مجله سیمدخت
0

12 عادت مکالمه بی ادبانه

بازدید 52

بدترین عادات مکالمه ای

همه می‌توانند حرف بزنند، اما ایجاد یک مکالمه متمایز مهارتی است که همه نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند. گفتگوی خوب از بد جدا می‌شود تا افراد با توانایی‌های بیشتری در ادامه دادن به گفتگو وارد شوند. در واقع، برخی عادات و رفتارهای روزمره وجود دارند که ممکن است ناخواسته در یک مکالمه نامناسب تلقی شوند. این مطلب را مطالعه کنید تا بفهمید آیا این اشتباهات متداول در مکالمه را انجام می‌دهید یا خیر.

1. قطع حرف مردم

این اتفاق برای هر کسی که علاقه‌مند به چت کردن است، رخ می‌دهد. زمانی که دوستتان در حال حرف زدن است، ایده‌ها به ذهن شما می‌رسد و شما صحبت او را قاطع می‌کنید تا آن ایده را بیان کنید. اگرچه این موقعیت گاهی‌‌ اتفاق می‌افتد، اما قطع کردن صحبت‌ها بدون شک یک عادت بی‌ادبانه در مکالمات است.
امیلی دالس، که بیش از 29 سال تجربه در زمینه آداب معاشرت سنتی دارد، تاکید می‌کند که قطع کردن صحبت‌های دیگران از رایج‌ترین عادات نامطبوع در مکالمات است. این کار نه تنها نشانه عدم توجه یا احترام به سخنران است، بلکه افراد را از به اشتراک گذاشتن نیت‌های یا جزئیاتی که ممکن است در پایان داستانشان آمده، باز می‌دارد.
بنابراین بهتر است همیشه به دیگران اجازه دهید افکارشان را به طور کامل اعلام کنند، مگر این‌که آنچه که شما می‌گویید بسیار فوری یا به شرایط اضطراری مرتبط باشد.

2. استفاده بیش از حد از طعنه

طعنه در اکثر مکالمات مورد توجه اسـت، بـه خصوص اگر مردم از قبل حس شوخ طبعی شـما را نشناسند. بنابر این همیشه مراقب مخاطبان خود باشید و تعیین کنید کـه آیا زمان یا مکان مناسب اسـت. «اگر باید بپرسید کـه مناسب اسـت یا نه، بـه احتمال زیاد اینطور نیست.

3. فقط در مورد خودت صحبت کن

صحبت دقیق در مورد خود در حین مکالمه با دیگران باعث می‌شود که به نظر بیاید خودشیفته و بی توجه به احساسات و نظرات آن‌ها هستید. باید به یاد داشت که تجربه و احساسات هر فردی به اندازه شما مهم هستند و آن‌ها نیز می‌خواهند داستان‌های خود را به دقت و با تمام جزئیات بیان کنند، همان‌طور که شما داستان‌های خود را می‌گویید.
صحبت کردن تنها در مورد خود، نه تنها بی‌رنگ و بی‌طراوت می‌کند، بلکه می‌تواند مکالمه را برای دیگران آزاردهنده و خسته‌کننده کند. اگر نتوانید در مکالمه تعادل مناسبی ایجاد کنید، ممکن است که مکالمه به یک جهت خودشیفته تبدیل شود. بهتر است همیشه به دیگران فرصت بدهید تا داستان‌ها و تجربیات خود را بازگو کنند و مکالمه به طور متوازن پیش برود.

4. اسکرول در حین صحبت کردن

تلفن همراه با توجه بیشتری که به آن شده، یکی از عادات مکالمه‌ای محبوب تر شده است. از آنجایی که تلفن‌ها برای برقراری ارتباط با افراد دوردست بسیار مفید هستند، اما این ابزار ممکن است زمان شما را از افرادی که در کنارتان هستند دور کند.
استفاده از تلفن در حین مکالمه ممکن است نشانه‌ای از کسالت، عدم تمایل به حضور در جای فعلی یا اولویت دادن به موارد دیگر باشد که در تلفن شما رخ می‌دهد. هر چند پیام‌ها ناپدید نخواهند شد، اما این رفتار ممکن است احساسات شخص مقابل شما را تحت تاثیر قرار دهد و نشانه‌ای از عدم احترام به او باشد. استفاده بی‌توجهانه از تلفن در طی مکالمه، به طور کلی به عنوان یک نقض ادب در مکالمات محسوب می‌شود.

5. همیشه تمایل به داشتن “حق”

در صورتی که گفت‌وگو به یک بحث تغییر پیدا کند، نیازی به تأکید بر “حق” ندارید. تکیه بر پیروزی در یک بحث نشانه پیروزی در مناظره نیست؛ زیرا این نوع رفتار نه تنها بی‌ادبانه است، بلکه به سرزنش می‌انجامد. “مهم نیست که چه کسی درست یا غلط است، بلکه مهم این است که از کجا می‌آیند و بتوانیم با همدلی بی‌تعصبانه با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. این شیوه امکان دارد مکالمات سازنده‌تری را به وجود آورد که به ما کمک می‌کند به جلو پیش برویم و از یکدیگر بیاموزیم.”
فرهنگ مثبت‌اندیشی و ایجاد فرصت برای شنیدن نظرات دیگران دو عامل هستند که به شما کمک می‌کنند تا به جذاب‌ترین فرد در محیط تبدیل شوید.

6. یکی کردن فرد دیگر

بنابراین، دوستتان در مورد اولین سفر بین‌المللی خود به ایتالیا صحبت کرد و تنها چیزی که می‌خواهید این است که درباره تجربه تحصیلی خارج از کشورتان در میلان صحبت کنید. این ایده می‌تواند ارزشمند باشد که به آن توجه کنید. “کسی که تجربه‌اش را با شما به اشتراک می‌گذارد، نیازی به رقابت با خودتان ندارد. آن‌ها به جای اینکه داستانی مشابه یا بهتری از تجربه شما را بیان کنند، صرفا تجربه شخصی خود را با شما به اشتراک می‌گذارند.”

7. پیش از پایان داستان، آماده کردن پاسخ خود

امروزه، بسیاری از افراد به طور عمد به مکالمات گوش نمی‌دهند. به جای اینکه به دقت گوش کنند، منتظرند تا نوبت خودشان برسد تا حرف بزنند یا در بدترین حالت، دیگران را قطع کرده و خودشان شروع به صحبت کنند. به جای اینکه فقط به انچه می‌خواهید بگویید، یک عمق نفس بکشید و به آنچه طرف مقابلتان می‌گوید توجه کنید. پس از چند ثانیه تأمل، نوبت شماست که بخواهید صحبت کنید. ارتباط بیانگر سادگی نیست که فقط منتظر نوبت خود بمانید.

8. تبدیل هر مکالمه ای به شایعات

شایعات در دنیای امروز به خاطر نقش رسانه‌های اجتماعی، در یک ابعاد جدید وارد مکالمات شده‌اند. این واقعیت باعث می‌شود که زمان کمتری برای پردازش اطلاعات و تحلیل آنها وجود داشته باشد. علاوه بر این، این پدیده به تقابل و حسادت نیز دامن زده است و افراد را در کمترین زمان ممکن به منتقدان و گستاخانه‌گویان تبدیل می‌کند. آیا شما از طریق تلفن یا در یک دیدار حضوری صحبت کنید، هنوز هم این مفهوم کاملا صحیح است: اگر چیز مهم و مفیدی برای گفتن ندارید، بهتر است سکوت کنید.

9. پرسیدن سوالات کاوشگر

بعضی از سؤالات در مکالمات روزمره یا گروهی بسیار شخصی هستند و مشاوران باید با مشتریان خود در مورد این سؤالات که اغلب خیلی شخصی هستند، از ترتیبات مناسبی استفاده کنند. به جای اینکه به دلیل پرسیدن این سؤالات از حد شخصی گذشته باشید، بهتر است محتوای مکالمه را در مسیر خنثی حفظ کنید. در این حالت، می‌توانید در مورد موضوعاتی مانند فرهنگ، غذا، سفر، سرگرمی‌ها، اخبار محلی و سؤالات کلی خانواده صحبت کنید.
اگر فردی با سؤالات مزاحمانه آغاز کند، شما می‌توانید به شیوه‌ای که نه تنها ناراحتی ندارد بلکه به خوبی پاسخ می‌دهد، به آن پاسخ دهید. برای مثال، اگر کسی سوالی درباره درآمدتان داشته باشد، می‌توانید به این شکل جواب دهید: “میزان درآمدم کافی نیست.”
همچنین، اگر پسر عمویتان متوجه نشوند که موضوع برای شما مناسب نیست و سوالی درباره زمانی که بچه دار می‌شوید پرسید، می‌توانید با این شیوه پاسخ دهید: “نمی‌دانم، اما احتمالاً در آینده به پرستار بچه نیاز خواهم داشت. آیا می‌توانم به کمک شما در آن زمان امیدوار باشم؟” این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا از ورود به موقعیت‌های ناخوشایند جلوگیری کنید.

10. اظهار نظرهای نامناسب

بیانیه‌ای مهم این است که به مرزها و حساسیت‌های دیگران، بدون توجه به جنسیت یا فرهنگشان، احترام بگذاریم. اگر به طور تصادفی اجازه دادید که نظر نامناسبی بیان شود، باید عذرخواهی کنید، مسئولیت را بپذیرید و از آن به عنوان یک فرصت آموزشی برای خود و دیگران استفاده کنید.

11. عدم توجه به محیط

اگر باید یک مورد را از این لیست عادات مکالمه بی‌ادبانه حذف کنیم، آن موضوع مطالعه اتاق است. این عبارت به طرزی محبوب است که به ضرورت خودآگاهی و همچنین دقت به آگاهی دیگران اشاره می‌کند. در واقع، موضوعات مکالمه، لحن، و حتی میزان صدا و گفتار شما باید با محیط و افراد اطرافتان همخوانی داشته باشند.

12. با فرض اینکه شما یک مکالمه گر خوبی هستید

همیشه فرصتی برای پیشرفت و بهبود وجود دارد، حتی اگر به نظر نمی‌آید که عادت‌های بی‌ادبانه در گفتگو ممکن است مشکل‌ساز باشند. اصول آداب مکالمه در واقع از احترام و توجه به دیگران نشات می‌گیرند. اگر شما اطمینان ندارید که آیا عادت‌های خاصی در مکالمات دارید یا خیر، از دوستان نزدیک و خانواده‌تان خواهش کنید که به شما کمک کنند.
آنها ممکن است به شما کمک کنند تا از هر نوع عادت یا رفتاری که در ارتباط با دیگران دارید و ممکن است به عنوان نامناسب درک شود، آگاه شوید. اما مهمتر از آن، هنگامی که این مسائل را به دست آوردید، می‌توانید به کار بردن راه‌حل‌ها و بهبودها را آغاز کنید و به گفتگوهای بهتری دست پیدا کنید.

و در پایان

بـه عنوان افراد اجتماعی، دلبسته به صحبت کردن و تعامل با دیگران هستیم. مکالمه یک جزء حیات ماست، و مشابه دیگر جوانب زندگی، راه‌های خاصی وجود دارد که می‌خواهید در گفتگوها به آنها پایبند باشید. اگر در طول مکالمات عادات بدی دارید، کسی نمی‌خواهد که با شما تعامل داشته باشد، چرا که این عادات ممکن است “حقایقی تلخ” به همراه داشته باشند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *