مجله سیمدخت
0

گوگل، آمازون، و کلودفلر حملات DDoS بزرگترین تاریخ را گزارش دادند

گوگل، آمازون، و کلودفلر حملات DDoS بزرگترین تاریخ را گزارش دادند
بازدید 35

اکنون گوگل و سایر ارائه‌دهندگان خدمات ابری مثل آمازون درحال گزارش بزرگترین حملات DDoS تاریخ هستند، هرچند این نوع حملات نسبت به دیگر حملات سایبری کمتر پیچیده به نظر می‌رسد، اما می‌تواند آسیب‌های قابل‌توجهی به دنبال داشته باشد.

گوگل، در گزارشی، بیان کرده است که در آگوست گذشته، بزرگترین حمله DDoS خود را تجربه کرده است. بر اساس توضیحات ارائه شده، در این حمله، موتور جستجو با 398 میلیون درخواست در ثانیه (RPS) مواجه شده است که از نظر میزان اندازه و حجم، بی‌سابقه به‌حساب می‌آید. گوگل بیان کرده که در عرض دو دقیقه، سکوی ابری آن توانسته است با RPS بیشتری نسبت به تمام RPSهای ثبت‌شده ویکی‌پدیا در ماه سپتامبر سال جاری مواجه شود.

بزرگ‌ترین حمله DDoS تاریخ گوگل

گوگل، آمازون، و کلودفلر حملات DDoS بزرگترین تاریخ را گزارش دادند

گوگل اعلام کرده است که حمله DDoS بزرگی که در آگوست اتفاق افتاد، 7.5 برابر از تمام حملات DDoS قبلی بزرگ‌تر بوده و از تکنیک جدید “بازنشانی سریع” بهره برده است. این حمله به عنوان بزرگ‌ترین حمله DDoS در تاریخ گوگل ثبت‌شده است و تاکنون بزرگ‌ترین حمله DDoS در سال 2022 تنها 46 میلیون RPS داشته است.

علاوه بر گوگل، شرکت‌های دیگری همچون Cloudflare و خدمات وب آمازون (AWS) نیز از حملات مشابه گزارش داده‌اند. Cloudflare با حمله با 201 میلیون RPS موفق به خنثی‌سازی حمله شده و AWS که بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات ابری جهان است، حمله‌ای با 155 میلیون RPS را متوقف کرده است.

گوگل اظهار کرده است که این حملات DDoS از اواخر آگوست آغاز شده و همچنان ادامه دارد، به‌ویژه به ارائه‌دهندگان زیرساخت‌های ابری هدف مشخصی دارد. با این‌حال، با وجود ابعاد بزرگ این حملات، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری با موفقیت توانسته‌اند با این حملات مقابله کرده و خدمات خود را بدون وقفه به مشتریان ارائه دهند. همچنین، مایکروسافت نیز از حملات DDoS به زیرساخت‌های ابری‌اش خبر داده است. بعد از این حملات، شرکت‌ها یک برنامه واکنش بین‌صنعتی را سازماندهی کرده و استراتژی‌های اطلاعاتی و کاهش خطر خود را با سایر ارائه‌دهندگان خدمات ابری و مسئولین نگهداری نرم‌افزار به اشتراک گذاشته‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *