای مهارت‌های ارتباطی بسیار خوبی هستند، سایرین هم این توانایی را در طول زمان به دست آورده‌اند. اگر شما توانایی قانع کردن دیگران را دارید و در مدیریت مهارت‌های ارتباطی توانمند هستید، می‌توانید به عنوان متخصص روابط عمومی فعالیت کنید. افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌توانند در رسانه‌های مختلف از جمله روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون و سایر رسانه‌های مطبوعاتی حضور یابند.

65. فروش لوازم دست دوم و سمساری

بعضی از افراد علاقه‌مندند که وسایل قدیمی یا عتیقه خود را به فروش بگذارند. اگر شما نیز به این دسته از افراد تعلق دارید، می‌توانید وسایل مستعمل خود یا دیگران را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را به فروش بگذارید. این فروش می‌تواند از طریق سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی مانند دیوار، تبلیغات در فضای مجازی، ایجاد صفحات در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و سایر روش‌های مشابه انجام شود.

66. جذب کننده‌ی نیرو

یکی از حرفه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید و در آن فعالیت مفیدی داشته باشید، تشخیص و جذب استعدادهاست. در این حرفه، شما می‌توانید استعدادها را شناسایی کنید، با آن‌ها مصاحبه کنید و افراد مناسب و باصلاحیت را برای پست‌های مختلف سازمان انتخاب کنید. فعالیت شما شامل صحبت و مصاحبه با افراد، آزمودن آن‌ها و انتخاب شایسته‌ترین افراد برای پست‌های مختلف سازمان خواهد بود.

67. رزومه‌نویسی

تهیه رزومه‌های حرفه‌ای و موثر می‌تواند یک چالش باشد. اگر شما توانایی تدوین مهارت‌ها و تجربه‌های افراد را دارید و می‌توانید یک تصویر حرفه‌ای از آن‌ها ارائه دهید، رزومه‌نویسی را امتحان کنید.

68. نماینده‌ی فروش

در نمایندگی فروش، محصولات و خدمات مختلف معرفی و به فروش می‌رسند. اگر انسانی با انگیزه و پرانرژی هستید و می‌توانید به خوبی از محصولات تبلیغ کنید و اطلاعات مفیدی به مشتریان ارائه دهید، می‌توانید در این حرفه موفق شوید. شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف افراد پرانرژی مانند شما را آموزش می‌دهند تا محصولات و خدمات آن‌ها را به فروش برسانید.

69. خیاطی در منزل: موفق و پردرآمد

اگر شما یک فرد دقیق، خلاق و با حوصله هستید، خیاطی می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. می‌توانید لباس‌های جدید طراحی کنید، پارچه‌های باکیفیت تهیه کنید و با دوخت لباس‌های مناسب، کسب و کار خود را راه اندازید. در این حرفه می‌توانید در هر زمینه‌ای که علاقه دارید فعالیت کنید، از جمله لباس‌های عروس، مجلسی، اسپورت، مردانه و بچگانه.

100 کسب و کار کوچک پرسود

70. ادمین شبکه‌های اجتماعی

اگر شما همواره به شبکه‌های اجتماعی علاقه داشته و وقت زیادی را در آن‌ها سپری می‌کنید، می‌توانید از این فضا برای کسب درآمد استفاده کنید. راه اندازی یک فروشگاه آنلاین و ایجاد کسب و کار خودتان یک گزینه است، اما راهکاری راحت‌تر نیز وجود دارد که آن ادمینی شبکه‌های اجتماعی است.

شما می‌توانید مهارت‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی، ایجاد هشتگ، نوشتن کپشن و مدیریت محتوا را یاد بگیرید و به عنوان ادمین فعالیت کنید. یکی از مزایای این کار این است که می‌توانید همزمان ادمین برای چندین پیج باشید و با تجربه کسب شده، بهبود عملکرد کسب و کار خود را تضمین کنید.

71. مشاور بهینه‌سازی و سئو وب‌سایت

اگر دانش شما در زمینه سئو به حد کافی رسیده است و می‌توانید به غیر از انجام کارهای عملی، در این زمینه به دیگران مشاوره دهید، حتماً این فرصت را امتحان کنید. بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین و وب‌سایت‌ها به دنبال افزایش ترافیک هستند و دریافت مشاوره از افراد ماهر در این زمینه می‌تواند به آن‌ها کمک زیادی کند. بنابراین، این کسب و کار در زمینه مشاوره در بهینه‌سازی و سئو وب‌سایت‌ها می‌تواند به شما درآمد بالایی بدهد.

72. طراح یا تولیدکننده کفش در خانه

کفش همواره یکی از آیتم‌های جذاب در استایل افراد بوده است و بسیاری از آن‌ها علاقه‌مند به این بخش از پوشاک هستند. اگر شما دارای خلاقیتی هستید و می‌توانید کفش‌های زیبا و نوآورانه طراحی کنید، حتماً این کار را در خانه انجام دهید و به درآمد خوبی دست یابید. می‌توانید کفش‌های خود را از طریق فروش آنلاین، تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فروشگاه‌های بومی و … به فروش برسانید.

73. توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار و اپلیکیشن

طراحی و تولید اپلیکیشن امروزه یکی از مشاغل پردرآمد است. با گذراندن دوره‌های کدنویسی و توسعه اپلیکیشن، می‌توانید به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید. این کار می‌تواند به صورت مستقل یا به عنوان همکاری با شرکت‌ها انجام شود. همچنین، شما می‌توانید با شرکت‌های مختلف همکاری کرده و برنامه‌ها و نرم‌افزارهای متنوعی را طراحی کنید. می‌توانید این کار را به عنوان فریلنسر یا با بستن قرارداد با شرکت‌ها انجام دهید و به هر صورت به درآمد قابل توجهی دست یابید.

74. سخنرانی و سخنوری

اگر شخصی با انگیزه هستید و می‌توانید دیگران را الهام بخشید، از این استعداد برای کمک به دیگران بهره ببرید. البته برای این کار، خودتان باید در زندگی به اهداف خود دست یافته باشید تا بتوانید الگوی مناسبی برای دیگران باشید. با سخنرانی در جلسات و مکان‌های مختلف، می‌توانید به مردم درباره راه‌های شاد و موفق زندگی آگاهی دهید.

75. تعمیر وسایل الکتریکی در منزل

اهمیت وسایل الکترونیکی در زندگی روزمره امروزه نمی‌توان به‌سادگی نادیده گرفت. افراد بسیاری از وسایل برقی و دیجیتالی در خانه‌های خود دارند که ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند. از این رو، همواره نیاز به خدمات تعمیرکاران وسایل الکتریکی وجود دارد. افرادی هم که امکان خرید وسایل جدید را ندارند، ترجیح می‌دهند وسایل خراب خود را تعمیر کنند. بنابراین، تعمیر وسایل الکتریکی می‌تواند منجر به کسب درآمد خوبی شود. اگر مهارت لازم برای انجام این کار را دارید، می‌توانید این فرصت را به دست بگیرید. علاوه بر این، برای شروع این کسب و کار نیازی به اجاره مغازه ندارید و می‌توانید این کار را در خانه آغاز کنید.

76. فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال، ریسک بالا ولی سود عالی

خرید و فروش ارزهای دیجیتال با ریسک بالایی همراه است و بهتر است اگر تخصص لازم در این زمینه را داشته باشید. با این حال، اگر موفق به کسب تجربه کافی در این زمینه شوید و سرمایه‌گذاری مناسبی انجام دهید، می‌توانید به درآمدهای فوق‌العاده بالایی دست پیدا کنید. برای دستیابی به موفقیت در این حوزه، تحقیقات کافی را انجام دهید، پیگیری از سایت‌ها و پیج‌های اینستاگرامی که آموزش‌های مربوط به این زمینه را ارائه می‌دهند را ادامه دهید و با دانش و تخصص لازم در این زمینه به کار بپردازید.

77. جوشکاری سیار در شهرهای بزرگ

در بسیاری از شهرهای بزرگ و به خصوص در مناطق محدود، تعداد مغازه‌های جوشکاری و تراشکاری کمتر است. به همین دلیل، اگر بتوانید خدمات با کیفیتی در این زمینه ارائه دهید، می‌توانید به درآمد خوبی دست یابید. این نوع کسب و کارها همواره مشتریان خود را دارند. برای شروع، می‌توانید به صورت سیار کار کنید و سپس کم‌کم مغازه خود را راه‌اندازی کنید. این کار نیاز به سرمایه اولیه کمی دارد و ممکن است حدود 100 تا 300 میلیون تومان هزینه لازم را داشته باشد.

78. مربی ورزشی و باشگاه

اهمیت به سلامتی و ورزش در زندگی روزمره امروزی بیش از پیش است، حتی برای کسانی که وقت کافی برای رفتن به باشگاه را ندارند. آن‌ها علاقه‌مندند که در راحتی منزل و با راهنمایی یک مربی ورزشی آنلاین، به ورزش بپردازند. بنابراین، اگر توانایی مربیگری و ارائه برنامه‌های ورزشی مناسب را دارید، این فرصت را امتحان کنید. بدنسازی، تنیس، گلف، یا هر ورزش دیگری که تخصص دارید، می‌توانید آن را به صورت حضوری یا آنلاین به دیگران آموزش دهید.

79. تولید روغن‌های طبیعی و سالم در خانه

امروزه بسیاری از ما با مضرات روغن‌های صنعتی که به اسم روغن‌های گیاهی عرضه می‌شوند، آشنا هستیم. به همین دلیل، بسیاری از افراد به دنبال روغن‌های خانگی و امن هستند. شما می‌توانید با تهیه یک دستگاه روغن‌گیری، این کسب و کار را در خانه یا گاراژ خود شروع کنید و درآمدزایی کنید. هزینه‌ی دستگاه‌های روغن‌گیری بسیار بالا نیست و ممکن است با چند ده میلیون تومان، یکی از آن‌ها را به دست آورید.

80. مشاور حسابداری و مالیاتی

بسیاری از کسب و کارهای کوچک به دنبال اشخاصی می‌باشند که توانایی مشاوره در زمینه حسابداری، قوانین و مالیات را دارند. اگر شما دارای مدرک حسابداری هستید یا با مقررات و تبصره‌های قانونی آشنا هستید، می‌توانید به عنوان یک مشاور مالیاتی و حقوقی فعالیت نمایید.

81. تایپیست، یکی از مشاغل خانگی

اگر سرعت تایپ بالایی دارید، همواره می‌توانید از این مهارت بهره ببرید. تایپ کردن در خانه، دانشگاه یا هر مکانی که دسترسی به یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر داشته باشید، امکان‌پذیر است. تنها کافیست زمان مناسبی را برای انجام این کار اختصاص دهید و متون کتبی یا شفاهی را تایپ کنید.

82. تهیه ترشی خانگی

ترشی یکی از خوراکی‌هایی است که نسخه خانگی آن، که با استفاده از سرکه سالم و محلی تهیه می‌شود، ارزش غذایی بیشتری دارد. اگر توانایی تهیه ترشی‌های متنوع و لذیذ را دارید، این فرصت را از دست ندهید؛ زیرا می‌توانید درآمد خوبی را به دست آورید.

100 کسب و کار کوچک پرسود

83. تولید لبنیات، یکی از کسب و کارهای کوچک پرسود در مناطق روستایی

بسیاری از افراد به دنبال محصولات غذایی سالم و ارگانیک می‌باشند. اگر در نزدیکی محل زندگی شما گاوداری وجود دارد یا حتی در منطقه روستایی زندگی می‌کنید، می‌توانید ماست، پتیر، سرشیر، خامه و کشک تولید کنید و آن‌ها را به فروش برسانید. مطمئن باشید که اگر کمی شناخته شوید، می‌توانید به درآمد قابل توجهی دست یابید.

84. تدریس مباحث علمی، یکی از فرصت‌های کسب درآمد در خانه

اگر دارای توانایی تدریس و ارائه درس‌های علمی هستید و به خصوص می‌توانید درس‌های پیچیده را به آسانی برای دیگران توضیح دهید، می‌توانید از این مهارت برای کسب درآمد استفاده کنید. تدریس خصوصی موقعیت فوق‌العاده‌ای برای درآمدزایی دارد، به خصوص اگر دانش‌آموزان با امکانات مالی خوبی را پیدا کنید که والدین آن‌ها حاضر به پرداخت مبالغ بالا برای یادگیری درس‌هایشان باشند.

بنابراین، موضوع تخصصی خود را مشخص کرده و از طریق سایت‌های آگهی و شبکه‌های اجتماعی آگهی دهید و به کسب درآمد بپردازید.

85. دستیار مجازی، یکی از شغل‌های خانگی موفق

اگر از کمک به دیگران لذت می‌برید و دارای توانایی فنی و اجتماعی مناسبی هستید، ممکن است بتوانید به عنوان یک دستیار مجازی (VA) فعالیت کنید. وظیفه‌ی شما در این حوزه این است که به عنوان یک فرد حرفه‌ای و ماهر، به کسب‌وکارها در امور فنی و اجتماعی کمک کنید. در این زمینه می‌توانید خدمات مختلفی ارائه داده و با توجه به توانایی و تجربه‌ی خود، کارهای مختلفی را انجام دهید.

86. تولید و ویرایش ویدئو

اگر علاقه‌ی خاصی به تولید و ویرایش ویدئو دارید و در این زمینه مهارت دارید، می‌توانید این فرصت را برای کسب درآمد بهره‌برداری کنید. می‌توانید از این موقعیت برای معرفی خدمات خود به شرکت‌های تبلیغاتی، تولید محتوا، و سایر پروژه‌های مربوط به تولید ویدئو استفاده نمایید.

87. خرد کردن سبزیجات

اکنون بسیاری از بانوان به دنبال فرصت‌های شغلی هستند و گاهی اوقات فرصت کافی برای انجام کارهایی مانند پاک کردن، شستن، و خرد کردن سبزیجات را ندارند. به همین دلیل مشاغلی مانند خدمات خرد کردن سبزیجات به درآمد قابل توجهی دست یافته‌اند. اگر انرژی و وقت کافی برای این نوع کارها را دارید، قطعاً این فرصت را امتحان کنید؛ زیرا به اطمینان مشتریان فراوانی خواهید داشت.

100 کسب و کار کوچک پرسود

88. تدوین برنامه سفر و راه‌اندازی تور گردشگری

احساسات لذت و شادی هیچگاه به اندازه رهبری تورهای گردشگری جذاب نمی‌باشند. این شغل، فرصتی منحصر به فرد است که شما را به دور دنیا سفر می‌برد و از لحظات شگفت‌آور در شهرها و کشورهای مختلف بهره‌مند می‌سازد، همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا درآمد قابل توجهی را بدست آورید.

کافی است با زبان محلی شهرها و مناطق مختلف ایران و همچنین زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، پروازهای مناسب را برای گروه خود رزرو کنید و اقامت‌گاه‌ها و هتل‌های باکیفیت را برای آنها انتخاب نمایید تا تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای آنها فراهم کنید. حتماً در برنامه سفر خود، جاذبه‌های دیدنی بیشتری را در نظر بگیرید تا سفری جذاب‌تر و ماندگارتر برای گروه خود فراهم سازید و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهید.

89. پاسخگویی به چت و تماس‌های مجازی

بسیاری از افراد به دنبال افرادی هستند که به علت مشغله‌هایشان، نتوانند به تماس‌ها و پیام‌های مجازی خود پاسخ دهند. اگر در زمینه خدمات مشتریان مهارت دارید، می‌توانید توسط افراد یا شرکت‌ها به عنوان پاسخگوی چت و تماس‌های مجازی استخدام شوید.

این افراد به دنبال نمایندگانی هستند که بتوانند تماس‌ها، پیام‌ها و ایمیل‌هایشان را برایشان پاسخ دهند و به طور کلی به مشتریان این افراد خدمت ارائه دهند. اگر دارای توانایی انجام این کار هستید و در شهری مانند تهران زندگی می‌کنید که افراد موفق و شناخته شده‌ای دارد، می‌توانید چنین شغلی را پیدا کنید.

90. تهیه مربا، رب و لواشک

در این روزگار، بسیاری از خانم‌ها به دلیل مشغله‌های کاری، فرصت کافی برای پخت و پز و دیگر کارهای خانگی ندارند. اما مشاغلی مانند تهیه مربا، رب و لواشک باعث ایجاد درآمد قابل توجهی می‌شوند. شما می‌توانید در خانه خودتان شروع به تهیه انواع لواشک میوه‌ای، قیسی و برگه‌های میوه خشک، مربا، رب و ترشی کنید. با گذشت زمان و رشد کسب و کارتان، می‌توانید کمک‌هایی نیز به خودتان بگیرید و کسب و کار خود را گسترش دهید.

91. فعالیت در یوتیوب

شبکه‌های اجتماعی به شما فرصتی بی‌نظیر برای کسب درآمد ارائه می‌دهند، به ویژه یوتیوب! اگر ویدیوهای شما تعداد بازدید بالایی داشته باشند، یوتیوب در ابتدای آن‌ها تبلیغاتی را نمایش می‌دهد و به شما برای آن‌ها پول می‌پردازد. کافی است حساب بین‌المللی داشته باشید و آن را به شبکه یوتیوب ارائه دهید. چه کسی نمی‌خواهد از کسب درآمد دلاری لذت ببرد؟ پس امتحان کنید و یوتیوبر شوید!

92. افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ، یکی از روش‌های موجود برای کسب درآمد در خانه است. کافی است در سایت‌هایی که امکان همکاری را فراهم کرده‌اند ثبت‌نام کنید و به کار در وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی خودتان بپردازید. با تبلیغ برند مبدأ و به‌فروش رساندن محصولاتش، به ازای هر خریدی که از طریق شما انجام شود، پورسانت دریافت خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با این روش، می‌توانید مقالات مرتبط با افیلیت مارکتینگ را مطالعه کنید.

93. غذای بیرون بر

دلایل متعددی، از جمله کمبود زمان و تمایل به تنوع در خوراک، باعث شده که افراد به دنبال سفارش غذا از رستوران‌ها باشند و آن را در منزل خود مصرف کنند. در این شرایط، رستوران‌های بیرون بر فرصت بیشتری برای رشد و پیشرفت دارند و با گذشت زمان تعداد مشتریان آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. بنابراین، راه‌اندازی یک رستوران یا خدمات غذای بیرون بر، ایده‌ای بسیار خوب برای کسب درآمد در محیط خانگی خواهد بود.

94. تولید صابون‌های زینتی

بسیاری از افراد به زیبایی و دکوراسیون داخلی محیط‌های خود اهمیت می‌دهند، از جمله دکوراسیون سرویس بهداشتی. اگر توانایی هنری در زمینه تولید صابون‌های زیبا، معطر و زینتی را دارید، حتماً این کسب و کار را جدی بگیرید. زیرا مشتریان خوبی را جذب خواهید کرد، به ویژه افرادی که به دنبال وسایل دکوراتیو و لوکس هستند و اهمیت زیبایی و کیفیت صابون‌هایی که برای پوستشان استفاده می‌کنند را می‌دانند.

این صابون‌ها می‌توانند به صورت مایع یا جامد تولید شوند و همچنین خواص درمانی هم داشته باشند. برخی از آن‌ها برای استفاده در حمام هستند و بوی و حباب فراوانی دارند.

95. تولید شمع‌های زینتی، یکی از ایده‌های پردرآمد در خانه

شمع‌ها علاوه بر استفاده برای روشنایی، جنبه‌های زینتی نیز دارند. اگر توانایی طراحی و ساخت شمع‌های زیبا و متنوع را دارید، می‌توانید در این زمینه به کسب و کار بپردازید. زیرا بسیاری از افراد برای وسایل دکوراتیو و زینتی پول زیادی صرف می‌کنند. می‌توانید از منابع آموزشی مختلف مانند دوره‌های آنلاین و کلاس‌های حضوری استفاده کنید تا مهارت‌های لازم را یاد بگیرید و سپس شروع به تولید شمع‌های خود کنید.

96. خدمات دراپ‌شیپینگ

فروشگاه‌های خرده‌فروشی همواره یکی از روش‌های کسب درآمد بوده‌اند، اما علاوه بر این، می‌توان از طریق دراپ‌شیپینگ نیز درآمد کسب کرد. در این مدل کسب و کار، شرکت یا فرد بدون نیاز به داشتن انبار و محصولات، سفارش را از مشتری گرفته و آن را به تولیدکننده منتقل می‌کند. سپس محصول را از تولیدکننده دریافت کرده و به مشتری ارسال می‌کند.

با راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین و بهینه‌سازی سئو وب‌سایت خود، می‌توانید تعداد بیشتری از مشتریان را جذب کنید و از طریق همکاری با شرکت‌های دراپ‌شیپینگ، درآمد خود را افزایش دهید.

97. نقاشی بر روی پارچه، یکی از مشاغل خانگی محبوب و پرسود

هنر همیشه جذابیت خود را داشته و امکانات خوبی برای درآمدزایی فراهم می‌کند. بنابراین ایده خوبی است که در کنار لذت بردن از انجام کاری خلاقانه، بتوانیم درآمد قابل توجهی نیز داشته باشیم. از هنر نقاشی بر روی پارچه برای تزیین مانتو، شال، روسری، تیشرت و ایجاد آثار هنری فوق‌العاده استفاده کنید.

بسیاری از مردم به دنبال لباس‌هایی با طرح‌ها و نقوش منحصربه‌فرد و خاص هستند. اگر استعداد و توانایی طراحی را دارید، می‌توانید طرح‌های نو و جذابی را ایجاد کرده و با جلب توجه مشتریان، بازار خود را گسترش دهید.

98. طراح وب و برنامه‌نویس سایت

اگر در زمینه HTML، CSS، PHP، جاوا، و بهینه‌سازی موتورهای جستجو آشنایی کامل دارید و توانایی برنامه‌نویسی و طراحی وبسایت را دارید، می‌توانید از این مهارت‌های عالی و استعداد فنی برای کسب درآمد استفاده کنید. در حوزه فناوری اطلاعات، شرکت‌های بسیاری به دنبال افراد متخصص مثل شما هستند. برنامه‌نویسی و طراحی وب، تولید محتوا، کارشناسی محتوا و مدیریت وب‌سایت از جمله کارهایی هستند که می‌توانید انجام دهید.

99. بسته‌بندی در منزل

این کسب و کار به دلیل درآمد نسبتاً قابل توجهی که دارد، جذابیت بسیاری دارد. با انجام کارهای ثابت در طول ماه، می‌توانید به درآمد ثابت و قابل قبولی دست یابید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به جای کارهای سخت و پرزحمت در خارج از منزل، به صورت خودمختار در داخل خانه فعالیت کنند و درآمدی پایدار داشته باشند.

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن، بسیاری از مشاغل به صورت خانگی را می‌توان راه‌اندازی کرده و به درآمد قابل توجهی دست یافت. بسته‌بندی به عنوان یکی از این مشاغل، همواره به دلیل لزوم برای محصولات متنوع مانند مواد غذایی و پوشاک، جایگاه خود را حفظ کرده است. در این کسب و کار، نیازی به سرمایه اولیه ندارید و با اختصاص چند ساعت در روز، می‌توانید به سود قابل توجهی دست پیدا کنید.

بسته‌بندی محصولات متنوعی از جمله ماسک، اسکاچ، ادویه‌جات، شکلات، چای، لوازم التحریر، حبوبات، جوراب و… از فرصت‌هایی است که می‌توانید در خانه خودتان و بدون نیاز به تخصص خاصی به آن‌ها بپردازید. با تهیه دستگاه‌های بسته‌بندی، می‌توانید به راحتی و با سرمایه‌گذاری کم، به کسب و کاری پرسود و پایدار دست پیدا کنید.

100 کسب و کار کوچک پرسود

100. دستگاه جوراب‌بافی

جوراب یکی از پوشاک پراستفاده‌ی افراد، به ویژه در فصل‌های سرد سال، محسوب می‌شود. بافتن جوراب با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و زیبا می‌تواند به شما منبعی پرسود فراهم کند و این کار در رده اول کسب و کارهای خانگی پرسود قرار می‌گیرد و می‌تواند استقلال مالی برایتان به‌همراه داشته باشد.

در این مطلب چندین کسب و کار خانگی پرسود معرفی و مزایای هر کدام بررسی شد. خشک کردن میوه، قالی بافی، عروسک سازی، ظروف سرامیکی و رزینی و موارد بسیار دیگری از کارها که کافی‌ست کمی وقت گذاشته و به دنبال کسب مهارت در زمینه مورد علاقه‌تان بروید.شما می‌توانید با توجه به امکانات و شرایط خود، به هر یک از این شغل‌ها مشغول شوید و بدون نیاز به خروج از منزل، درآمد کسب کنید. راه‌اندازی مشاغل خانگی به شما امکان می‌دهد تا یک شغل ثابت داشته و به درآمد برسید و رفاه اقتصادی خود و خانواده‌تان را فراهم نمایید.

دستگاه‌های مناسب برای شروع مشاغل خانگی نیز معرفی شدند.اما قبل از شروع به هر کسب و کاری، مهم است که به خوبی تحقیق کنید و با افراد متخصص مشورت نمایید. پیشروی در هر کسب و کار بدون داشتن اطلاعات کافی، ممکن است منجر به سود نشود و حتی زیان به‌بار آورد. امیدواریم که این موضوعات برای شما مفید باشند.

برای مطالعه مطالب بیشتر درباره کسب و کار با ما همراه باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *