مجله سیمدخت
0

۵ راه اصلی حفاظت از قلب در روابط

بازدید 19

دکتر سوزان کراوس ویتبورن، فارغ‌التحصیل ABPP، تاکید دارد: “برای بسیاری از زوج‌ها، عشق آغاز به معنای داشتن رابطه جنسی فوری است. این شتابزدگی باعث می‌شود که افراد بدون بررسی دقیق فرصت‌های موفقیت در رابطه، به سمت گام‌های بعدی حرکت کنند.”

هنگام شروع یک رابطه جدید، به خصوص اگر در گذشته شکستگی قلبی را تجربه کرده اید – ممکن است برای یافتن تعادل مناسب بین باز کردن و محافظت از قلب خود تلاش کنید.

کارهارا به آرامی جلو ببرید

یکی از عوامل اساسی که می‌تواند به آسیب دیدن افراد منجر شود، عجله در کارها است. به عنوان مثال، اگر پیش از اینکه به‌طور واقعی شخص را بشناسید، در ارتباط فیزیکی با او آغاز به صمیمیت کنید و اگر احساسات متقابل نباشند، ممکن است به آسیب روحی منجر شود. پیش رفتن با آرامی نیز به این معناست که زمان با کیفیتی را با کسی سپری کنید، پیش از رسیدن به نقاط عطف مهم در رابطه. از لحظات حال لذت ببرید تا بتوانید از قلب خود مراقبت کنید.

دکتر سوزان کراوس ویتبورن، فارغ‌التحصیل ABPP، تأکید دارد: “برای بسیاری از زوج‌ها، عشق آغاز به معنای داشتن رابطه جنسی فوری است. این شتابزدگی باعث می‌شود که افراد بدون بررسی دقیق فرصت‌های موفقیت در رابطه، به سمت گام‌های بعدی حرکت کنند، بدون اینکه نگاهی عینی به شانس موفقیت رابطه داشته باشند. قبل از اینکه بفهمند، آنها در حال برنامه‌ریزی برای نقل مکان با هم هستند. متأسفانه، بسیاری از این رفتارها و تصمیمات عجولانه منجر به ناامیدی می‌شوند، زیرا رابطه قبل از اینکه زمان شکل‌گیری پیدا کند، از هم می‌پاشد. جدایی عوارض عاطفی را، اگر نه اقتصادی، بر هر دو شریک زندگی می‌گذارد.”

کسی را پیدا کنید که به ارزش های شما احترام بگذارد

راه دیگر برای محافظت از قلبتان این است که شریکی پیدا کنید که اهداف و ارزش های شما را محترم شمرده و حتی نقطه اشتراک با آنها دارند. به عنوان مثال، اگر نتوانید برای بچه دار شدن صبر کنید و شریک زندگی تان بچه نمی خواهد، ممکن است آسیب ببینید. اگر به روابط انحصاری علاقه دارید، از قرار ملاقات با افرادی که هرگز نمی‌خواهند به آرامش برسند، فقط به دنبال ناهنجاری‌ها هستند یا خواهان روابط باز هستند، خودداری کنید.

سوزان دگس وایت، دکترای ABPP می‌گوید که:« تحقیقات نشان می‌دهد رابطه‌هایی که بر اساس ارزش‌های مشترک ساخته شده‌اند، به احتمال زیاد دوام خواهند داشت.»

مطمئناً، عشق در ابتدا هیجان و لرز را ارائه می‌کند، اما کسی که ارزش‌های اصلی شما را به اشتراک می‌گذارد، زمانی که هیجان اولیه فروکش کند نیز در کنار شما خواهد ماند.

به پرچم های قرمز توجه زیادی داشته باشید

هیچ رابطه‌ای را نادیده نگیرید. اگر با کسی هستید که جسمی یا عاطفی به شما آسیب می‌زند، دروغ می‌گوید یا به شما بی‌اعتماد است، این نشانه‌های کلیدی هستند که نشان‌دهنده این است که باید پایان دهید.

اگر به این هشدارهای مهم توجه نکنید، خود را در مقابل احتمال دل شکستگی در آینده آسیب‌پذیر می‌کنید. دکتر ابیگیل برنر می‌گوید: “پرچم قرمز به عنوان یک تصویر شهودی خوب می‌باشد که به شما کمک می‌کند احساسات واقعی خود را پردازش کنید. در پایان یک رابطه دشوار، مردم اغلب ادعا می‌کنند: او از ابتدا همین بوده است ولی من فقط گوش ندادم. یادآوری کنید که به احساسات خود اعتماد کنید و احتمالاً تصور شما درست است.”

دلایل درستی را اتخاذ کنید

یکی از راه‌های جلوگیری از آسیب‌دیدن این است که به دلایل صحیح با کسی ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، اگر به دلیل ترس از تنهایی با کسی ارتباط دارید، این انتخاب ممکن است به درد دل در آینده بخورد زیرا واقعاً به درستی در این فرد سرمایه‌گذاری نکرده‌اید. شما ممکن است به دنبال این باشید که فرد دیگری نیازهای شما را برآورده کند.

جولیانا برینز می‌گوید: “با توجه به اهمیت ارتباط اجتماعی برای رفاه ما، قابل درک است که ما به دنبال روابط صمیمی هستیم. اما زمانی که ترس از تنهایی تصمیمات عاشقانه ما را هدایت می‌کند، ممکن است ما را به قضاوت ضعیف و انتخاب روابط ناپایدار سوق دهد. این انتخاب‌ها ممکن است دوام نداشته باشند، ما را افسرده کنند یا حتی ما را در برابر سوءاستفاده آسیب‌پذیر کنند.” برای داشتن یک رابطه معنادار و دایمی، باید با خودتان راحت باشید و در عین حال باور داشته باشید که واقعاً از خوشبختی لایق هستید.

پایان دهید به تمرکز سطحی

اگر به چیزهای واقعاً ارزشمند تمرکز کنید، این به شما کمک می‌کند تا رابطه‌ای پایدارتر را پیش ببرید. به جای تمرکز بر روی مسائل پولی و اشیاء لوکس، به ارزش‌ها، اهداف، و اخلاق خود توجه کنید. اگر افراد را به دلیل عدم جایگاه در یک قالب خاص حذف کنید، ممکن است اتصال عمیق‌تری را از دست بدهید. برای حفظ سلامت عاطفی خود، باید اولویت بندی کنید و به دنبال چیزهایی بگردید که واقعاً برایتان اهمیت دارند تا یک رابطه را بسازید که از هر نظر رضایتبخش باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *