مجله سیمدخت
0

هدست اپل ویژن پرو: شناسایی مشکلات سلامت روان

بازدید 144

به گزارش‌های اخیر، شرکت اپل نیازمند استفاده از دوربین‌های ویژن پرو و فناوری ردیابی چشم در هدست واقعیت مجازی خود دارد تا مشکلات سلامت روان را تشخیص دهد. به گزارش The Information، اپل در حال بررسی روش‌های استفاده از ویژن پرو برای تشخیص و درمان مشکلات سلامت روان است. این گزارش اعلام کرده است که اپل قصد دارد از دوربین‌ها و حسگرهای هدست واقعیت مجازی خود برای تشخیص احساسات افسردگی، استرس و اختلالات پس از سانحه استفاده کند.

ویژن پرو قادر است مشکلات مرتبط با سلامت روان را شناسایی کرده و سپس با نمایش تصاویر و صداهایی به کاربر کمک کند تا حالت روحی و روانی‌اش را بهبود بخشد.

گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل از دوربین‌های ردیابی چشم ویژن پرو برای تشخیص گشاد‌شدن مردمک چشم استفاده می‌کند و این اطلاعات به او کمک می‌کند تا از خلق و خوی افراد بازنمایی دقیقی داشته باشد. همچنین، دوربین مادون قرمز این دستگاه قادر است نشانه‌های اولیه‌ی از نارسایی قلبی را نیز شناسایی کرده و تورم رگ‌های خونی چشم را تشخیص دهد.

به نظر می‌رسد که کارمندان اپل در حال بحث در مورد این هستند که ویژن پرو می‌تواند نوسانات وزن در بدن افراد را حس کرده و حتی بیماری‌هایی مانند پارکینسون را نیز شناسایی نماید.

با توجه به گزارش ارائه شده، وجود احتمال دارد که ویژگی‌های اشاره شده در اختیار کاربران ویژن پرو قرار نگیرد، اما اپل بدون شک در سال جاری تحقیقات گسترده‌ای برای ارائه ویژگی‌های مرتبط با سلامت، تندرستی و تناسب اندام در هدست واقعیت ترکیبی خود انجام داده است.

هدست واقعیت مجازی اپل با قیمت تعیین شده ۳,۵۰۰ دلار عرضه می‌شود، که در مقایسه با رقبایی نظیر متا کوئست پرو و متا کوئست ۳ بسیار گران‌تر است. باید دید که این شرکت فناوری ویژه اهل کوپرتینو چه امکانات اضافی را برای توجیه این قیمت بالا در محصول خود ارائه خواهد داد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *