مجله سیمدخت
0

جهش بیت‌کوین: عوامل پشت پرده و چشم‌انداز آینده

جهش بیت‌کوین: عوامل پشت پرده و چشم‌انداز آینده
بازدید 16

قیمت بیت‌کوین امروز با افزایشی بیش از ۳ درصد به مرز ۶۳ هزار دلار رسیده است. این افزایش پس از معاملات پرنوسانی که در روزهای اخیر رخ داده بود، برای بیت‌کوین بحث‌هایی درباره دلایل احتمالی آن ایجاد کرده است. در عین حال، تعداد زیادی از تحلیل‌گران بینش‌های مهمی را درباره تغییرات اخیر قیمت بیت‌کوین ارائه کرده‌اند.

یک پست اخیر از شرکت تحلیلی اینتودبلاک بر روی پلتفرم X، امیدواری در جامعه سرمایه‌گذاران را به همراه داشته و به احتمال افزایش قیمت اخیر بیت‌کوین اشاره کرده است.

به گزارش این شرکت، تقریباً ۵.۱ میلیون آدرس بیت‌کوین، که حدود ۱۰ درصد از کل آدرس‌های دارنده این ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهند، بیت‌کوین را با قیمتی بین فعلی و سقف تاریخی ۷۲۵۰۰ دلار خریداری کرده‌اند.

این اتفاق، نشان‌دهنده هجومی از خریداران جدید به بازار است که نشان از افزایش اعتماد و احساسات مثبت نسبت به بیت‌کوین دارند.

تحلیلگر مطرح بازار کریپتو به نام رکت کپیتال نیز اعلام کرده است که بیت‌کوین از منطقه خطر پس از هاوینگ خارج شده است، که این به این معنی است که می‌توان منتظر صعود قیمت این ارز دیجیتال بود. او معتقد است که افزایش اخیر قیمت، نشان از بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین است.

تحلیلگر دیگری به نام ماگز، افزایش فعلی بیت‌کوین را به اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال، به‌ویژه میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در نمودار روزانه مربوط می‌کند. او به یک الگوی تاریخی اشاره کرده که وقتی قیمت بیت‌کوین به میانگین متحرک ۱۰۰ روزه می‌رسد یا کمی پایین‌تر از آن می‌افتد، یک کف ثبت می‌کند.

این تحلیلگر می‌گوید که در ژانویه، آخرین باری که بیت‌کوین این میانگین متحرک را آزمایش کرد، ۹۰ درصد افزایش یافت. با توجه به اینکه قیمت دوباره به این میانگین متحرک رسیده است، وی پیش‌بینی می‌کند که یک افزایش قیمت مشابه روی خواهد داد.

جهش بیت‌کوین: عوامل پشت پرده و چشم‌انداز آینده

سایر تحلیل‌گران برجسته در زمینه کریپتو، از جمله علی مارتینز و مایکل ون دی پوپ، درباره سطوح مهمی که نحوه واکنش قیمت به آن‌ها در روزهای آینده تأثیر خواهد داشت، صحبت کرده‌اند.

مارتینز بر اهمیت بازپس‌گیری سطح ۶۴۲۹۰ دلار برای صعود احتمالی تا ۷۶۶۱۰ دلار تأکید دارد. وی همچنین معتقد است که در صورت عدم بازپس‌گیری این سطح، احتمال سقوط تا ۵۱۹۷۰ دلار وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر، ون دی پوپ در مورد اهمیت سطح ۶۰ هزار دلار صحبت کرده و تأکید دارد که در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت تا محدوده ۵۲ هزار و ۵۵ هزار دلار کاهش خواهد یافت.

افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین همراه با افزایش شاخص سود باز به وقوع پیوسته که نشان از تمایلات صعودی معامله‌گران نسبت به این ارز دیجیتال است.

براساس داده‌های پلتفرم کوین‌گلس، سود باز معاملات آینده بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته با ۳.۷۴ درصد افزایش به ۴۷۹.۸۸ هزار بیت‌کوین یا ۳۰.۲۵ میلیارد دلار رسیده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *