مجله سیمدخت
0

سفری خوب را با انجام این 6 سرگرمی بامزه تجربه کنید

سفر خوبی را با انجام این 6 سرگرمی بامزه تجربه خواهید کرد
بازدید 100

با انجام این سرگرمی‌های مخصوص سفر جاده‌ای، در کنار شریک زندگی، دوستان یا هر بزرگسال دیگری که شما را در سفر همراهی می‌کند، زمان مثل برق و باد برای شما خواهد گذشت. سفرهای جاده‌ای بسیار سرگرم‌کننده هستند اما بعد از چند ساعت موسیقی و پادکست گوش کردن و یا حتی چرت زدن، همه چیز می‌تواند به سرعت خسته‌کننده شود.

6 سرگرمی مخصوص سفر جاده‌ای

اگر هنگام سفر داخل ماشین احساس کسلی کردید؛ وقت وقتِ بازی‌های مسافرتی است! اینجا 6 مورد از بهترین سرگرمی‌‌های مخصوص سفر جاده‌ای برای بزرگسالان آورده شده است.

1. داستانی از گذشته را با آب و تاب تعریف کنید!

سرگرمی در سفر جاده‌ای؛ 6 بازی بامزه برای بزرگسالان

عکس از: AVERIE WOODARD / وبگاه آنسپلش (Unsplash)

به این فکر کنید: “چه کسی بهتر می تواند دروغ بگوید؟!” در اصل، یک بازیکن با گفتن داستانی در مورد گذشته خود شروع می‌کند و شخص دیگر باید بگوید که آیا حقیقت را می‌گوید یا آسمان و ریسمان بهم می‌بافد. هر بازیکن حق پرسیدن دو سوال را دارد، سپس زمان حدس زدن است. هر حدس درست دو امتیاز است. اولین بازیکنی که 10 امتیاز کسب کند؛ برنده است. (بازنده باید یک ماجرای خیلی خجالت‌آور درباره خود را فاش کند.)

2. ساخت کلمات بداهه با پلاک خودروها

این رقابت شامل یافتن یک شماره پلاک با حروف تصادفی و ایجاد یک کلمه با آن حروف است. (بنابراین اگر پلاک خودرو YMT23 است، می توانید بگویید Yosemite.) وقتی یک پلاک را دیدید، فریاد بزنید و کلمه‌ای که به ذهنتان خطور کرد را بگویید؛ نیاز به رعایت نوبت نیست. شخص دیگر می‌تواند با ایجاد یک کلمه طولانی‌تر با همان حروف، شما را به چالش بکشد.

برای چالش بیشتر، شرط بگذارید که حروف کلمه جدید دقیقاً به ترتیب باشند و نمی‌توان کلمه را با حروف در هم ریخته ساخت. کسی که پلاک ماشینی را در طول سفر ببیند که حروف و شماره‌های اون رو خود دارنده انتخاب کرده و تصادفی نیست دو امتیاز اضافی می‌گیرد. جالبه بدونین روان‌شناس‌ها به این نتیجه رسیدند که دارنده‌های این نوع پلاک‌ها بیشتر از دیگران درگیر خشونت جاده‌ای یا همون Road Rage میشن! برنده، اولین نفری است که به 10 امتیاز می‌رسد.

3. جریان و موضوع اصلی یک فیلم را خیلی ناجور توضیح دهید!

این بازی حتی برای زمانی که در ترافیک گیر کرده‌اید نیز سرگرمی خوبی است. یکی از شما به فیلمی فکر می‌کند و سپس داستان آن را به گونه‌ای توضیح می‌دهد که هم واقعی و هم افتضاح است. سپس، طرف مقابل باید حدس بزند. اگر درست حدس بزند، یک امتیاز می‌گیرد و اگر نتواند، شما یک امتیاز دریافت می‌کنید.

برای مثال : “دختری که نمی‌تواند متعهد باشد و گربه‌ بی‌نامش را گم می‌کند.” بله، فیلم صبحانه در تیفانی (Breakfast at Tiffany’s)!

4. این‌بار، طرح اصلی فیلم را همان‌طور که هست تعریف کنید 

سرگرمی در سفر جاده‌ای؛ 6 بازی بامزه برای بزرگسالان

عکس از : کیتی موم / UNSPLASH

در یکی دیگر از بازی‌های مرتبط با فیلم مخصوص سفر جاده‌ای، یکی از افراد با نام‌گذاری یک فیلم شروع می‌کند. نفر بعدی باید فیلم دیگری را نام ببرد که همان طرح اصلی را دارد. مثلا فیلم‌های زیبای صورتی (Pretty in Pink)، نوعی شگفت‌انگیز (Some Kind of Wonderful)، بدون تعهد (No strings attached) و دوستی با مزایا (Friends with Benefits). بازیکنان به نوبت نام‌ بردن اسم فیلم‌هایی با همان روایت را ادامه می‌دهند تا جایی که کسی گیر کند. آخرین نفری که اسم فیلمی متناسب با آن داستان را بسازد؛ برنده است.

5. گردونه شانس رادیویی

این سرگرمی در اصل بازی Name That Tune است. در طول سفر خود ایستگاه‌های رادیویی را یکی‌یکی بزنید و اجازه دهید ۱۵ ثانیه پخش شود. شخص دیگر باید نام هنرمند و نام آهنگ را حدس بزند. هر حدس یک امتیاز دارد. اولین نفری که 15 امتیاز کسب کند، برنده است.

6. بازی کلمه‌ای

سرگرمی در سفر جاده‌ای؛ 6 بازی بامزه برای بزرگسالان

CLEM ONOJEGHUO/UNSPLASH

اگر از این سرگرمی‌های ساده خسته شدید، گوشی تلفن خود را بیرون بیاورید و اپلیکیشن Adult Mad Libs را دانلود کنید. این برنامه به این دلیل همه پسند است که  هر قسمتی از سخنرانی درخواستی شما را با صدای بلند پخش می‌کند؛ کافی است نام آن را بگویید.

خودشه! خواهش میکنم! به امید سفری خوب و جذاب. ایمن رانندگی کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *