مجله سیمدخت
0

تحلیل قدرت ماهیتو در انیمه “جوجوتسو کایسن”

بازدید 121

آغاز آرک شیبویای انیمه جوجوتسو کایسن توسط معرفی ماهیتو اتفاق افتاد و تبدیل به یک تکنیک نفرین شده شد. ماهیتو، به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در این آرک و مبارزات آن، بسیار مهم است.

از ابتدای پخش انیمه جوجوتسو کایسن، ماهیتو یکی از روح‌های نفرین‌شده بدذات‌ترین و قوی‌ترین در این سری بوده و در فصل دوم به عنوان یکی از آنتاگونیست‌های اصلی معرفی شد. از زمان ظهور او در داستان، واضح شده که این شخصیت لذتی عجیب از شکنجه روحی و جسمی برده و تکنیک نفرین شده تغییر شکل ماهیتو به طرزی بی‌نظیر او را تجهیز کرده است، که توانایی برتری در هر دو زمینه‌ی تهاجمی و دفاعی را به او می‌دهد.

همانند سایر ارواح نفرین‌شده، ماهیتو از انرژی منفی به سوی خود جذب شده و به یک موجود حساس تبدیل می‌شود. در مورد او، ماهیتو از ترس انسان از انسان‌های دیگر به وضوح نمایان شده، احساسی بسیار قوی که تاکنون به عنوان تهدید خاصی در نظر گرفته می‌شده و به تدریج توانایی‌های خود را تقویت می‌کند. هر چه بیشتر در مبارزات شرکت کند، تکنیک نفرین شده ماهیتو به طور مداوم به تکامل می‌پیوندد، بدون توجه به نتیجه‌ی مبارزه، و در این انیمه که به خاطر مبارزاتش شناخته می‌شود، پتانسیل رشد ماهیتو به وحشتناکی افزایش می‌یابد.

تکنیک نفرین شده تغییر شکل راکد ماهیتو

با توجه به داستان مانگا و انیمه جوجوتسو کایسن، انعکاس روح یک فرد همواره توسط شکل بدن او بیان می‌شود. این حقیقت باعث می‌شود که تکنیک نفرین شده تغییر شکل ماهیتو به شدت قوی باشد، زیرا او توانایی دستیابی به روح‌ها و دستکاری آنها را دارد و تنها شرط لازم برای فعال کردن این تغییر شکل، لمس فیزیکی است. به عبارت دیگر، وقتی ماهیتو کسی را لمس می‌کند، می‌تواند روح او را به هر شکلی که دل بخواهد تغییر دهد و در این فرآیند، ظاهر فیزیکی آن فرد را نیز تغییر دهد. جادوگران جوجوتسو در مقابل تکنیک نفرین شده ماهیتو مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند، و افرادی که از روح‌های خود آگاه هستند، می‌توانند شکل روح خود را حتی زمانی که ماهیتو آنها را لمس می‌کند حفظ کنند. از سوی دیگر، افراد عادی هیچ دفاعی در برابر تکنیک تغییر شکل ماهیتو ندارند و به سرعت نابود می‌شوند، زیرا روح فقط می‌تواند قبل از نابودی تغییرات زیادی داشته باشد.

اجساد بازمانده افراد به عنوان “تغییر شکل یافته‌ها” شناخته می‌شوند و به عنوان وسایل کنترلی بدون سرنشین یا “شیکیگامی تخت” در اختیار ماهیتو قرار می‌گیرند. او می‌تواند آنها را به طور کامل و بدون مشکل کنترل کند و با لمس آنها، شکل آنها را بیشتر دستکاری کند. بهترین استفاده از تغییر شکل ماهیتو زمانی اتفاق می‌افتد که او این تکنیک نفرین شده را برای خودش به کار می‌برد. او با دستکاری روح خود، می‌تواند به هر شکلی که خودش را مطلوب می‌داند، تغییر شکل دهد. در ابتدا به نظر می‌آید که محدود به تقلید از اعضای بدن موجودات زنده است؛ اما در مبارزه با یوجی ایتادوری، الهام گرفته و به آزمایش شکل‌های پیچیده‌تر پرداخته است. او در حال حاضر هیچ مشکلی در ساختن اندام‌های موقتی مانند گرز، شمشیر و چماق ندارد، زیرا آنها مستقیماً به بدن او پیوند می‌زنند. با توانایی‌های خود در بازسازی اعضای بدن حیوانات و تقویت ویژگی‌های آنها، ماهیتو ممکن است به عنوان یک سلاح زنده و تنفسی برای تخریب کامل باشد.

تکنیک گسترش دامنه خود-تجسمی کمال

توانایی پیشرفت ماهیتو در آرک شیبویا

بیشتر مبارزان در برابر ماهیتو عمدتاً بی‌آسیب و ناشکست‌پذیر هستند. در حالی که ارواح نفرین شده را می‌توان با زدن آنها تا زمانی که انرژی نفرین شده آنها به اندازه کافی جبران نشود از دست بیرون کشید، ماهیتو تا زمانی که یک جادوگر توانایی تسخیر روح او را نداشته باشد، نمی‌تواند کشته شود. این مطلب اهمیت دانش و آگاهی از روح خود را به عنوان پیش‌نیازی برای مبارزه با ماهیتو می‌نماید. در غیر این صورت، هر ضربه‌ای که بدون هدف مشخصی به روح او وارد شود، کاملاً بی‌اثر است.

بدن او در این فرآیند بدون هیچ آسیبی باقی می‌ماند و آسیب‌پذیری خاصی در برابر آسیب روحی نشان نمی‌دهد. این آسیب‌پذیری منحصر به فرد ماهیتو در برابر آسیب روح در موارد خاصی می‌تواند دوباره مؤثر باشد. از آنجایی که تشخیص یک جادوگر از واقعیت روح خود قابلیت تصویری ندارد که بتوان آن را تایید کرد، او ممکن است در عرض یک لحظه توسط مبارزانی که آنها را از او دور می‌کشند، تطهیر شده و کاملاً نابود شود. زمانی که برای اولین بار با یوجی ایتادوری مبارزه کرد، او به قواعد و توانایی‌های ایتادوری در ایجاد آسیب روحی به ماهیتو آگاه شد. حتی پس از مدتی در دنیای جوجوتسو، ماهیتو دریافت کرد که سه ضربه مشابه از ایتادوری می‌تواند او را تطهیر کند و در نظر بگیرید که اگر ایتادوری یک جادوگر با تجربه‌تر بود، مبارزه چگونه تغییر می‌کرد.

با این حال، در حال حاضر که ماهیتو از این ضعف آگاه شده است، زمان زیادی را در اختیار دارد تا راهی برای دور زدن این آسیب‌پذیری سخت افتاده‌ای پیدا کند. از زمان ظاهر شدن برای اولین بار، ماهیتو هر فرصتی را که داشته به عنوان یک فرصت برای رشد شخصی خود بهره برده است. او لحظه‌ای که ایتادوری و نانامی او را در آستانه مرگ قرار دادند، به عنوان یکی از الهامات عمیق خود تجربه کرد و سپس دامنه خود را بازگشت داد. ماهیتو در مدت زمان کوتاهی توانست دستاوردهایی کسب کند که بسیاری از جادوگران در طول عمر خود به آنها نرسیدند. حتی یک فلش سیاه توانایی باز کردن اسرار انرژی نفرین شده را برای ماهیتو دارد. اگر او در شرایط مشابهی با حادثه شیبویا مواجه شود، کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که قدرت ماهیتو به چه اندازه می‌تواند تکامل یابد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *