مجله سیمدخت
0

چگونه یک گفتگو با دوستان در روز می‌تواند به سلامت روان شما کمک کند

بازدید 69

یک مطالعه نشان می‌دهد که صحبت کردن با دوستان حتی برای مدت کوتاه می تواند به سلامت روان شما کمک کند. کارشناسان می‌گویند بحث در مورد سلامت روان به طور فزاینده ای عادی شده است، که می‌تواند به افراد کمک کند تا رفاه خود را در اولویت قرار دهند.کارشناسان می‌گویند مطالعه ای مانند این نشان می‌دهد که ارتباط انسانی چقدر می‌تواند مهم باشد و چگونه اقدامات ساده می‌تواند به افراد کمک کند تا سلامت روان خود را حفظ کنند.
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که داشتن یک گفتگو با یک دوست در روز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت روان فرد داشته باشد.
این مطالعه که در ژانویه در Communication Research منتشر شد، سه سال پس از انتشار COVID-19 در سراسر جهان انجام شد. در حالی که زندگی روزمره برای بسیاری به نسخه عادی قبل از همه‌گیری نزدیک‌تر شده است، آن سال‌های طولانی فاصله‌گذاری اجتماعی، کار از راه دور، و انزوا تلفات چشمگیری بر سلامت روانی و عاطفی بسیاری از افراد وارد کرده است.
تئا گالاگر، روانشناس، استادیار بالینی در بخش روانپزشکی در NYU Langone Health گفت: “لحظه های کوچک ارتباط برای ما به عنوان بخشی از تجربه انسانی بسیار مهم است.” پس از کووید، بسیاری از ما هنوز از خانه کار می‌کنیم و هنوز تماس اجتماعی محدودی داریم. مردم حرکت کرده و تغییر کرده‌اند. زندگی‌ها متفاوت است. یافتن مکان‌های ارتباطی برای سلامت روان بسیار مهم است. ارتباط اجتماعی و اجتماع تأثیر زیادی در کاهش افسردگی و اضطراب دارد.

آنچه که مطالعه نشان داد:

این مطالعه شامل 900 شرکت‌کننده از پنج پردیس دانشگاهی قبل، حین و پس از قرنطینه‌های همه‌گیر بود. به شرکت کنندگان دستور داده شد تا در طی یک روز در یکی از هفت رفتار ارتباطی شرکت کنند و سپس در آن شب در مورد احساس استرس، ارتباط، اضطراب، رفاه، تنهایی و کیفیت روز خود گزارش دهند. این هفت رفتار شامل:

 • رسیدن
 • صحبت معنادار
 • شوخی کردن
 • نشان دادن مراقبت
 • استماع
 • ارزش قائل شدن به دیگران و نظرات آنها
 • تعارف صمیمانه

این مطالعه نشان داد که مهم نیست که کدام یک از رفتارها انجام شود. این عمل عمدی تماس گرفتن با یک دوست به طور کلی بود که تأثیر داشت.
گفتگو تأثیر مستقیم مثبتی بر خلق و خو و رفتار کلی داشت.

اهمیت سلامت روان

“در طول همه گیری ما شاهد افزایش 25 درصدی افسردگی بودیم. کمیت ارتباط انسانی از ما گرفته شد. گالاگر می‌گوید یافتن راه‌هایی برای بازگشت به آن، حتی به روش‌های کوچک، می‌تواند قدرتمند باشد.
کارشناسان می‌گویند بحث در مورد سلامت روان به طور فزاینده ای عادی شده است، که می‌تواند به افراد کمک کند تا رفاه خود را در اولویت قرار دهند. کارشناسان می‌گویند مطالعه ای مانند این نشان می‌دهد که ارتباط انسانی چقدر می‌تواند مهم باشد و چگونه اقدامات ساده می‌تواند به افراد کمک کند تا سلامت روان خود را حفظ کنند.

«سلامت روان چیزی است که همه دارند و ما تازه شروع به درک آن کرده‌ایم، به خصوص با همه‌گیری همه را تحت تأثیر قرار داد. نائومی تورس-مکی، دکترا، روانشناس بالینی در بیمارستان لنوکس هیل، گفت: این تجربه آسیب زا جمعی که ما به عنوان یک جامعه جهانی داشتیم، اهمیت سلامت روان و تا چه اندازه بخشی از زندگی روزمره را نشان می‌دهد. چیزی شبیه به این مطالعه فوق‌العاده است زیرا این کاری است که بسیاری از ما قبلاً انجام می‌دهیم.»

منابع مهم

کارشناسان می‌گویند لازم نیست مکالمه طولانی یا عمیق باشد، در عوض، آنها می‌گویند به دنبال لحظاتی باشید که زمانی برای تماس گرفتن دارید، حتی اگر زمان زیادی نباشد.

گالاگر گفت: وقتی این مقالات را می‌بینیم، باید عمدی در مورد پیگیری و اجازه ورود آن به زندگی خود داشته باشیم. “با دوستان خود در ماشین تماس بگیرید. به دنبال آن لحظات کوچک ارتباط باشید. از این به عنوان راهی برای هدفمندتر بودن استفاده کنید.»

توجه به این نکته مهم است که این مطالعه بر ارتباطات کوچک و معنادار تأکید داشت. این بدان معنا نیست که افراد درونگرا برای بهره بردن از آنها باید با جمعیت زیادی صحبت کنند. کارشناسان تاکید می‌کنند که یافتن ارتباط کلیدی است و کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

کارشناسان همچنین می‌گویند که برخی از افراد ممکن است با تماس با افراد احساس ترس کنند و برای برخی حتی حداقل تعامل ممکن است چالش برانگیز باشد.
گالاگر می‌گوید: «گاهی اوقات مردم خود را به خاطر ارتباط‌های خود به‌خاطر می‌آورند و این ممکن است ناشی از اضطراب اجتماعی یا افسردگی باشد. “اگر می‌گویید که نیازی به ارتباط هر روز ندارید، فقط مطمئن شوید که واقعا درست است و نه فقط چیزی که قبول کرده‌اید.”

چرا ارتباط کلید سلامتی است

به گفته کارشناسان، اتصال، حتی در کوچکترین سطح، چیزی است که یک نیاز اساسی انسان است.

ما به عنوان انسان در ارتباط با دیگران نه تنها در سطح روانی بلکه در سطح فیزیولوژیکی پیشرفت می‌کنیم. چه برون گرا یا درون گرا باشید یا نه، ارتباط انسانی مهم است. تورس-مکی می‌گوید: اگر فردی درون‌گراتر هستید، ممکن است دستیابی و ارتباط را کمی ناراحت‌کننده‌تر کند و این می‌تواند به عنوان یک مانع عمل کند.

 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *