مجله سیمدخت
0

اپل در چین، یک ضربه سنگین دیگر خورد.

بازدید 25

پس از تصمیم به ممنوعیت استفاده از آیفون توسط مقامات دولت چین، ارزش سهام شرکت اپل ۳ درصد کاهش یافت و درنتیجه، یکی از بدترین روزهای این شرکت در چند ماه اخیر را تجربه کرد.

شرکت اپل در دومین بازار بزرگ خود با چالش جدیدی روبرو شده است. منابع آگاه اعلام کرده‌اند که دولت چین به مقاماتی که در نهادهای اصلی دولتی خدمت می‌کنند، دستور داده است که از آیفون و دستگاه‌های خارجی دیگر استفاده نکنند. چین اعلام کرده است که مقامات حتی مجاز نیستند آیفون را به محل کار ببرند.

تحلیل بازار سهام در ایالات متحده نشان می‌دهد که ارزش سهام شرکت اپل در پاسخ به این ممنوعیت در میان مقامات چین، ۳ درصد کاهش یافته است. این امر منجر به یکی از بدترین روزهای اپل در چند ماه اخیر شده است.

به ظاهر، دولت چین این قانون را در هفته‌های اخیر به مقامات و کارکنان اعلام کرده است. اینکه این قانون کدام سازمان‌ها و چه تعداد کارکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، هنوز مشخص نیست.

ممنوعیت آیفون برای مقامات چینی ممکن است به فروش و شهرت شرکت اپل در این کشور ضربه وارد کند. اپل در چین با رقبای سختی مواجه است، اما آیفون همواره جزو محصولات محبوب در بین ساکنان این کشور بوده است.

اگرچه قیمت آیفون معمولاً از قیمت موبایل‌های برندهای چینی بیشتر است، اما اپل به نسبت قابل توجهی از درآمد سالیانه‌اش که به میلیاردها دلار می‌رسد، از طریق بازار چین به دست می‌آورد.

بعضی از تحلیلگران این اقدام اخیر دولت چین را به عنوان یک اقدام تلافی‌جویانه تفسیر می‌کنند. در سال‌های اخیر، آمریکا هواوی را تحریم کرده و تیک‌تاک را بارها به دادگاه کشانده است. همچنین تیک‌تاک در مدتی به مرز فیلترشدن هم پیش رفته است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *