مجله سیمدخت
0

بیت کوین مغلوب هوش مصنوعی گوگل شد

بیت کوین مغلوب هوش مصنوعی گوگل شد
بازدید 178

ChatGPT باعث تغییر کلیات معادلات موتور جست‌و‌جوی گوگل شد تا عبارت “هوش مصنوعی” به عنوان محبوب‌ترین موضوع به جای بیت‌کوین ظاهر شود. قبل از آغاز عملکرد ChatGPT در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ (۹ آذر ۱۴۰۱)، عبارات “بیت‌کوین” و “کریپتو” به ترتیب بیشترین نقش را در نتایج جست‌وجوی گوگل داشتند. با امکانات ChatGPT و نگرانی از جایگزینی هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف، تدریجاً جست‌وجوها در زمینه‌های مرتبط با رمزارز به هوش مصنوعی و ابزارهای مرتبط با آن منتقل شدند.

بر اساس امتیازات گوگل ترندز در سال ۲۰۲۳، هوش مصنوعی با امتیاز ۹۱، از بیت‌کوین که امتیاز آن ۲۲ بود، سبقت گرفت و در رده‌بندی محتواهای مرتبط با این حوزه به موقعیت بالاتری دست یافت.

بیت کوین مغلوب هوش مصنوعی گوگل شد

گزارش‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد که کاربران ویتنام، چین، فیلیپین و میانمار در دوره‌ای از نوامبر ۲۰۲۲ تاکنون (آبان و آذر ۱۴۰۱) بیشترین جست‌وجوهای مرتبط با حوزه هوش مصنوعی را در موتور جست‌وجوی گوگل انجام داده‌اند. در این بازه زمانی، سهم جست‌وجوهای مرتبط با شغل‌های هوش مصنوعی بیشتر از چهار برابر جست‌وجوهای مرتبط با حوزه رمزارز بوده است.

در حال حاضر، وضعیت بیت‌کوین با قیمت فعلی ۴۳٬۱۶۸ دلار (بر اساس زمان انتشار این خبر)، به طور چشمگیری بهتر از آغاز سال ۲۰۲۳ است که در آن زمان قیمت این رمزارز محبوب تا ۱۶٬۹۰۰ دلار کاهش یافته بود.

اگرچه محبوبیت بیت‌کوین در گوگل با هوش مصنوعی کاهش نیافته است، این نهان نمی‌کند که عبارت “بیت‌کوین” همچنان موضوعی پرجست‌وجو است؛ با این حال، هوش مصنوعی به نظر می‌رسد مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

بر اساس گزارشات گوگل ترندز، کاربران السالوادور، نیجریه، هلند، برزیل و سوئیس به ترتیب بیشترین حجم جست‌وجوهای گوگل در زمینه رمزارز را دارند.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *