مجله سیمدخت
0

13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر
بازدید 26

فضای پذیرایی به عنوان یکی از بخش‌های اساسی خانه، اهمیت زیادی دارد. تزیین این فضا از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باید توجه هر کسی که وارد خانه می‌شود، را به خود جلب کند. با انجام چند تغییر ساده، می‌توانید این بخش را از حالت کسل‌کننده‌اش خارج کرده و به فضایی جذاب تبدیل کنید.

استفاده از کاغذ دیواری یکی از راه‌های ساده و ارزان برای تغییرات در این فضاست. با استفاده از کاغذ دیواری، می‌توانید به راحتی فضای پذیرایی را جذاب‌تر و زیباتر کنید. می‌توانید کاغذ دیواری متناسب با سبک داخلی اتاق را انتخاب کنید تا زیبایی و هماهنگی بیشتری به فضا ببخشید.

می‌توانید کاغذ دیواری را بر روی دیوارهای پذیرایی خود نصب کنید. این کاغذ دیواری باید با سبک فضای اتاق هماهنگ بوده و زیبا به نظر بیاید. در این مطلب، ۱۴ ایده کاربردی برای زیبا‌سازی پذیرایی با استفاده از کاغذ دیواری را معرفی می‌کنیم.

1. دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری و تابلو/مجسمه

هنر قاب یا مجسمه‌سازی، تنوعی جذاب به دکوراسیون دیوارها اضافه می‌کند و فضای اتاق را زیباتر می‌سازد. دیوارهای کاغذدیواری با الگوها و بافت‌های خود به دکوراسیون اتاق کمک می‌کنند. اگر الگوهای کاغذدیواری شلوغ باشند، بهتر است از آثار هنری اضافی پرهیز شود، زیرا این ممکن است زیبایی را به دیوار کم کند و به مدتی بعد از نصب، خسته‌کننده به نظر بیاید. اما افزودن آثار هنری قاب‌دار، تکه‌های مجسمه‌سازی و دیوارآویزها می‌توانند به زیبایی کاغذدیواری کمک کنند و سبک جدیدی را به اتاق اضافه کنند.

تصاویر در قاب‌ها، پوسته‌ها یا آثار هنری، نقاط تمرکز جدیدی را بر روی دیوار کاغذدیواری فراهم می‌کنند. با این روش، به جز الگوهای کاغذدیواری، تصاویر درون قاب‌ها نیز به زیبایی فضا افزوده می‌شوند. رنگ و سبک دیوارپوش همراه با قاب‌های هنری، به نمای کلی فضا کمک می‌کند.

می‌توانید یک نوع کاغذدیواری انتخاب کنید که سبکش با قاب‌های روی دیوار و با فضای داخلی اتاق همخوانی داشته باشد و همچنین با کف‌پوش اتاق، زیبا به نظر بیاید. به عنوان مثال، کاغذدیواری‌های نقره‌ای یا مشکی خنثی، با دکوراسیون مدرن سازگار هستند. همچنین کاغذدیواری‌های با الگوی چوب طبیعی، با دکوراسیون جنگلی و روستایی هماهنگی دارند. یک رنگ مات که با سایه‌های قاب‌های روی دیوار یا با بخشی از تصویر روی آن‌ها هماهنگی داشته باشد، زیبایی دکوراسیون را تازه و زنده می‌کند.13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

می‌توانید همچنین دو رنگ از کاغذ دیواری را انتخاب کرده و ترکیبی از آن‌ها را بر روی دیوارهای پذیرایی استفاده کنید. علاوه بر قاب‌ها، انواع دیگری از آثار هنری مانند چرخش‌های آهن فرفورژه یا دیگر اثار هنری از جنس چوب، کنار کاغذ دیواری بسیار جذاب و چشمگیر به نظر می‌رسند.

می‌توانید یک مجسمه دیواری را انتخاب کنید که با کاغذ دیواری هماهنگ باشد. این اثر هنری، در صورت داشتن سایه‌های خنثی، می‌تواند رنگ‌های کاغذ دیواری را جذاب‌تر از قبل نشان دهد. به علاوه، یک اثر هنری رنگارنگ ممکن است به رنگ‌های کاغذ دیواری غالب شود و باعث شود که دیوارپوش شما به نحو احسن در محیط شما متناسب باشد.

2. خلق فضایی دلنشین در پذیرایی با کاغذ دیواری

کاغذ دیواری‌ها، سه بعدی یا بافت‌دار، به هر حال می‌توانند به تزئین کلی فضای پذیرایی و هال کمک کنند و جلوه‌ی جذابی به دیوارهای قدیمی ببخشند. باید توجه داشت که کاغذ دیواری مورد استفاده، با سبک کلی اتاق همخوانی داشته باشد. استفاده از کاغذ دیواری‌های براق، نور را در فضای آشپزخانه به دیوارها منعکس می‌کند و به آنها زندگی می‌بخشد. این روش به ویژه در دیوارهای مخالف، جهتی که طرح‌ها به آنها بازتاب می‌یابند، بسیار مؤثر است.

3. کاغذ دیواری‌های پذیرایی با طرح‌های بزرگ

یک پیشنهاد برای ایجاد یک فضای آرام و ساده این است که از یک کاغذ دیواری با طرح سیاه و سفید استفاده کنید. این طرح‌ها به جای جلب توجه، زیبایی آرامش بخشی را به فضا اضافه می‌کنند و می‌توانند به راحتی با سبک مینیمالیستی اتاق شما هماهنگ شوند.13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

4. آرامش و لطافت در پذیرایی با کاغذ دیواری پارچه ای

استفاده از دیوارپوش پارچه‌ای بافت‌دار می‌تواند به شما امکان بخشید که نمای دلخواه خود را به دیوار بیفزایید. این نوع از دیوارپوش، با اضافه کردن رنگ، نقش و حس نرمی به دیوار پذیرایی، فضای شما را زیبا و دلپذیر‌تر می‌کند. اگرچه این نوع از دیوارپوش کیفیت بالایی دارد، اما آویختن آن ممکن است کمی دشوار باشد و معمولاً قبلاً چسبانده نمی‌شود. هنگام صاف کردن آن، به احتیاط بسیاری نیاز است تا جلوی ایجاد چروک در پارچه را بگیرید و حباب‌های هوا را از بین ببرید.

آشنایی با پارچه دیواری

5. دیوار آویز و کاغذ دیواری پذیرایی

می‌توانید با استفاده از دیوارآویزها یا آثار هنری، دیوار کاغذی خود را زینت بخشیده و جذاب‌تر کنید. در صورتی که کاغذ دیواری شما رنگارنگ یا با طرح‌های پرپر است، بهتر است عکس‌های ساده و هماهنگ را انتخاب یا با ترکیب آثار هنری، تنوعی زیبا را به وجود آورید. با نصب آویزها به ارتفاع سقف، احساس فضای بزرگتری را القا کنید.

6. رنگ های جسورانه برای پذیرایی

به جای افزودن آثار هنری به دیوارها، می‌توان به طراحی روی کاغذ دیواری نیز توجه کرد. بهتر است از کاغذ دیواری با رنگ‌های روشن و جذاب برای تاکید بر دیوارها استفاده کنید. همچنین، ممکن است به کاغذ دیواری کردن سقف هم اندیشید. این ایده‌های تزیینی در فضاهای کوچک معمولاً تاثیرگذاری بسیار بالایی دارند.

7. ایجاد حس طبیعت در خانه با کاغذ دیواری منظره

تصویر زمینه منظره روی دیوار کاغذی، می‌تواند به عنوان نقطه تمرکزی در طراحی داخلی اتاق پذیرایی در نظر گرفته شود. با استفاده از یک دیوار پوشیده از کاغذ دیواری با طرح منظره، امکان دارد دیوارهای اتاق شما را به جای دیگری منتقل کند. در واقع، ساخت یک نقاشی دیواری، بطور دستی یا به عنوان یک پوشش بر روی دیوار، می‌تواند اثر بیشتری داشته باشد، زیرا ابعاد و عمق بیشتری به اتاق می‌بخشد.

8. ایده‌های نو برای دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری سه بعدی

استفاده از سنگ یا چوب طبیعی برای دیوارها به عنوان یکی از گزینه‌های گران‌قیمت محسوب می‌شود. اما با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی، می‌توانید این زیبایی را با هزینه کمتری به دست آورید. با انتخاب طرح‌های موردنظر از این نوع کاغذ دیواری و چسباندن آن به دیوار، به راحتی می‌توانید فضایی زیبا و دلنشین را ایجاد کنید.13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

9. ایده های کاغذ دیواری با رنگ های روشن و جذاب

استفاده از یک رنگ روشن، روشی ساده برای بیان نظر در یک فضای کوچک است. با انتخاب این رنگ برای کاغذ دیواری، به دیوار انرژی می‌بخشید و سپس می‌توانید با استفاده از وسایل دکوری، تضادی جذاب ایجاد کنید.

10. ایجاد تعادل با کاغذ دیواری

کلید موفقیت در یک طراحی داخلی موفق، تعادل است. این به این معناست که وقتی به نصب کاغذ دیواری می‌پردازیم، لازم نیست که همه دیوارها را با کاغذ دیواری پوشانده کنیم. به جای آن، می‌توانیم چند دیوار را خالی نگه داریم و از رنگی که با کاغذ دیواری هماهنگ استفاده کرده و آن را نقاشی کنیم. این فضای خالی را می‌توان به عنوان یک عنصر اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی بهره برد.13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

11. بکار بردن طرح‌های متنوع روی کاغذ دیواری

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام طرح کاغذ دیواری باید انتخاب شود و چه چیزی باید روی دیوارهای خانه قرار گیرد، یک فرآیند حیاتی در دکوراسیون فضای پذیرایی است. هنر این است که با در نظر گرفتن سایر عناصر موجود در دکوراسیون، عمق و گرمایی را که به طراحی شما اضافه می‌کند، درک شود. یک عکس یا طرح روی کاغذ دیواری باید به طراحی شما زندگی و انرژی بخشد. بنابراین، انتخاب یک طرح کاغذ دیواری باید عنصری پیچیده و متفاوت برای دکوراسیون کلی شما باشد.

طرح‌های جدید کاغذ دیواری موجود در بازار

یک دیوار خنک و بی روح می‌تواند با تصاویر و دکوراسیون‌های مناسب بر روی کاغذ دیواری، به یک فضای پویا تبدیل شود. این تصاویر می‌توانند طرح و دیزاین اتاق را تا حدی که لازم است، تقویت کنند. انتخاب طرح‌های کاغذ دیواری باید به گونه‌ای باشد که به طور هماهنگ با سایر اجزای اتاق، مخصوصاً مبلمان، ترکیب شوند و به نظر بیاید که از ابتدا در همان جا موجود بوده‌اند.

مثلاً، مبلمان می‌تواند مناطق خالی در دیوار را پر کند و فضایی را برای تصاویر روی دیوار ایجاد کند. قبل از انتخاب طرح کاغذ دیواری، مهم است که الگوها و اشکال اساسی در اطراف آن را مورد بررسی دقیق قرار داده و سپس تصمیم گرفته شود که آیا بهتر است فضا پر شود یا خالی باقی بماند.

استفاده از قفسه‌ها یا استندهای بلند در جلوی دیوار با تصاویر کاغذ دیواری، با توجه به شکل، اندازه و ارتفاع آنها، می‌تواند به عنوان بخشی از طراحی کلی دیوار محسوب شود. چراغ‌های بلند می‌توانند فضای خالی کنار دیوار را محاط کنند. بنابراین، نیازی به یک کاغذ دیواری با طرح پیچیده و یا قاب تزئینی نیست.

همچنین، اجناسی مانند میزهای کناری، میز کنسول، لامپ‌های تزئینی، گیاهان و سایر دکوراسیون‌ها می‌توانند فضای دیوار را پر کنند و آن را جذاب‌تر کنند. در این مواقع همچنین نیازی به کاغذ دیواری با طرح پیچیده نیست. قفسه‌های کتاب همچنین می‌توانند یک فضای مناسب برای استفاده از کاغذ دیواری در بالای خود یا در کنار آن ایجاد کنند. به طور کلی، استفاده از میزهای کناری، چراغ و صندلی می‌تواند به عنوان تصاویر کاغذ دیواری عمل کرده و به فضای اتاق عمق و گرما بیافزاید.13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

12. ایده های نوآورانه برای چیدمان پذیرایی با استفاده از دیوارهای مجاور

یک رویه دیواری کامل، با مجموعه‌ای از اشیاء تزئینی پر شده، بهترین انتخاب برای پر کردن دیوارهای خالی از کاغذ دیواری است. استفاده از مبلمان و سایر ویژگی‌های معماری در نزدیکی دیوارها، فضای کاغذ دیواری را متعادل می‌کند و بهتر است که در کنار دیوارهای خالی قرار گیرد. بنابراین، فضای پوشیده شده از کاغذ دیواری را از هر دو طرف خالی بگذارید تا رنگ و الگوی آن به بخش برجسته‌تر از دیزاین شما تبدیل شود و به اتاق زنده‌ای جلوه ویژه‌ای ببخشد.

13. استفاده از کاغذ دیواری در قسمت‌های مختلف پذیرایی13 ایدۀ کاغذ دیواری برای خلق دکوراسیونی بی‌نظیر

یک دیوار خالی پذیرایی که به داخل آشپزخانه منتهی می‌شود، ممکن است برای نصب کاغذ دیواری یا یک ردیف از انواع قاب عکس‌ها، ایده آل به نظر برسد.

یک اتاق نشیمن، اغلب دارای تلویزیون، مبلمان، یک کاناپه، میز ناهارخوری، لامپ‌ها و سایر وسایل است. هنگامی که این عناصر را در اتاق خود قرار دادید، عقب بایستید و سعی کنید فضای خالی دیوار را ببینید. این دیوار همان بوم شما برای نصب کاغذ دیواری است.

اگر تلویزیون شما روی یک پایه قرار دارد یا به دیوار نصب شده است، معمولاً دیوار پشت تلویزیون مکان مناسبی برای نصب کاغذ دیواری است. ممکن است بخواهید روی کاغذ دیواری چند عکس هم اضافه کنید. بنابراین، برای افزودن تصاویر با عکس‌ها و طراحی‌های اطراف آن، مانند شکل تلویزیون عمل کنید. بهتر است عکس ها را طوری بچینید که تلویزیون در وسط دیوار قرار بگیرد و عکس‌ها به صورت متقارن در اطراف آن نصب شوند.

استفاده از تصاویر کوچک‌تر از تلویزیون یک روش عالی برای کاهش حواس‌پرتی است. بهتر است تصاویر به صورت متقارن روی دیوار نصب شوند، اما تزیین دیوار یک هنر است. اگر عاشق تقارن هستید، می‌توانید عکس‌های خود را به صورت متقارن قرار دهید تا یک نگاه متعادل ایجاد شود. اما اگر به ظاهر بی‌دغدغه‌تر علاقه دارید، ممکن است تصمیم بگیرید که قرارگیری نامتقارن تصاویر بهتر است.

در هر صورت، شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید. به دیوار خود نگاه کنید و بررسی کنید که چگونه می‌توانید فضای آن را پر کنید. با استفاده از کاغذ دیواری لوکس، محل اقامت خود را به شکلی شیک و مجلل تر تزیین کنید.

استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک عنصر تزئینی برای دیوارها قبل از قرن هجدهم شروع شد و به مرور زمان به عنوان یک جزء اساسی در تزئینات داخلی شناخته شد. در قرن بیستم، کاغذ دیواری‌های طرح‌دار به یک جزء اساسی برای تکمیل دیوارهای خانه‌ها تبدیل شدند.

امروزه، آن‌ها به شکلی مدرن‌تر از یک نقاشی ساده ظاهر می‌شوند و از ویژگی‌های مفیدی مانند مسدود کردن امواج وای فای یا محافظت در برابر سقوط استفاده می‌شوند. کاغذ دیواری‌ها به صورت گسترده‌ای در طیف متنوعی از طرح‌ها و الگو‌ها تولید می‌شوند و روش‌های متعددی برای تطبیق آن‌ها با دکوراسیون فضای منزل وجود دارد.

اگر دکوراسیون از موضوعات مورد علاقه شماست، پست معرفی جدیدترین و بهترین کفپوش‌ها برای سالن پذیرایی را از دست ندهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *