مجله سیمدخت
0

پیش‌بینی صعود بازار در بهار: تحلیل کوین‌بیس از Q2 2024

پیش‌بینی صعود بازار در بهار: تحلیل کوین‌بیس از Q2 2024
بازدید 19

در گزارشی که روز جمعه منتشر شد، صرافی کوین‌بیس به بررسی چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ پرداخته است و نشان داده که با پشت سر گذاشتن بسیاری از چالش‌های پیش‌بینی‌شده، بازار برای یک دوره صعودی آماده شده است.

به‌طور کلی، گزارش تحقیقاتی کوین‌بیس نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ در مسیر مثبتی حرکت می‌کند. همچنین، به تأکید بر این نکته پرداخته شده که این روند مثبت ممکن است در نیمه دوم ماه آوریل به‌طور واضح‌تر مشاهده شود.

در این گزارش، مهم‌ترین رویداد بازار ارزهای دیجیتال، هاوینگ بیت کوین، که در بازه زمانی بین ۱۶ تا ۲۰ آوریل (۲۸ فروردین تا یک اردیبهشت) قرار دارد، مورد بررسی قرار گرفته است. این رویداد، که هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد، باعث کاهش ۵۰ درصدی پاداش استخراج‌کنندگان می‌شود و در نتیجه، سرعت رشد عرضه بیت کوین را کاهش می‌دهد.

تحلیلگران دیوید دونگ و دیوید هان در این گزارش به اهمیت دوره بررسی ۹۰ روزه، که بسیاری از کارگزاری‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند، اشاره کرده‌اند. این دوره معمولاً هنگام انجام اعتبارآزمایی برای محصولات مالی جدید مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، گزارش به فعالیت کارگزاری‌های بزرگ خارج از مؤسسات مالی بزرگ، نظیر مورگان استنلی، بانک آمریکا، یوبی‌اس و گلدمن ساکس، اشاره کرده و به موقعیت‌های مختلف در بازار ارزهای دیجیتال اشاره دارد.

در پایان، گزارش به بالاترین میزانِ کل ارزش قفل‌شده در مشتقات درون‌زنجیره‌ای و همچنین نگاهی به سطح بالای موقعیت‌های فروش با اهرم در قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو اشاره دارد و نشان می‌دهد که علاقه نهادهای مالی به حوزه ارزهای دیجیتال همچنان بالاست.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *