مجله سیمدخت
0

مزایا و معایب علم دوش تک کاره چیست؟

مزایا و معایب علم دوش تک کاره چیست؟
بازدید 38

یکی از محبوب ترین انواع علم دوش مدل علم دوش تک کاره است. قیمت علم دوش تک حالته اقتصادی است و نیاز مصرف کنندگان به دوش ثابت و دوش دستی متحرک را یکجا برطرف می کند. در واقع با خرید علم دوش تک کاره یک تیر و دو نشان خواهید زد. در ادامه با انواع علم دوش حمام و مزایا و معایب علم دوش تک کاره آشنا خواهی شد.

تنوع علم دوش یونیکا

علم دوش را می توان از جنبه های گوناگون دسته بندی کرد. رایج ترین تقسیم بندی از نظر تعداد خروجی های آب است که شامل دو گروه علم دوش دوکاره و علم دوش تک کاره می شود. از نظر سبک طراحی نیز می توان علم یونیکا را در دو دسته علم یونیکا فِلَت و علم یونیکا تِنسو قرار داد که اولی دارای سطوح تخت و آینه های، زوایای قائمه و فرم مربعی است و دومی بیشتر از احجام هندسی مانند استوانه الهام گرفته شده و دارای فرم گرد است. از نظر قیمت علم دوش نیز می توان آن را به دسته های لوکس، متوسط و علم دوش اکو طبقه بندی کرد. علم دوش اکو از ارزان ترین انواع علم دوش بازار به حساب می آید اما استاندارد و باکیفیت آن را نیز می توانید در بازار خریداری کنید. حتماً در زمان خرید علم دوش به گارانتی آن نیز دقت نمایید.

علم دوش یا علم دوش یونیکا در انواع مدل های علم دوش دوکاره (دارای یک سردوش ثابت و یک سردوش متحرک) و علم دوش تک کاره (دارای یک سر دوش ثابت یا متحرک) تولید می شود. قیمت علم دوش با توجه به جنس، دو حالته و یا تک حالته بودن و نوع آبکاری آن تفاوت دارد و معمولاً قیمت علم دوش تک کاره نسبت به قیمت علم دوش دوکاره پایین تر است. علمک دوش را می توان از نظر محل نصب نیز به علم دوش روکار و علم دوش توکار دسته بندی کرد. به دلیل تنوع بسیار گسترده تولیدکنندگان علمک دوش، کیفیت آن ها، حتی با ظاهری یکسان، با یکدیگر متفاوت است. بنابراین، جهت کاهش احتمال خرید علم دوش نامناسب، بهترین راه حل، خرید علم دوش حمامی است که دارای گارانتی باشد.

مزایا و معایب علم دوش تک کاره چیست؟

علم دوش تک کاره

این نوع علم دوش دارای یک خروجی آب است که در قالب گوشی تلفنی در نظر گرفته می شود. این گوشی تلفنی هم می تواند به عنوان دوش دستی مورد استفاده قرار گیرد و هم می تواند بر روی قلاب مربوطه نصب شود و به عنوان سردوش ثابت آب را جهت استحمام فراهم کند. انواع قدیمی تر علم دوش تک حالته فقط دارای یک سردوش ثابت بود که به دیوار پیچ می شد و امکان خارج کردن آن از قلاب وجود نداشت. قیمت علم دوش تک کاره مناسب است و انواع ارزان تر آن با نام علم دوش اکو نیز در بازار به فروش می رسد. جهت مشاهده این محصول به بخش علم دوش تک کاره سر بزنید.

علم دوش تک کاره (تک حالته) دارای یک سر دوش است که می تواند متحرک و یا ثابت باشد. مدل های قدیمی علم یونیکا تک کاره به صورت ثابت بر روی دیوار نصب می شوند و قابلیت حرکت ندارند. اما مدل های جدیدترِ علم دوش تک کاره، به جای گوشی ثابت، دارای یک گوشی متحرک هستند که با شلنگ به شیر حمام متصل می شود. این گوشی، علاوه بر اینکه می تواند مانند علم ثابت بر روی یک گیره دیواری قرار گیرد، در زمان مورد نیاز نیز از گیره خود آزاد و به دوش دستی تبدیل می شود. در میان انواع علم دوش، قیمت علم دوش تک تک کاره به نسبت علم دوش دوکاره ارزان تر است.

مزایا و معایب علم دوش تک کاره چیست؟

مزایای علم دوش تک کاره چیست؟

علم دوش تک کاره مزایای زیر را دارد:

  • قیمت علم دوش تک کاره پایین تر از انواع علم دوش دوکاره است و با وجود این قیمت پایین تر انواع گارانتی دار و استاندارد آن نیز یافت می شود. معمولاً انواع ارزان تر و استاندارد علم دوش تک کاره تحت عنوان علم دوش اکو به فروش می رسد.
  • یک علم دوش تک کاره که خروجی آب آن از نوع گوشی متحرک است هم می تواند به عنوان سر دوش ثابت مورد استفاده قرار گیرد و هم سر دوش متحرک.
  • تمیز کردن علم دوش تک کاره ساده تر است چون فقط یک سر دوش دارد که ممکن است نیاز به رسوب گیری پیدا کند.

 

مزایا و معایب علم دوش تک کاره چیست؟

معایب علم دوش تک کاره چیست؟

علم دوش تک کاره معایب زیر را دارد:

  • به اندازه علم دوش دوکاره شکیل و زیبا نیست.
  • پهنای آبریز گوشی تلفنی کمتر است و در نتیجه سطح مربوط به خروجی آب کوچکتر است. این موضوع به خصوص زمانی که از آن به عنوان سردوش ثابت استفاده می کنید ممکن است چندان باب میل نباشد.

همانطور که بررسی شد، انواع علم دوش به بازار عرضه می شود که از نظر نوع طراحی، قیمت علم دوش و تعداد خروجی های آب با یکدیگر تفاوت دارند. انتخاب از میان این مدل ها با در نظر گرفتن معایب و مزایای هر مدل قابل انجام است. در این مقاله در مورد علم دوش تک کاره و نوع ارزان تر آن به نام علم دوش اکو توضیح دادیم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *