مجله سیمدخت
0

زمان نوشیدن قهوه | بهتر است کی قهوه بنوشیم؟

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه زمانی است؟
بازدید 75

بسیاری از قهوه‌دوست‌ها به محض بیرون آمدن از تخت، قهوه روزانه‌ خود را می‌نوشند. صرف قهوه در اوقات مختلف روز می‌تواند مزایای آن را کم یا زیاد کند. حتی شاید بعد از خواندن این مطلب بخواهید در نوشیدن شب‌هنگام فنجان قهوه خود تجدیدنظر کنید! به دلیل تاثیرات قهوه بر روی بدن، ممکن است زمان‌های ایده‌آل‌تری برای میل قهوه وجود داشته باشد.

در میان ما دو نوع قهوه‌نوش وجود دارد: دسته اول صبح‌هنگام و دسته دوم دائماً در طول روز چندین فنجان قهوه می‌نوشند. ممکن است بخواهید درباره زمان صرف قهوه خود را بیشتر فکر کنید تا از مزایای بالقوه آن برای سلامت روانی و جسمی حداکثر استفاده را ببرید.

بهترین زمان برای صرف قهوه

ما به شما توضیح می‌دهیم که چه زمانی قهوه خود را بنوشید تا از خواص آن به بهترین شکل بهره‌مند شوید. همچنین از عوارض احتمالی مصرف قهوه تا حد امکان دور بمانید.

"</p

اگر قهوه خود را بلافاصله بعد از صبحانه می‌نوشید، کار درستی انجام می دهید! مایکلا کلاوس (Michaela Clauss)، متخصص تغذیه خاطرنشان می‌کند که میل کردن صبحانه خود با قهوه تازه‌دم‌کرده بهترین راه برای بهره‌مندی از مزایای آن است. کلاوس می‌گوید : «قهوه یک محرک قوی متابولیک است ، اما بهتر است آن را با معده پر صرف کنید تا قند خون و هورمون‌های استرس را کنترل کنید.» برای اینکه قهوه شما مواد‌مغذی بیشتری داشته باشد، مقداری شیر با پروتئین به آن اضافه کنید.

بدترین زمان روز برای صرف قهوه

بدن برخی از افراد ممکن است به قهوه اول صبح عادت کرده باشد. در حالی که این تایم، بدترین زمان برای بسیاری از افراد برای صرف قهوه صبح‌هنگام با معده خالی می‌باشد. کلاوس می‌گوید: «صرف قهوه با معده خالی، هورمون‌های استرس بدن شما (کورتیزول و آدرنالین) را افزایش می‌دهد که می‌تواند متابولیسم شما را در طول زمان کاهش دهد.

اگر قهوه‌های شیرین می‌نوشید، ممکن است با تشدید قند‌خون و افت انرژی مواجه شوید. داشتن یک میان‌وعده قبل یا در کنار فنجان قهوه خود از این امر جلوگیری کنید. کلاوس توضیح می‌دهد که هیچ تایمی برای صرف قهوه زود نیست، فقط باید مطمئن شوید که مقداری پروتئین در بدن شما به ثابت نگه داشتن قند‌خون و هورمون‌های استرس کمک کند.

چه زمانی برای صرف قهوه دیر محسوب می‌شود؟

غلت خوردن در رختخواب و پشیمانی از صرف آخرین قهوه بعد‌از‌ظهر، اتفاق رایجی است. آمادگی برای یک خواب خوب، با تنظیم زمان صرف قهوه خود به راحتی امکان‌پذیر است. کلاوس می‌گوید: «اگر مشکل خواب یا به خواب رفتن دارید، 12 ساعت قبل از خواب از دریافت کافئین خودداری کنید. این بدان معناست که اگر زمان خواب شما معمولاً ساعت 10 شب است، باید قهوه صبح خود را تا ساعت 10 صبح نوش‌جان کنید. در بقیه روز از مصرف آن اجتناب کنید. کافئین معمولاً به مدت 10 ساعت در بدن شما باقی می‌ماند. بنابراین برای اینکه قبل از به خواب رفتن کاملاً از کافئین پاک شوید، باید این نکته را رعایت کنید.

اگر می‌خواهید پروسه‌ی به خواب رفتن و ادامه آن برای شما راحت‌تر شود، کلاوس توصیه می‌کند حداقل چهار الی شش ساعت قبل از خواب، از مصرف کافئین خودداری کنید. مگر اینکه بخواهید تا دیروقت بیدار بمانید؛ که باز هم اسپرسوی بعد از شام فکر خوبی نیست. اگر میل کردن یک وعده غذایی در کنار قهوه برای شما لذت‌بخش است، بهتر است قهوه خود را بعد از ناهار یا به عنوان عصرانه نوش‌جان کنید. متأسفانه، قهوه بدون کافئین باز هم مقداری کافئین دارد که همچنان می‌تواند روی کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد.

چه زمانی برای صرف قهوه دیر محسوب می‌شود؟

مصرف چه مقدار قهوه زیاده‌روی محسوب می‌شود؟

اگر دائما در طول روز قهوه می‌نوشید، ممکن است بخواهید کمی مصرف آن را کاهش دهید. کلاوس می‌گوید : «تحقیقات نشان می‌دهد که با این کار خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از مصرف دو تا سه فنجان قهوه در روز کاهش می‌یابد». با این حال، بیش از 400 میلی‌گرم کافئین، یعنی چهار تا پنج فنجان قهوه در روز، می‌تواند منجر به عوارض جانبی منفی شود و باید از مصرف آن اجتناب کرد.

اگر بیشتر از آب قهوه می‌نوشید، شاید بخواهید مقداری از آن جاوا (یک جور نام محلی برای قهوه) را با نوشیدنی دیگری جایگزین کنید تا بدن شما کم‌آب نشود. کلاوس در پایان می‌گوید: «اگر مشکل خواب، بی‌قراری، اضطراب، ضربان قلب سریع، ناراحتی معده، حالت تهوع یا سردرد دارید، سعی کنید کافئین کمتری مصرف کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *