مجله سیمدخت
0

دولت آمریکا به کارمندان خود آموزش هوش مصنوعی می‌دهد

دولت آمریکا به کارمندان خود آموزش هوش مصنوعی می‌دهد
بازدید 28

کارمندان دولتی در ایالت کالیفرنیا در حال آموزش و بهره‌مندی از هوش مصنوعی مولد (GenAI) قرار دارند. بر اساس اعلام رسمی ایالت کالیفرنیا، فرماندار گاوین نیوسام تأکید کرده است که این توسعه مهم در حوزه هوش مصنوعی، نیازمندی به کسب مهارت‌های جدید و آشنایی با فناوری نوظهور را دارد.

پیشنهاد شده است که ساکنان کالیفرنیا باید به منظور آشنایی با GenAI و کسب مهارت‌های لازم، به فرصت‌های آموزشی و تمرینی دسترسی داشته باشند. گاوین نیوسام اظهار داشته است: «آموزش‌هایی برای حمایت از نیروی کار دولت ایالتی کالیفرنیا و آماده‌سازی برای نسل بعدی مهارت‌های مورد نیاز برای رشد در اقتصاد هوش مصنوعی مولد در نظر گرفته شده است. سازمان‌ها نیز به کارمندان دولت امکانات آموزشی را ارائه خواهند داد تا از هوش مصنوعی مولد، که به تأیید دولت رسیده است، به‌طور عادلانه استفاده کنند.»

فرماندار کالیفرنیا این اقدام را به‌عنوان ضرورتی اساسی توصیف کرده و با توجه به تأثیر چشمگیر اشتغال زا که توسط گزارش‌های اخیر در زمینه هوش مصنوعی مولد مشاهده شده، اهمیت آن را بیان کرده است.

این گزارش به پیش‌بینی گلدمن ساکس اشاره کرده و نشان داده است که انتظار می‌رود GenAI بر روی ۳۰۰ میلیون شغل در سراسر جهان تأثیر بگذارد، با وجود افزایش بهره‌وری و فواید متنوع.

نیوسام اظهار کرده است که ایالت باید در زمینه آموزش و حمایت از کارگران اقدامات لازم را انجام دهد و این امکان را برای آن‌ها فراهم کند تا در اقتصاد هوش مصنوعی جایگاهی داشته باشند. او تأکید کرده است که باید تقاضا برای تشکیل و استخدام کسب‌وکارها در کالیفرنیا ایجاد شود و آموزش GenAI باید از مراکز آموزش عالی آغاز شود.

تاریخ ۱۲ جولای (۱۲ تیر) شاهد منتشر شدن گزارش‌های متعدد درباره تأثیر بالقوه‌ی هوش مصنوعی بر مشاغل در اقتصاد جهانی بود. در این راستا، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) در گزارشی معرفی کرد که کدام مشاغل بیشترین درصد از خطر هوش مصنوعی را تجربه می‌کنند.

این تحقیق به عنوان مشاغلی که نیاز به مهارت‌های بالا دارند و به‌عبارت دیگر، شغل‌های یقه‌سفید را نشان می‌دهد که در برابر تأثیر هوش مصنوعی بیشتر در خطر هستند.

همچنین این تحقیق نشان می‌دهد که حوزه‌هایی که با پیشرفت هوش مصنوعی بیشترین توسعه را داشته‌اند، آن‌هایی هستند که نیازمند انجام کارهای غیرتکراری و شناختی مثل ترتیب اطلاعات، حفظ حافظه و ادراک سرعت دارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *