مجله سیمدخت
0

۱۱ گام برای درخشش بی‌نظیر: راهنمای جامع میکاپ شاین

۱۱ گام برای درخشش بی‌نظیر: راهنمای جامع میکاپ شاین
بازدید 71

“آرایش مات همیشه مورد توجه قرار گرفته است و طرفداران خود را دارد، اما اخیراً انواع میکاپ شاین به مدتر تبدیل شده‌اند و هر روز جامعه‌ی بیشتری این راه را انتخاب می‌کنند. استفاده از هایلایتر و حفظ رطوبت پوست می‌تواند به آرایش شما براقیت ببخشد، اما در روند جدید، براقیت فقط به هایلایتر محدود نمی‌شود و بلکه بیشتر مناطق صورت را در بر می‌گیرد.

در این مقاله، ۱۱ مرحله‌ی ساده را برای اجرای انواع میکاپ شاین ارائه می‌دهیم. اگر علاقه‌مند به این سبک آرایشی هستید، حتماً تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.”

میکاپ شاین چیست؟

همانطور که اشاره شد، میکاپ شاین و لایت در سال ۲۰۲۴ به عنوان یک ترند جدید ظاهر شده است و منتظر باشید که در فصل زمستان امسال و بهار سال آینده به وفور با آن مواجه شوید. میکاپ شاین یک سبک آرایشی است که تاکید زیادی بر رنگ طبیعی پوست و لب‌ها، سلامت پوست و در کل ظاهر طبیعی صورت دارد. این نوع آرایش معمولاً با استفاده از رژ لب و رژ گونه‌های هلویی در رنگهایی مانند پنتون ۲۰۲۴، سایه‌های متالیک و شاینی، و هایلایترهای براق انجام می‌شود. انواع پرطرفدار این سبک آرایش عبارتند از:

 • میکاپ شاین خطی
 •  میکاپ شاین عروسکی
 •  میکاپ شاین برزیلی
 •  میکاپ شاین صورتی

مراحل اجرای انواع میکاپ شاین

۱۱ گام برای درخشش بی‌نظیر: راهنمای جامع میکاپ شاین

اگر برایتان آرایش شاین جدید باشد، می‌توانید از راهنمای زیر برای اجرای آن استفاده کنید.

قدم اول: با مراقبت از پوست شروع کنید

یک روتین مراقبت از پوست مناسب، به همراه هیدراته نگه داشتن بدن، می‌تواند به پوست شما درخشش و سلامت بیشتری ببخشد. قبل از اجرای هر نوع آرایش شاین، ضروری است که پوست را به‌طور مناسب آماده کنید. برای این منظور، با لایه‌برداری آغاز کنید تا پوستتان صاف و آماده برای آرایش شود و زیبایی آرایشتان بهتر بیاید. با استفاده از یک اسکراب مناسب، سلول‌های مرده پوست را حذف کنید. سپس پس از شستشوی صورت، از یک کرم مرطوب‌کننده و آبرسان استفاده کنید تا به درخشش طبیعی پوستتان افزوده شود.

قدم دوم: از پرایمر استفاده کنید

استفاده از پرایمر برای اجرای آرایش با اثر شاینی، امری ضروری است. با صاف و یکنواخت کردن سطح پوست، می‌توانید به زیبایی آرایشتان اطمینان حاصل کنید. یک لایه نازک از پرایمر را بر روی پوست خود بزنید تا پوستتان برای استفاده از کرم‌های آرایشی بهتر آماده شود.

قدم سوم: از کرم‌های آرایشی مایع استفاده کنید

کرم‌های آرایشی مایع و محصولات با حالت خامه‌ای، به خوبی بر روی پوست جا می‌افتند، به ویژه آن‌هایی که به صورت پودری نیستند. همچنین، با استفاده از گرمای انگشتان، می‌توانید رژ گونه‌های مایع را با کرم پودر مخلوط کنید تا به شما ظاهری طبیعی‌تر بدهد. بزرگترین مزیت استفاده از این نوع محصولات، نشان دادن پوست شما به عنوان یک پوست سالم، درخشان و مرطوب است.

قدم چهارم: کرم بیس یا فاندیشن درخشان و مرطوب بزنید

۱۱ گام برای درخشش بی‌نظیر: راهنمای جامع میکاپ شاین

این کرم را با حرکات آرام انگشتان خود روی پوست پخش کنید تا تمامی صورت به طور یکنواخت پوشیده شود. اگر لکه‌هایی روی صورت دارید، می‌توانید از کانسیلر برای پوشش یکنواخت آن‌ها استفاده کنید. همچنین، برای پنهان کردن خستگی چشم‌ها، می‌توانید زیر چشم‌های خود یک مثلث وارونه با استفاده از کانسیلر کشیده و آن را محو کنید تا ظاهر خستگی دیده نشود.

قدم پنجم: کرم برنزه و رژ گونه بزنید

برای هر نوع آرایش، لایه‌بندی و ترکیب محصولات بسیار اهمیت دارد، بنابراین برای اجرای انواع میکاپ شاین نیز ترکیب مناسبی از کرم برنزه و رژ گونه لازم است. برای این کار، در هر دو طرف صورت، از کرم برنزه استفاده کرده و حرف E یا عدد ۳ انگلیسی را بکشید. از پیشانی یک خط را از سمت استخوان کنار چشم به سمت استخوان کنار گونه بکشید، سپس یک خط دیگر از استخوان کنار چشم به سمت استخوان کنار گونه دیگر بکشید، خط بعدی را به سمت استخوان پایین فک بکشید و آخرین خط را روی استخوان پایین فک بکشید.

حالا به مرحله استفاده از رژ گونه می‌رسیم. برای داشتن پوستی طبیعی و درخشان، دو نکته مهم را در استفاده از رژ گونه به خاطر بسپارید:

 •  زیاده‌روی نکنید.
 • به خوبی ترکیب کنید.

رژ گونه‌ی هلویی براق را روی برآمدگی گونه بزنید تا به شما ظاهری برافروخته ببخشد. سپس با استفاده از یک برس یا فوم آرایش، کرم برنزه و رژ گونه را به خوبی مخلوط کنید و قسمت‌هایی که نزدیک به هم هستند را کمی با یکدیگر ترکیب کنید تا به شما ظاهری طبیعی بدهد. اگر به دنبال یک رژ گونه‌ی شاین و پررنگ می‌گردید، پیشنهاد می‌کنم رژگونه فکتوری را امتحان کنید.

قدم ششم: کمی رنگ و سایه‌ی ملایم به چشم‌ها اضافه کنید

۱۱ گام برای درخشش بی‌نظیر: راهنمای جامع میکاپ شاین

راز جذابیت میکاپ‌های شاین، نرم و طبیعی نگه داشتن آرایش چشم است. برای این کار، ابتدا یک لایه از سایه‌ی پودری بیس روی پلک‌هایتان بمالید و سپس با استفاده از سایه‌ی براق، متالیک یا گلیتر، بر روی آن پودر بزنید. اگر تمایل دارید از سایه‌ی متالیک استفاده کنید، بهتر است کمی برق لب بی‌رنگ را هم روی آن بزنید، تا هم ظاهر سایه را مرطوب نگه دارد و هم درخشندگی آن را بیشتر کند. در هنگام خرید سایه چشم، حتماً به این نکته توجه کنید که شاین یا متالیک باشد تا به چشم‌های شما جلوه‌ی خوبی بدهد.

قدم هفتم: به مژه‌ها و ابروها رسیدگی کنید

حجم دادن به مژه‌ها در هر سبک آرایشی مناسب است و زیبایی چشم‌ها را افزایش می‌دهد. در آرایش شاین، بهتر است ابتدا با استفاده از فر مژه به مژه‌های خود حالت فر بدهید، سپس از ریمل حجم‌دهنده استفاده کنید. ابروها را هم با استفاده از یک برس مناسب به ترتیب مرتب کنید، قسمت‌های خالی را با مداد ابرو پر کنید و با استفاده از کمی ژل ابروی بی‌رنگ، حالت دهید تا آنها پر و درخشان شوند.

قدم هشتم: از هایلایتر استفاده کنید

از نوک انگشتان خود کمی هایلایتر مایع را به پوست صورت‌تان بزنید تا درخشندگی بیشتری، همچون تابش اشعه‌های نور، روی آرایش شما ایجاد شود.

قدم نهم: پوست خود را کمی بیشتر درخشان کنید

می‌خواهید ایم کرم کمی وازلین بزنید، مخصوصاً روی استخوان ابر، وسط پلک و استخوان گونه. این کار به آرایشتان جلوه‌ی درخشان‌تری می‌بخشد.

قدم دهم: نوبت به درخشندگی لب‌ها رسیده است

اول یک لایه بالم لب روی لب‌هایتان بزنید تا به طور کامل آبرسانی شوند. سپس یک رژ لب با رنگ نزدیک به طبیعیتان را انتخاب کنید و به لطافت روی لب‌ها بزنید. حالا برای اضافه کردن درخشندگی، می‌توانید یک برق لب با همان رنگ رژ لب خود یا حتی برق لب بی‌رنگ استفاده کنید. اگر به دنبال یک برق لب با کیفیت و درخشنده هستید، توصیه می‌شود برق لب استودیو را امتحان کنید.

قدم یازدهم: آرایش را فیکس کنید

آرایش شما آماده است و فقط نیاز به فیکس کردن دارد. از یک اسپری فیکس کننده‌ی آرایش استفاده کنید. با این کار، آرایشی مدرن و مناسب برای روزهای پر نور پایان زمستان و اوایل بهار خلق کرده‌اید.

مرور کلی

در این مطلب، آموزش کامل اجرای آرایش شاین از ابتدا تا انتها برای شما فراهم شده است، تا بتوانید به راحتی انواع آرایش‌های شاین را به اجرا درآورید. این سبک آرایش در فصل زمستان امسال و همچنین به مناسبت نوروز ۱۴۰۳ به شدت مورد توجه قرار گرفته است، بنابراین پیشنهاد می‌شود که از الان شروع به تمرین و آماده‌سازی برای این نوع آرایش کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *