مجله سیمدخت
0

هم اکنون کافه بازار قابلیت دسترسی کم‌بینا و نابینا را فراهم کرد

بازدید 41

در نسخه جدید بازار، امکانات جدیدی برای افراد کم‌بینا و نابینا فراهم شده است تا تجربه کاربری آن‌ها بهبود یابد و دسترسی آن‌ها ساده‌تر شود. بازار ایرانی در راستای بهبود تجربه کاربری و با هدف دسترس‌پذیری بهتر، امکانات جدیدی برای افراد کم‌بینا و نابینا اضافه کرده است.

همزمان با انتشار نسخه جدید بازار، یک راهنمای مکتوب برای دسترس‌پذیری برنامه‌ها به توسعه‌دهنده‌های بازار ارائه می‌شود. تا آن‌ها نیز بتوانند محصولات خود را برای گروه‌های بزرگ‌تری از افراد با معلولیت‌ها دسترس‌پذیر کنند. حمید محمودی، توسعه‌دهنده ارشد اندروید در بازار، درباره این موضوع می‌گوید: “دسترس‌پذیرکردن بازار وظیفه ما بوده و هست.

اگرچه در نسخه‌های قبلی بازار به این ویژگی کمی توجه کرده بودیم، اما از نسخه فعلی به بعد، بازار به طور کامل برای نابینا و کم‌بینا قابل دسترس خواهد بود.”

بازار از تمام توسعه‌دهندگان دعوت می‌کند تا برنامه‌های خود را برای افراد با معلولیت‌های مختلف دسترس‌پذیر کنند. حمید محمودی اظهار می‌کند: “من در کنار همکارانم در چپتر اندروید بازار آمادگی خود را اعلام می‌کنیم تا به توسعه‌دهندگان کمک کنیم تا اپلیکیشن‌های خود را برای افراد با معلولیت دسترس‌پذیر کنند.”

نسخه جدید بازار همزمان با روز جهانی “آگاهی از دسترس‌پذیری دیجیتالی” (Global Accessibility Awareness Day) منتشر می‌شود. این روز روزی است که به آگاهی عمومی درباره دسترس‌پذیری دیجیتالی اختصاص دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *