مجله سیمدخت
0

بیت‌کوین با جهش قیمتی بی‌سابقه، به ارزش شرکت تسلا رسید

بیت‌کوین با جهش قیمتی بی‌سابقه، به ارزش شرکت تسلا رسید
بازدید 21

به دلیل انتقادات و نظرات مختلف درباره تایید صندوق قابل‌معامله‌ی بیت کوین در بورس (ETF) و افزایش اخیر در بازار کریپتو، ارزش بازار پادشاه رمزارزها به اندازه‌ای افزایش یافت که هم‌اکنون با ارزش بازار تسلا هم‌سطح شده است. نگرانی‌ها و بررسی‌های مختلف درباره‌ی این تایید احتمالی ETF بیت کوین باعث شدند تا ارزش این ارز دیجیتال در هفته‌ی گذشته تقریباً ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

این حرکت رو به جلو در بازار بیت کوین در حالی اتفاق افتاد که بسیاری از بزرگترین شرکت‌های فناوری نظیر گوگل، فیسبوک و آمازون همچنان با کاهش ارزش درگیر بودند. ارزش بازار Nasdaq Composite در حال حاضر بیش از ۱۰ درصد پایین‌تر از بالاترین سطح خود در ماه جولای قرار دارد و بازار شرکت‌های فناوری را در محدوده‌ی اصلاحی قرار داده است.

روند افزایش ارزش بازار بیت کوین در کنار کاهش تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری اهمیت بسیاری دارد، زیرا در گذشته شاهد همبستگی فراوان بین بازار رمزارز و بازارهای سهام آمریکا بوده‌ایم و به‌نظر می‌رسد که این دو حوزه در حال جدا شدن هستند. از ابتدای سال تاکنون، پادشاه رمزارزها سود بیش‌ از ۱۰۰ درصدی به سرمایه‌گذاران خود روانه کرده است.

معامله‌گران نسبت به افزایش قیمت بیت کوین در هفته‌های آینده کمی محتاطانه عمل می‌کنند، و دلیل آن اطلاعات مربوط به فدرال رزرو آمریکا است.

تحلیلگران از صرافی ژاپنی Bitbank در یادداشت‌های خود اعلام کردند که جو بازار می‌تواند به‌طور قابل توجهی تغییر کند. داده‌های اقتصادی اخیر نشان داده‌اند که اقتصاد آمریکا بهترین عملکرد خود را دارد، و سناریوی ممکن این است که فدرال رزرو نرخ بهره‌ی خود را بدون تغییر حفظ کند. با این حال، رئیس این سازمان، یعنی پاول، تلاش خواهد کرد تا با انتظارات بازار در مورد پایان افزایش نرخ بهره در یک کنفرانس مطبوعاتی مقابله کند.

تیم تحلیلگران همچنین اظهار داشته‌اند که در آینده نزدیک، در دیدگاه صعودی بیت کوین ریسک‌های زیادی وجود دارد. برخی از آنها بیان کرده‌اند که ارزش این رمزارز ممکن است در چند روز آینده کمی افزایش یابد و سپس به اصلاح وارد شود، در حالی که سناریو دیگر این است که ارزش بیت کوین تا جلسه‌ی بعدی فدرال رزرو ثابت باقی مانده و سپس تغییر کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *