مجله سیمدخت
0

۸ حقیقت جذاب درباره شخصیت استفن سالواتوره در مجموعه تلویزیونی “خاطرات یک خون‌آشام”

بازدید 140

سریال‌های ترسناک و خون‌آشامی، اگر به عنصر عشق افزوده شوند، عموماً تعداد زیادی از طرفداران را جذب می‌کنند. یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای این سبک، “خاطرات یک خون‌آشام” یا با عنوان اصلی “The Vampire Diaries” است که توسط شبکه CW تولید شده و پس از یک دهه هنوز هم دارای طرفداران زیادی می‌باشد.
این مجموعه تلویزیونی به طول هشت فصل و ۱۲۱ قسمت ساخته و پخش شده است و داستان آن اساساً بر اساس رمان “خاطرات یک خون‌آشام” اثر ال.جی. اسمیت (Lisa Jane Smith) ساخته شده و روایت کننده داستان اصلی این رمان می‌باشد. موفقیت بسیار بزرگی را به دست آورده و شخصیت‌های این مجموعه اکنون به عنوان شخصیت‌های معروفی در صنعت سینما و تلویزیون شناخته می‌شوند.
شخصیت اولیه‌ای که با آن آشنا می‌شویم، استفن سالواتوره (Stefan Salvatore) با بازیگری پل وسلی (Paul Wesley) است. او خود نیز یک خون‌آشام است و داستان سریال با بازگشت استفن به شهر میستیک فالز، مکان زندگی اصلی او، آغاز می‌شود. او در آنجا با همزاد دختری روبرو می‌شود که سال‌ها پیش عاشق او بوده و توسط او به یک خون‌آشام تبدیل شده است.
استفن ظاهری آرام داشته و تا حدی برای مخاطبانش مرموز و پر از اسرار به نظر می‌آید. برای کامل درک شخصیت او، نیاز به توجه دقیق مخاطبان می‌باشد و برخی از بینندگان ممکن است به برخی ویژگی‌های او کمتر دست یابند. در ادامه، به بررسی هشت حقیقت جالب در مورد شخصیت استفن سالواتوره خواهیم پرداخت که به شناخت عمیق‌تر این شخصیت کمک می‌کند و ممکن است تا کنون توجه شما را به خود جلب نکرده باشد.

۸. استفن قله اورست را فتح کرد!

از آن روزگاری که استفن به عادت کرده بود کارهای استثنایی و بی‌عادی را به انجام برساند، ممکن بود که برخی از این اقدامات به نظر عادی یا حتی فراموش‌شده بیافتند. یکی از این لحظات خاص و بارز در سریال “خاطرات یک خون‌آشام” توسط استفن تجربه شد، زمانی که او در یک روز معتاد به انسانیت و احساسات به الینا گفت که قله اورست را موفق به فتح کرده است. این اظهارنظر در یک لحظه از زیباترین و احساسی‌ترین مواقع سریال توسط استفن انجام شد. البته باید طبیعی دانست که الینا به شدت از این اخبار متعجب و شگفت‌زده شد، زیرا استفن هرگز به راحتی دربارهٔ علایق و تجربیات خود صحبت نمی‌کند.

۷. استفن عاشق سیتکام Seinfeld بود

استفن به نادرستی اطلاعات شخصی خود را به دیگران فاش نمی‌کرد و به‌ندرت از علایق و تمایلات خود با دیگران سخن می‌گفت. با این حال، او علی‌رغم شخصیت قهرمان‌پرور خود، علاقه‌مند به تماشای برنامه‌هایی مانند “Seinfeld” داشت. این سیت‌کام معروف از نظر استفن بهترین سیت‌کام آمریکا در پنجاه سال گذشته بوده و او عاشق شخصیت لوسی (Lucy) در این برنامه بود. “Seinfeld” داستان افرادی را روایت می‌کند که به وحشت‌ناک‌ترین حالت‌های ممکن دست به کارهایی وحشتناک می‌زنند. کشف این حقیقت درباره استفن امری بسیار هیجان‌انگیز است، زیرا اتمسفر این مجموعه تلویزیونی به‌طور کامل با روحیات استفن متفاوت است.

6.استفن سالواتوره از دبیرستان به تعداد ۱۷ بار فارغ التحصیل شده است.

در دبیرستان، زمانی معمولاً تلخ و ناراحت‌کننده‌ای است که هیچ کس به آن فکر بازگشت به آن دوره نمی‌کند. اما عجیب نیست که استفن بارها و بارها به دبیرستان بازگشته و این دوران را تجربه کرده است. او یک خون‌آشام است، و این ویژگی خاص او این امر را عجیب نمی‌کند. طرفداران داستان‌های خون‌آشام همیشه از اینکه چگونه یک خون‌آشام می‌تواند دوران دبیرستان را تجربه کند، کنجکاو بوده‌اند.
استفن به دمون گفته است که دبیرستان هفدهمین باری است که به میستیک فالز بازگشته و تنها دلیلش حضور الینا باری است. اما اطلاعات دقیقی از دوران دبیرستان قبل از آشنایی با الینا در دست نیست. این مسئله به عنوان یک راز برای همیشه باقی می‌ماند.

5.او در سن ۱۷۱ سالگی از جهان فارغ‌التحصیل شد.

اگرچه محاسبه سن یک قهرمان جاودانه ممکن است به نظر مشکل بیاید، اما این موضوع در مورد استیفن صدق نمی‌کند، یا حداقل در دنیای فرنچایز خاطرات یک خون‌آشام، به نسبت ساده‌تر است. استیفن، در سن هفده سالگی در سال ۱۸۶۴ توسط کاترین به یک خون‌آشام تبدیل شد. اگرچه او در سن هفده سالگی منجمد شد، اما در مقایسه با پاول که در دهه سی سالگی به جهان خداحافظی کرد، این امر کمی غیر معمول به نظر می‌رسد. به هر حال، استیفن، مثل دیگر خون‌آشام‌ها، از شانس خوبی برخوردار نبود و در سال ۲۰۱۸، در سن ۱۷۱ سالگی، از دنیا رفت. این در حالی است که اکثر دراکولاها و خون‌آشام‌ها هزاران سال زنده می‌مانند. استیفن سالواتوره در مدت ۱۵۴ سال به عنوان یک خون‌آشام زندگی کرد، و با این حال تلاش کرد که در این مدت به کسی آسیب نرساند.

4.رنگ محبوب استفن، آبی است.

اگر تنها یک شخص در تمام فرنچایز خاطرات یک خون‌آشام وجود داشته باشد که بتواند از دهان استیفن در مورد علایقش صحبت کند، بدون شک آن شخص کارولین فوربز (Caroline Forbes) است. در فصل اول این مجموعه، زمانی که کارولین و استیفن وارد یک رابطه عاشقانه شدند، کارولین بسیاری از سوالات در مورد استیفن پرسید. اگرچه استیفن در مورد والدین خود که در ارتش خدمت می‌کردند به او دروغ گفت، اما هیچ دلیلی وجود نداشت که در مورد رنگ مورد علاقه‌اش نیز دروغ بگوید.
کارولین این موضوع را به بانی می‌گوید زمانی که درباره برنامه‌های عروسی خود در ماه ژوئن صحبت می‌کنند. بدون شک، عروسی کارولین و استیفن که در انتهای این فرنچایز رقم می‌خورد، یکی از زیباترین صحنه‌های کل فرنچایز است و در آن رویای کارولین به واقعیت پیوسته می‌شود.

3.او در دانشگاه هاروارد تحصیلات خود را ادامه داده بود.

بیشتر اطلاعاتی که از استفن به ما رسیده، به لطف دیمون، برادر اوست. در یکی از قسمت‌های این سری فیلم یادآوری شده که استفن در دهه ۱۹۷۰ به دانشگاه هاروارد وارد شده و عملکرد بسیار برجسته‌ای داشته است. تحصیلات استفن در دانشگاه هاروارد تعجب‌آور نیست، زیرا هوش و ذکاوت او از پیش معلوم بود و علاوه بر این، او با آسانی می‌توانست همانند ورود به دبیرستان برای بار هفدهم در میستیک فالز، به دانشگاه هاروارد نیز ادامه دهد.

۲. او در نود درصد از قسمت‌های فرنچایز خاطرات یک خون آشام حضور دارد

در کل دنیای فرنچایز “خاطرات یک خون‌آشام”، شخصیت استفن سالواتوره به عنوان یکی از شخصیت‌هایی برجسته‌تر از سایرین ظاهر می‌شود. این موضوع قابلیت شگفتی ندارد، زیرا او اصلی‌ترین شخصیت این فرنچایز است. علاوه بر حضور او در ۱۷۱ قسمت از “خاطرات یک خون‌آشام”، استفن در یک قسمت از سریال “The Originals” نیز حضور داشته است، که در مجموع باعث می‌شود او در ۱۷۲ قسمت از دنیای فرنچایز “خاطرات یک خون‌آشام” شاهد شود.

1. در رمان “خاطرات یک خون‌آشام”، او تلاشی برای جدا شدن الینا و دیمون نمی‌کند.

در رمان “خاطرات یک خون‌آشام”، داستان عشقی مثلثی بین الینا، استفن و دیمون جریان دارد که یکی از زیباترین و جذاب‌ترین داستان‌های عاشقانه در دنیای خاطرات یک خون‌آشام است. با این حال، کسانی که اصل رمان را نخوانده‌اند، تغییراتی که در نسخه تلویزیونی این داستان نسبت به رمان اصلی ایجاد شده است، متوجه نمی‌شوند. در رمان “خاطرات یک خون‌آشام”، با تعجب متوجه می‌شویم که استفن، پس از فهمیدن عشقی که بین الینا و دیمون وجود دارد، خود را از دور نهاده و تلاش می‌کند تا از خوشبختی آن‌ها دور بماند.

استفن سالواتوره یکی از شخصیت‌های محبوب سریال “خاطرات یک خون‌آشام” است که نمایانگر شخصیتی مرموز و محتشم است. بدون شک، کشف حقایقی درباره این شخصیت برای طرفداران جذاب و جالب خواهد بود. با این حال، هنوز بسیاری از پرسش‌ها در مورد زندگی او بی‌جواب مانده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *