مجله سیمدخت
0

آینده کارت بانکی اپل در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

آینده کارت بانکی اپل در هاله‌ای از ابهام قرار دارد
بازدید 164

اپل قصد دارد تعامل خود با شریک فعلی خود، گلدمن ساکس، در زمینه Apple Card را پایان دهد؛ با این حال، هنوز هم پیشنهاد همکاری با شریک تجاری بعدی مشخص نشده است. به گزارش وال‌استریت‌ ژورنال، اپل، سازنده آیفون، قصد دارد تا همکاری خود با گلدمن ساکس در زمینه کارت اعتباری را به پایان برساند.

بر اساس گزارش منابع آگاه وال‌استریت‌ ژورنال، قرارداد اپل با گلدمن ساکس تقریباً در ۱۲ تا ۱۵ ماه آینده به اتمام خواهد رسید و این اتفاق به پایان رابطه‌ای که هزینه‌های به شدت فراتر از انتظار را برای گلدمن ساکس به همراه داشته است، ختم می‌شود.

خدماتی چون Apple Card، Apple Savings، و Apple Pay Later ناشی از همکاری با گلدمن ساکس در حال حاضر ارائه می‌شوند. در حال حاضر نامشخص است که آیا اپل تاکنون به دنبال یافتن یک جایگزین بانکی دیگر است یا خیر.

وال‌استریت ژورنال اظهار داشته است که گلدمن ساکس با بانک American Express در مورد ایده انتقال این همکاری به گفت‌وگو بوده است، اما هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آیا این انتقال رخ خواهد داد چرا که بانک به نظر می‌رسد از میزان ضرر حاصل از سرویس وام‌دهی این برنامه نگران است.

گزارش اشاره دارد که Synchrony Financial، بزرگترین صادرکننده کارت‌های اعتباری فروشگاهی در ایالات متحده، به تصاحب فعالیت‌های Apple Card علاقه‌مند است. در ابتدا، Synchrony به دنبال بستن قرارداد با اپل بود و پیشنهاد آن ارزش بیشتری نسبت به گلدمن ساکس داشته است.

اپل در سال ۲۰۱۹ Apple Card را راه‌اندازی کرد و در حال حاضر تخمین زده می‌شود که حدود ۱۰ میلیون کاربر دارد. این کارت اعتباری در اوایل امسال با یک حساب پس‌انداز با بازده بالا معرفی شد که هم از نظر کارت و هم حساب از گلدمن ساکس حمایت می‌شد؛ اما از ابتدا، اختلافات رویکرد به این برنامه، به نظر می‌رسد که مشکلاتی در روابط بین اپل و بانک ایجاد کرده است و گزارش‌ها از تابستان نشان می‌دهد که این همکاری با مشکل مواجه شده است.

به عنوان یک نمونه، گزارش‌ها نشان داده‌اند که همکاری گلدمن با اپل برای بانک بازهی بیش از یک میلیارد دلار ضرر داشته است. مدیران گلدمن افزوده‌اند که ارتباط با اپل، علت افزایش نظارت نهادهای رگولاتوری بر روی روش‌های مدیریت حساب‌های کارت اعتباری بوده است.

موارد دیگر شامل اصرار ظاهری اپل برای دریافت صورت‌حساب تا تاریخ مشخص، به عبارت دیگر در ابتدای هر ماه، برای دارندگان کارت بوده است، درحالی‌که این نوع الزام در بیشتر سرویس‌های رقیب وجود ندارد. انتخاب این زمان‌بندی به معنای دریافت تماس‌های فراوان از سوی گلدمن در ابتدای هر ماه بوده که باعث چالش‌هایی برای تیم خدمات مشتری گردیده است.

تا کنون، اپل و گلدمن ساکس به گزارش وال‌استریت ژورنال پاسخی ارائه نداده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *