مجله سیمدخت
0

7 اپلیکیشن برتر ورزشی برای شل کردن عضلات و خنک کردن بدن سال 2023

7 اپلیکیشن برتر ورزشی تناسب اندام
بازدید 94

بهترین اپلیکیشن‌های کششی که می‌توانند به شما کمک کنند قبل از تمرین آرام شوید و پس از آن خنک شوید؛ در ادامه این مطلب 7 اپلیکیشن برتر ورزشی برای شل کردن عضلات و خنک کردن بدن سال 2023  را به شما معرفی خواهیم کرد.

شاید باورتان نشود اپلیکیشن هایی وجود دارند که با معرفی چند حرکت می‌توانند استرس و درد بدنتان را کاهش دهند. در حالی که ممکن است به نظر برسد که انجام حرکات کششی زمانی که بدنتان از قبل درد می‌کند کمی دیر است،اما این حرکات میتواند برای شما مفید باشد. اکثر مردم  تقریباً به اندازه کافی حرکات کششی انجام نمی‌دهند. شاید این را ندانیم که بدن ما برای کاهش درد و استرس یا درد خاص به چه چیزهایی نیاز دارد. یا این‌که صرفاً انگیزه‌ای برای صرف زمان برای حرکات کششی نداشته باشیم. اغلب مردم همیشه بهانه ‌هایی برای انجام ندادن حرکات کششی پیدا می‌کنند.
مزایای حرکات کششی بی‌نهایت است، از کاهش خطر آسیب تا افزایش تحرک، انعطاف پذیری و حتی بهبود عملکرد تمرینی. یک تمرین کششی سخت، برای حفظ حرکت مفاصل در دامنه‌ی کامل حرکت و حمایت از آرامش عضلانی کلیدی است. درست مانند بهترین برنامه های تمرینی که می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه تمرینی برای شما بهتر است. بهترین برنامه های کششی می‌توانند به شما کمک کنند به انجام حرکات کششی عادت کنید.

بهترین اپلیکیشن‌های کششی 2023

 

اپلیکیشن Bend

1. اپلیکیشن BEND

بهترین اپلیکیشن کششی به طور کلی

«Bend» به شما کمک می‌کند تا یک روتین کششی متناسب با سبک زندگی خود ایجاد کنید. و هر روز در زمان انتخابی شما یادآورهایی را برای شما ارسال می‌کند. با تمریناتی که مطابق با تجربه شما (مبتدی، متوسط یا حرفه ای)، تمرکز شما (از تمام بدن تا باسن و موارد دیگر) و بر اساس آن است. در مورد اهداف خود چه افزایش تحرک باشد یا کاهش استرس، حرکات کششی واقعا می‌تواند به سلامت عاطفی ما نیز کمک کنند. این برنامه همچنین دارای روتین‌های قبل و بعد از تمرین، تمرینات قدرتی و حرکاتی است که می‌توانید در صورتی که فقط چند دقیقه وقت برای حرکات کششی دارید، این حرکات را پشت میز کار خود انجام دهید.
هنگام آزمایش این اپلیکشن از بهترین برنامه‌های کششی 2023‌، این گونه است که هر یک از آنها دستورالعمل‌های دقیقی در مورد نحوه انجام حرکت و لیستی از فواید آن دارد. با این حال، کسانی که به تمرین‌ها و آموزش‌های ویدیویی عادت دارند، باید این را در نظر داشته باشند که کشش‌ها با تصاویر گرافیکی در برنامه نشان داده می‌شوند. از آنجایی که این تمرینات بدون راهنمایی صوتی هستند، برای کسانی که ترجیح می‌دهند افراد واقعی را ببینند، مناسب نیست.

 

اپلیکیشن DOWN DOG

2. اپلیکیشن DOWN DOG

بهترین اپلیکیشن حرکات کششی و یوگا

«Down Dog» یکی از بهترین اپلیکشن‌های یوگا است و دلیل خوبی هم دارد. هیچ کدام از دو روتین «Down Dog» یکسان نیست، چیزی در مورد این برنامه قابل توجه است این که بیش از 60000 موقعیت مختلف در آن وجود دارد و هر جلسه تمرینی مبتنی بر یوگا مطابق با تجربه و سرعت انتخابی شما با مربی و سبک موسیقی انتخابی شما خواهد بود. علاوه بر این، ویژگی «Boost» به شما امکان می‌دهد ناحیه‌ای از بدن را انتخاب کنید که به کمی توجه بیشتری نیاز دارد و در پاسخ، «Down Dog» تمرینی رابرای شما ایجاد می‌کند.
برای یوگایی‌هایی که می‌خواهند تحرک و انعطاف‌پذیری خود را بهبود بخشند، یا کسانی که می‌خواهند قبل از تمرین گرم کردنی متمرکز بر یوگا انجام دهند، این برنامه 2 در 1 تمام چیزی است که نیاز دارند. تنها نقطه ضعف این اپلیکشن‌، این است که از طریق این برنامه نمی‌توانید به سایر برنامه‌های Down Dog (مانند HIIT، barre یا یوگای قبل از تولد) دسترسی پیدا کنید. برای هر نوع تمرین، باید اپلیکشن‌های جداگانه را دانلود کنید.

 

بهترین برنامه کشش برای حرفه ای ها

3. اپلیکیشن PLIABILITY

بهترین اپلیکشن کششی برای حرفه ای ها

«Pliability»، (که قبلا با نام ROMWOD شناخته می شد) برای ورزشکاران طراحی شده است، دارای یک کتابخانه عظیم از ویدیوهای کششی درخواستی با ویدیوهای جدید که هر روز آپلود می‌شوند است، هر کدام بر روی یک حرکت یا هدف متفاوت تمرکز است. اگر اپلیکشن «Bend» را دوست داشتید اما می‌خواهید فوکوس ویدیویی بیشتری داشته باشید، «Pilability» می‌تواند برای شما مناسب باشد.
«Pliability» بررسی می‌کند که چگونه حرکات کششی بدن و ذهن شما را کنترل می‌کنند، و به طور کلی این موضوع آن را به یکی از بهترین اپلیکشن‌های تناسب اندام تبدیل می‌کند، و به بهبود تحرک شما و افزایش ریکاوری پس از ورزش کمک می‌کند، در حالی که احساس آرامش شما رانیز تقویت می کند.
اگرچه برخی از جلسات به مت، توپ های ماساژ یا مجموعه ای از بهترین وسایل ورزشی نیاز دارند، اما تمرینات زیادی برای شروع کار بدون تجهیزات وجود دارد. با این حال، این اپلیکشن‌ برای حرفه‌ای‌ها، کسانی که در حال حاضر ورزش می‌کنند و هرکسی که می‌خواهد به سطح بالا تری برسد مناسب است.

 

بهترین برنامه کشش برای مبتدیان

4. اپلیکشن START STRETCHING

بهترین اپلیکشن کششی برای مبتدیان

اگر برای تمرینات کششی مبتنی بر تجهیزات که در برنامه «Pilability» مشخص شده است کاملاً آماده نیستید، شروع حرکات کششی با این اپلیکشن‌ را امتحان کنید. برای کسانی که می‌خواهند تحرک خود را بهبود ببخشند و انعطاف‌پذیری خود را بدون برنامه‌ یا تجهیزات پیچیده افزایش دهند، این برنامه مفید است.
این اپلیکشن حرکات کششی آسان برای انجام، با توضیحات دقیق و گرافیکی برای نشان دادن دارد. اگر دموی ویدیویی یا افراد واقعی را ترجیح می‌دهید که نحوه انجام هرحرکت را به شما نشان دهند، این اپلیکشن ممکن است برای شما مناسب نباشد. توصیه می‌شود به جای آن یکی دیگر از بهترین برنامه های کششی مانند «GOWOD» را امتحان کنید.با این حال که این اپلیکشن‌ دانلودش رایگان است، تنها دارای 9 حرکت کششی است، بنابراین پس از مدتی استفاده، احساس می‌کنید کاملاً تکراری است. این اگر تازه کار هستید و می‌خواهید راهنمایی ساده و رایگان داشته باشید، این اپلیکشن‌ می‌تواند نقطه شروع شما باشد.

 

بهترین برنامه کششی برای حرکت روزانه

5. اپلیکیشن STRETCH CLUB

بهترین اپلیکشن کششی برای حرکت روزانه

اگر شما فردی هستید که بیشتر روز خود را پشت میز می‌گذرانید، «Stretch Club» می‌تواند بهترین اپلیکیشن کششی برای شما باشد. از بین همه برنامه‌های موجود در این سایت، این برنامه بی‌نظیرترین برنامه برای تنظیم مجدد وضعیت بدن و مسائل مربوط به کار روی میز است. در حالی که این از بسیاری جهات شبیه به «Bend» است، در اینجا تمرکز بیشتری روی حرکات پشت میز وجود دارد.
همراه با این تمرینات کششی مبتنی بر میز، برنامه‌های مفید دیگری در همین قالب دارد ،مانند Full Body، Sleep، Expert، Quick Stretch و Lengthen. به علاوه، حرکات کششی فراوان برای گرم کردن قبل از دویدن. همچنین در صفحه اصلی، برنامه هایی برای هدف قرار دادن نواحی خاصی از بدن مانند تمرینات کششی کمر و لگن پیدا خواهید کرد که اگر به دنبال تقویت ناحیه خاصی هستید، ایده آل است.
اگر به دنبال یک اپلیکشن‌ کششی هستید که به عنوان یکی از بهترین برنامه های ردیاب عادت نیز کار کند، «Stretch Club» ممکن است برای شما مناسب باشد. علاوه بر برنامه‌های کششی مختلف، می‌توانید روتین ورزشی خود را از طریق این برنامه ایجاد کنید. برای انجام این کار، متأسفانه به عضویت PRO نیاز دارید؛ اما اگر شما فردی هستید که می‌خواهید کشش را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید، ارزشش را دارد. هنگامی که شروع به برنامه ریزی می‌کنید، نتیجه پیشرفت خود را در صفحات تجزیه و تحلیل هفتگی و ماهانه می‌توانید مشاهده کنید.

 

بهترین برنامه کششی شخصی سازی شده

6.اپلیکشن STRETCHIT

بهترین اپلیکشن کششی شخصی سازی شده

برای شروع با «StretchIt»، باید به یک سری سوالات بر اساس تجربه، تحرک، سبک زندگی و اهداف کششی پاسخ بدهید، تا یک برنامه شخصی سازی شده ایجاد کنید. این مورد که توسط بسیاری از سایر برنامه های موجود در لیست سایت ما ارائه نمی‌شود. به همین دلیل «StretchI» را به یکی از بهترین برنامه های سلامتی تبدیل می‌کند. اگر نیازهای کششی خاصی مانند تسکین درد دارید، این برنامه می‌تواند برای شما مناسب باشد.
به لطف استفاده آزمایشی رایگان هفت روزه، می‌توانید همه چیزهایی را که «StretchItم ارائه می‌کند را قبل از خرید اشتراک بررسی کنید. اگرچه، شایان به ذکر است که حتی در هنگام ثبت نام باید اطلاعات تماس و اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.
می‌توانید تمرینات کششی و پیشرفت خود را در برنامه ردیابی کنید. دقیقاً مانند «Stretch Club»، و حتی عکس های پیشرفت های خود را در حین انجام چالش های مختلف آپلود کنید. به علاوه، صحبت کردن با یک مربی در هر حرکت، باعث می‌شود به این مسیر ادامه دهید‌. علاوه بر دسترسی به برنامه شخصی‌شده‌ خود، می‌توانید جلسات دیگری را تماشا کنید. به عنوان مثال، در روزهایی که شانه‌هایتان احساس تنش می‌کند و به توجه بیشتری نیاز دارند، می‌توانید از تمرینات مربوط به آن استفاده کنید.
تنها نکته منفی این برنامه این است که به اندازه برخی از برنامه های دیگر در لیست ما، کلاس های زیادی برای تماشا در «StretchIT» وجود ندارد؛ اما همانطور که گفته شد اگر به عنوان یک تازه کار شروع به انجام حرکات کششی و یوگا می‌کنید این برنامه برای شما مناسب است.

 

بهترین نرم افزار کشش رایگان

7. اپلیکیشن GOWOD

بهترین اپلیکشن کششی رایگان

«GOWOD» توسط ورزشکاران (CrossFit) و کارشناسان سلامت طراحی شده است تا به افراد کمک کند تا قبل و بعد از جلسات تمرینی خود بیشترین بهره را از ورزش خود ببرند. به این ترتیب، می‌توانید تست های ورزشی را انجام دهید و به بیش از 240 ویدیوی کششی به طور کاملا رایگان دسترسی داشته باشید. با این حال، این اپلیکشن‌ برای همه افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند، قابل استفاده است، نه فقط ورزشکاران (CrossFit).
این اپلیکشن‌، اپلیکشنی است که روی اهداف بلندمدت تمرکز می‌کند، با یک مرور کلی از داده‌هایتان ، می‌توانید آمار و پیشرفت خود را در حین ورزش دنبال کنید، دقیقاً مانند «Stretch Club» سه نوع برنامه شخصی سازی شده ارائه می‌شود. از جمله Daily، Pre-WOD و Post WOD، و شما می‌توانید بسته به این‌که آیا در باشگاه ورزشی یا در خانه ورزش می‌کنید، آنها را تنظیم کنید. اگر ورزشکار کراس فیت نیستید، دانستن اینکه WOD در  این اپلیکشن‌ به معنای تمرین روز است، ممکن است مفید باشد.
این یک اپلیکشن‌ مفید برای حرکات کششی رایگان است که توسط مربیان متخصص رهبری می‌شود. اگر پس از کاوش در اپلیکشن‌های رایگان ارائه شده آماده هستید تا یک درجه بالا‌تر بروید، «GOWOD Premium» به شما امکان دسترسی به اپلیکشنی که با در نظر گرفتن سبک زندگی، نیازهای آموزشی، آمادگی تمرینی و ریکاوری شما می‌دهد.

 

آیا 20 دقیقه حرکات کششی در روز کافی است؟

“Maud Eeckman” توضیح می دهد که اگر زندگی کم تحرکی دارید، انجام حرکات کششی به مدت 20 دقیقه در روز می‌تواند راهی عالی برای بازگرداندن حرکت و تعادل به روتین روزانه شما باشد. با این حال، اگر بیش از حد اهل ورزش هستید، 20 دقیقه کشش می‌تواند باعث تشدید و ایجاد بی‌ثباتی در بدن شما شود. در این شرایط، تمرینات تقویتی بهتر خواهد بود.
معلم یوگا جورجی دیویس به Women&home می گوید: “من می گویم مهم ترین چیز این است که بدن خود را هر روز حرکت دهید، چه از طریق کشش، یوگا، دویدن یا سایر اشکال ورزش باشد. این داشتن حرکات متنوع است که مهم است.” “اگر در بسیاری از تمرینات قلبی یا قدرتی بدون حرکات کششی شرکت می‌کنید، من قطعاً توصیه می‌کنم این تمرینات را در روتین خود قرار دهید تا بدن شما ترکیبی از قدرت و تحرک داشته باشد.”

با شروع حرکات کششی چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

کارشناسان ما موافق هستند، اگر به تازگی حرکات کششی را شروع کرده اید، باید تغییرات جسمی و ذهنی را به سرعت مشاهده کنید. «دیویس»، که همچنین بنیانگذار Yogipod است، می گوید: “حرکات کششی به ایجاد انعطاف در بدن کمک می‌کند و بنابراین به افزایش تحرک در مفاصل کمک می‌کند. عبارت “از آن استفاده کن یا آن را از دست بده” کاملاً در مورد کشش، سلامت عضلات و تحرک نیز کاربرد دارد، بنابراین هر چه بیشتر از بدن خود استفاده کنید آنها قوی تر می‌شوند. اگر هر روز حرکات کششی را شروع کنید، احتمالاً متوجه تغیرات بیشتری خواهید شد. حرکات کششی هنگامی که با تمرینات قدرتی ترکیب شود، دردهای عضلانی را کمتر و خطر آسیب را کاهش می‌دهند.
اگرچه، حرکات کششی چیزی بیش از بهبود تحرک است، این در مورد یتعادل یافتن ذهن نیز هست. همانطور که اکمن توضیح می‌دهد، “این می‌تواند به بدن کمک کند تا احساسات ذخیره شده را آزاد کند. اینها احساسات ذخیره شده در زیر فاسیا، یک بافت همبند است که تمام عضلات بدن شما را احاطه کرده است. با یک روال کششی مداوم، افراد می‌توانند انتظار داشته باشند که کمتر احساس سفتی کنند. احساس آرامش بیشتری داشته باشند و توانایی بهتری برای پاسخ دادن به موقعیت ها به جای واکنش به آنها داشته باشید.”

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *