مجله سیمدخت
0

10 تا از مشهور ترین میدان های شهرهای جهان

بازدید 63

10. پلازا مایور

9. پلازا د مایو

از زمان تبدیل شدن به میدان انقلاب در تاریخ 25 مه 1810 که به استقلال منجر شد، پلازا د مایو به نقطه‌ی مرکزی زندگی سیاسی در بوئنوس آیرس و احتمالاً آرژانتین تبدیل شده است. بناهای مهمی از شهر در اطراف پلازا، از جمله Cabildo (شورای شهر در دوران استعمار)، واقع شده‌اند.

هرم می، که قدیمی‌ترین ساختمان ملی در بوئنوس آیرس است، در مرکز پلازا د مایو قرار دارد. این میدان از سال 1977 به عنوان محلی برای تجمع مادران پلازا د مایو تبدیل شده است. در این تجمعات، مادران با نشانه‌ها و عکس‌هایی از فرزندانشان که به دست حکومت نظامی ناپدید شده‌اند، به یاد آوری و اعتراض می‌پردازند.

8. میدان ترافالگار

میدان ترافالگار یک میدان بزرگ در شهر لندن است که به مناسبت پیروزی لرد هوراسیو نلسون در نبرد ترافالگار در سال 1805 ساخته شده است. بناي یادبود مرکزی در این میدان، یک ستون بلند است که تصویر نلسون را نمایش می‌دهد و او در آن بر نگاهی خیره به منظره لندن قرار دارد.

این بنای یادبود توسط چهار شیر با ابعاد بزرگ و مجموعه‌ای از فواره‌های بلند احاطه شده است. میدان ترافالگار به عنوان یکی از میدان‌های مشهور و مهم در لندن شناخته می‌شود و نه تنها به عنوان مکان تاریخی بلکه به عنوان مکانی اجتماعی و سیاسی برای بازدیدکنندگان و ساکنان لندن عرضه می‌شود.

7. زوکالو

زوکالو کـه در قلب مرکز تاریخی مکزیکو سیتی واقع شده اسـت، یکی از بزرگ ترین میدان هاي‌ جهان اسـت. از شمال با کلیسای جامع متروپولیتن و از شرق بـه کاخ ملی و همچنین تعدادی ساختمان تاریخی دیگر احاطه شده اسـت. یک پرچم بزرگ مکزیک مرکز را اشغال کرده اسـت کـه هرروز بـه طور تشریفاتی پایین آورده و برافراشته می شود. میدان شهر از زمان آزتک ها محل تجمع مکزیکی ها بوده و محل برگزاری مراسم مکزیک بوده اسـت.

6. میدان بزرگ

The Brussels flower carpet is designed of Begonias every second year in the central square – Grand Place. This year’s theme was the kaledoscope.

میدان مرکزی بزرگ به نام “یا گروت مارکت”، در شهر بروکسل در کشور بلژیک واقع شده است. این میدان توسط تالارهای اصناف، تالار شهر و خانه نان احاطه شده است. همچنین، این میدان در کنار دو مکان معروف دیگر به نام‌های آتومیوم و مانکن پیس، به عنوان مهم‌ترین مقصد گردشگری در بروکسل شناخته می‌شود. هر سال در ماه آگوست، یک “فرش گل” عظیم به مدت چند روز در میدان یا گروت مارکت نصب می‌شود. میلیون‌ها گل رنگارنگ با طرح‌های متنوع که بخش بزرگی از میدان را پوشش می‌دهند، در این فرش گل به چیده می‌شوند.

5. میدان شهر قدیمی

میدان شهر قدیمی در پراگ، که در میان میدان ونسسلاس و پل چارلز واقع شده است، اکثراً در فصل تابستان پر از گردشگران و مردم محلی است. این میدان با طراحی‌های معماری متنوع، شامل کلیسای جامع گوتیک تین و کلیسای سنت نیکلاس در سبک باروک، یک مقصد آرامش‌بخش برای مسافرانی است که از کوچه‌های باریک پراگ خسته شده‌اند. بسیاری از کلیساها در اطراف این میدان، به گردشگران اجازه می‌دهند تا ساعت نجومی را مشاهده کنند. علاوه بر این، برج تالار شهر قدیمی این میدان، منظره‌ای پانورامی از شهر قدیمی پراگ را به نمایش می‌گذارد.

4. پیاتزا سن مارکو

VENICE-JUNE, 26: San Marco Piazza in Venice on June, 26, 2014. San Marco Piazza is the most expensive part of the city, visiting millions a year.

میدان سن مارکو، میدان اصلی ونیز اسـت، جایی کـه بـه طور کلی بـه عنوان “پیاتزا” شناخته می شود. اظهاراتی کـه اغلب بـه ناپلئون نسبت داده می شود، پیازا سن مارکو را «اتاق پذیرایی اروپا» می نامد. این یکی از میدان‌هاي‌ شهری بزرگ در اروپا اسـت کـه صدای انسان بر صداهای ترافیک موتوری غالب اسـت. کلیسای سن مارکو، یکی از برجسته ترین مکان هاي‌ ونیز، در انتهای شرقی میدان قرار دارد. پیازا سن مارکو پایین ترین نقطه ونیز اسـت ودر نتیجه نخستین جایی اسـت کـه در هنگام طوفان یا حتی باران شدید سیل می‌آید.

3. میدان تیان آن من

میدان تیان ان من در پکن بزرگ ترین میدان شهری در جهان اسـت. این میدان توسط بناهای تاریخی بـه سبک شوروی و ساختمان هاي‌ دولتی احاطه شده اسـت. میدان تیان‌ان‌من همان‌ گونه مکانی شگفت‌انگیز و مکانی برای ماندن و دیدن بازدیدکنندگان از سراسر چین اسـت کـه بسیاری از آن ها برای نخستین بار از پایتخت خود دیدن میکنند.

مراسم برافراشتن و پایین آوردن پرچم در سحر و غروب در انتهای شمالی میدان برگزار می شود. در مقابل دروازه تیان‌ان‌من، 4 شیر مرمری وجوددارد، شیر شمال غربی یک سوراخ گلوله‌اي بر روی شکم خود از قتل‌عام میدان تیان‌ان‌من درسال 1989 دارد.

2. میدان اصلی بازار

Krakow main square from above

یک جاذبه توریستی محبوب در لهستان، میدان بازار اصلی «Rynek Główny» در شهر قدیمی کراکوف، بزرگ ترین میدان شهر قرون وسطایی اروپا اسـت کـه قدمت ان بـه قرن سیزدهم بازمی‌گردد. این میدان توسط خانه هاي‌ شهری تاریخی، ساختمان هاي‌ تاریخی، کاخ ها و کلیساها احاطه شده اسـت.

مرکز میدان تحت تسلط تالار پارچه اي اسـت کـه درسال 1555 بـه سبک رنسانس بازسازی شد و بالای ان یک اتاق زیر شیروانی زیبا قرار داشت. بر فراز میدان شهر، برج‌هاي‌ گوتیک کلیسای سنت مریم قراردارند.

1. میدان تایمز

میدان شهر مشهور نیویورک، میدان تایمز، در محل اتصال برادوی و خیابان هفتم واقع شده اسـت و از خیابان 42 غربی تا خیابان 47 غربی امتداد دارد. مکانی مملو از صفحه نمایش هاي‌ ویدئویی، علائم LED و چراغ هاي‌ چشمک زن. یک جاذبه برتر یا یک کابوس توریستی بسته بـه دیدگاه شـما، میدان تایمز “جدید” یک پارک موضوعی خانوادگی از رستوران‌ها، تئاترها و هتل‌هاي‌ موضوعی و همچنین یک منطقه تجاری در حال توسعه اسـت.

چراغ‌ها و تابلوها را می توان در هر زمان مشاهده کرد، اما جذاب‌ترین تجربه زمانی حاصل میشود کـه کسی در شب از میدان تایمز بازدید می کند، زیرا همه ی تابلوها و صفحه‌ها از رنگ می‌سوزاند. تایمز اسکوئر همچنین بـه خاطر توپ معروفش در شب سال نو مشهور اسـت.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *