مجله سیمدخت
0

نگرانی از ریزش قیمت‌ها با آزادسازی انبوه توکن

نگرانی از ریزش قیمت‌ها با آزادسازی انبوه توکن
بازدید 9

تحقیقات اخیر بر روی ۳۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار نشان می‌دهد که بخش قابل‌توجهی از توکن‌های بیش از ۲۰ درصد از این رمزارزها، هنوز قفل مانده‌اند. این تحلیل بر مبنای داده‌های به دست آمده از پلتفرم کوین گکو (CoinGecko) تا تاریخ ۸ می ۲۰۲۴ انجام شده است. در این مطالعه، تمرکز بر روی نسبت ارزش بازار به ارزش بازار کاملا رقیق‌شده (FDV) ارزهای دیجیتال قرار داشته است.

به گفته این تحقیق، ارزهای دیجیتال با شناوری پایین نسبت FDV بین ۰ تا ۰.۴۹ دارند، در حالی که ارزهای دیجیتال با شناوری بالا نسبت ۰.۵ تا ۰.۹۹ دارند. تنها ارزهای دیجیتال با نسبت ۱ به عنوان ارزهایی کاملاً رقیق‌شده شناخته می‌شوند.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که ۲۱.۳ درصد از ۳۰۰ ارز دیجیتال برتر، ارزهای دیجیتال با شناوری پایین هستند. در این گروه، ورلدکوین (WLD) با نسبت ۰.۰۲، کمترین مقدار را دارد. پس از آن، چیلی (CHEEL) با ۰.۰۶، استارک‌نت (STRK) با ۰.۰۷ و ساگا (SAGA) با ۰.۰۹ قرار دارند.

نگرانی از ریزش قیمت‌ها با آزادسازی انبوه توکن

در چهار سال گذشته، ۵۴ مورد از ۶۴ ارز دیجیتال با ارزش بازار بالا و شناوری پایین، راه‌اندازی شده‌اند، که این هجوم پروژه‌های جدید، نشان‌دهنده‌ی توسعه‌ پویا در فضای ارزهای دیجیتال است.

در آینده نزدیک، بازار با تأثیرات ناشی از بازگشایی برنامه‌ریزی‌شده‌ توکن‌ها مواجه خواهد شد. به عنوان مثال، در تاریخ ۱۲ می، تعداد قابل توجهی توکن آپتوس (APT) آزاد شده که معادل ۲.۶۴ درصد از کل عرضه در گردش آن است. این عرضه ممکن است فشار فروش قابل توجهی بر روی توکن آپتوس ایجاد کند.

با توجه به گزارش‌ها، در ماه جاری میلادی، حدود ۳.۵۸ میلیارد دلار توکن توسط پروژه‌های مختلف آزاد خواهد شد. این حجم از عرضه ممکن است نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

به طرف مقابل، ارزهای دیجیتال قدیمی‌تر عموماً نسبت FDV بالاتری دارند که این نشان‌دهنده عرضه بیشتر آنها در حال حاضر در گردش است. برخی از این ارزهای دیجیتال شامل میکر (MKR)، آوه (AAVE) و نیر (NEAR) می‌شوند، که نسبت FDV به ترتیب ۰.۹۵، ۰.۹۳ و ۰.۹۰ است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *