مجله سیمدخت
0

مدیریت ارزی با استفاده از شبکه دیجیتال

بازدید 40

مجلس اعلام کرد که طرح “مدیریت شبکه‌ای ارز” به تدوین رسیده است. به‌طبع این طرح، مدیریت ارزی کشور را در دیجیتال ارزها رقم می‌زند و از این روند اسکناس دلار به‌عنوان یکی از عناصر اقتصادی کشور حذف خواهد شد.

رضا تقی‌پور، رئیس فراکسیون هوش مصنوعی و حکمرانی داده‌ها در مجلس، به مطالبه از وضعیت فعلی مدیریت ارزی در کشور اشاره کرده و اعلام کرده است که “در حال حاضر نظام مدیریت ارزی کشور به صورت کامل متناسب با نیازهای اقتصادی کشور عمل نمی‌کند.” و افزوده است که “پس از تولیت آقای فرزین سکان به سمت ریاست بانک مرکزی، چند جلسه در خصوص حل مشکلات ارزی، از جمله نرخ‌های چندگانه، با او برگزار کردیم.”

وی به نتایج این جلسات اشاره کرده و در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت توضیح داده است که مجلس پیشنهاداتی را به بانک مرکزی ارائه داده‌اند. طبق این پیشنهادات، در قالب طرح تدوین شده، اقدام به حذف اسکناس دلار از چرخه اقتصادی شده و مدیریت ارزی کامل، از جمله تحصیل، تخصیص و توزیع ارز، در شبکه دیجیتال ارزی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

  • رضا تقی‌پور، رئیس فراکسیون هوش مصنوعی و حکمرانی داده‌ها در مجلس

این طرح به این صورت اجرایی خواهد شد که کارت‌های ارزی به مردم اختصاص داده می‌شوند و دستگاه‌های ATM مناسب برای این طرح در مرزهای خروجی کشور نصب می‌شوند. این دستگاه‌ها اجازه می‌دهند تا زمانی که افراد پاسپورت خود را دریافت کرده و برای سفر به هواپیما آماده می‌شوند، از طریق کارت‌های ارزی، ارز خود را از این خودپردازها دریافت کنند.

رئیس فراکسیون هوش مصنوعی و حکمرانی داده‌ها در مجلس، این اقدامات را مفید و کارآمد ارزیابی کرده و اعتقاد دارد که این گشایش‌ها امکان برقراری ارتباط با برخی از کشورها در زمینه استفاده از کارت‌های ارز منطقه‌ای و جهانی را نیز ایجاد می‌کنند تا این کارت‌ها به‌طور بین‌المللی نیز مورد تاثیر قرار گیرند.

در مورد حذف دلار از چرخه اقتصادی کشور، تقی‌پور افزوده است: “در اطار این طرح تصمیم گرفته شده که اسکناس‌های دلار حذف شده و گردش آنها ممنوع گردد. این پیشنهاد بر پایه داده‌های ملی و معتبر کشور ارائه شده است و ما امیدواریم که این طرح که می‌تواند به آرامش و پایداری بازار ارز کمک کند، به عملیاتی موفقیت‌آمیز تبدیل شود.”

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *