مجله سیمدخت
0

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند
بازدید 31

در حالی که در سال‌های گذشته پوشش‌های دیواری پرآذین و کاغذ دیوارهای جذاب مورد توجه بودند، بریس اعلام کرده است که این ترند در حال پایان یافتن است. او بیان کرده که مردم ترجیح می‌دهند دیوارها را ساده نگه دارند، زیرا همراه نگهداشتن دیوار با سبک‌ها و استایل‌های در حال تغییر مشکل است. این یک راه سرگرم‌کننده برای به‌روزرسانی اتاق یا افزودن بافت جدید به طراحی است، اما روش‌های دیگری نیز برای اضافه کردن بافت بیشتر وجود دارند که دائمی نیستند.

به گزارش سیمدخت به نقل از یاهو لایف، ما در این باره نظر چندین طراح داخلی حرفه‌ای را جویا شدیم تا ببینیم کدام ترند‌های طراحی سالیان گذشته قرار است در ماه‌های آینده بار دیگر بازگردند:

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۱-الگو‌های جسورانه و نوستالژیک

به گفته آرتم کروپووینسکی، بنیان‌گذار و طراح اصلی Arsight، ما در حال شاهد بازگشت الگوهای جسورانه و هندسی دهه ۱۹۸۰ میلادی هستیم. این احیاء قطعاً یک حس نوستالژی را به خانه‌ها تزریق خواهد کرد. او اظهار می‌کند: “منتظر باشید که این الگوها نه تنها در کاغذ دیواری‌ها بلکه به عنوان چیدمان‌های پیچیده کاشی، اثاثیه و حتی آثار هنری در خانه‌ها گنجانده شوند.”

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۲-مدرن اواسط قرن

ما به نوعی از دوران مدرن اوایل قرن گذشته دور شده‌ایم، اما کروپووینسکی اعلام می‌کند که عناصر آن دوره با یک نگاه نوین دوباره جلب توجه کرده‌اند. تاکید جدیدی بر منحنی‌های ارگانیک و زیبایی کلاسیک وجود دارد که در سال ۲۰۲۴ به تدریج بازخواهند گشت.

به هر حال، این امر به اصول این دوره نیز اشاره دارد که عملکرد و سادگی را در برمی‌گیرد. او تصریح می‌کند: “پیش‌بینی می‌شود که این طرح‌ها با استفاده از متریال‌های نوآورانه یا تلفیق با سبک‌های متفاوت، به سمت یک تغییر نوین حرکت خواهند کرد”.

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۳-پالت‌های رنگی غنی

کروپووینسکی اظهار می‌کند که با پیشرفت به سوی فضاهای باحداکثر حد ممکن، پالت‌های رنگی با طیف پررنگ‌تر و ثروتمندتر به چشم می‌خورند. او افزوده است: “پالت‌های ثروتمندتر نشان‌دهنده علاقه به زیبایی هستند، اما با رویکردی مدرن”.

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۴-قطعات مبلمان سفارشی

کروپووینسکی پیش بینی می‌کند که گزینه‌های مبلمان سفارشی بیشتری وارد صحنه خواهند شد؛ این تغییر ناشی از تغییر ارزش‌های اجتماعی است. او تأکید دارد: “افراد حالا دنبال اصالت و داستان در دارایی‌های خود هستند. در سال ۲۰۲۴، خانه‌ها این قطعات را به خاطر مهارت‌ها و همچنین داستان‌های جذاب که در فضا ایجاد می‌کنند، ارزشمند می‌شمارند”.

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۵-پارچه‌های بافت دار

کروپووینسکی پیش بینی می‌کند که ما در پی ترک از مینیمالیسم شدید سال‌های اخیر، به جلب و توجه به پارچه‌های بافت دار، از مخمل تا ابریشم تزئین‌شده، خواهیم بود. او می‌افزاید: “خانه‌ها دیگر فقط به این معنا نیستند که بکر به نظر بیایند، بلکه احساس راحتی و قابل لمس بودن را به ما منتقل می‌کنند. در فضاهای سال ۲۰۲۴، احتمالاً این پارچه‌ها را با سطوح صاف‌تر کنار هم استفاده کرده و محیطی غنی از حس ایجاد خواهند کرد”.

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۶-اتاق‌های اختصاصی با هدف

“مونیکا بریس”، بنیان‌گذار شرکت طراحی و دکوراسیون خانه به نام The Designed Domicilio، اظهار می‌کند که زمان انقضای طرح‌های مفهومی به شکل رسمی فرا رسیده است. او تأکید دارد: “من به فضاهای اختصاصی و مجزا علاقه دارم. اختصاص هر اتاق به یک هدف خاص، سازماندهی بیشتری ایجاد می‌کند”.

۷ طراحی ترند داخلی در سال ۲۰۲۴ که برمیگردند

۷-دیوار‌های ساده

در حالی که پوشش‌های دیواری پرآذین، کاغذ دیواری‌های پررنگ و تخته و چوب در دهه‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته بودند، بریس تشخیص می‌دهد که این ترند در حال اتمام است. او توضیح می‌دهد: “افراد درک می‌کنند که تمایل دارند دیوارها را ساده نگه دارند، زیرا هماهنگی آن با سبک و مد روز چالش‌برانگیز است. این یک راه جذاب برای به‌روزرسانی اتاق یا افزودن بافت و عناصر جدید به طراحی است، اما روش‌های دیگری نیز برای افزایش زیبایی بافت در دسترس هستند که دائمی نیاز نمی‌دارند.”

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *