مجله سیمدخت
0

تعیین شدن محدودیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در توافقات بازیگران با استودیوهای هالیوود

تعیین شدن محدودیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در توافقات بازیگران با استودیوهای هالیوود
بازدید 31

اخیراً، انجمن بازیگران سینما (SAG-AFTRA) با شرکت‌هایی چون دیزنی و نتفلیکس توافق نموده است تا به پایان اعتصابی که تقریباً چهار ماهه ادامه داشته، برسد. این توافق، علاوه بر افزایش 7 درصدی حداقل دستمزد، ایجاد یک صندوق جدید با اعتبار 40 میلیون دلار در سال برای انتقال بخشی از درآمد نمایش‌های بزرگ و پرفروش به بازیگران را شامل می‌شود. همچنین، استفاده از هوش مصنوعی نیز جزء مهمی از خواسته‌های بازیگران بوده است و در روز گذشته، 86 درصد از اعضای هیئت‌مدیره این انجمن، این توافق را با رأی مثبت تأیید کردند.

دانکن کرابتری-ایرلند»، طرف مذاکره‌کننده SAG-AFTRA، در کنفرانس مطبوعاتی خود می‌گوید:

«این قرارداد به صنعت اجازه می‌دهد تا به جلو پیش برود و هوش مصنوعی را مسدود نمی‌کند. اما محافظت از اجراکنندگان و حقوق آن‌ها را تضمین می‌کند.»

تعیین شدن محدودیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در توافقات بازیگران با استودیوهای هالیوود

در سال‌های اخیر، استودیوهای فیلم‌سازی به آزمایش هوش مصنوعی پرداخته‌اند و از این تکنولوژی برای استفاده از نسخه‌های شبیه‌سازی شده از بازیگران در پروژه‌های خود بهره‌مند می‌شوند. این اقدام منجر به کاهش هزینه‌های تولید می‌شود و به همین دلیل، بسیاری از تولیدکنندگان افزایش نقش هوش مصنوعی را در کارهای خود مد نظر دارند. با این حال، این تصمیم به نقدهای قابل توجهی از سوی بازیگران نیز برخورده است.

محدودیت‌های انجمن بازیگران برای هوش مصنوعی

کرابتری-ایرلند اعلام کرده است که به لطف این توافق، بازیگران حق استفاده از نسخه دیجیتال خود را با دریافت مبلغ معادل میزان کاری که در واقعیت برای صحنه انجام می‌دهند، خواهند داشت.
تعیین شدن محدودیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در توافقات بازیگران با استودیوهای هالیوودعلاوه بر این، ترس از اینکه بازیگران ثانویه یا نقش‌های غیراصلی ممکن است اولین افرادی باشند که شغل خود را به دلیل هوش مصنوعی از دست می‌دهند، باعث اعمال محدودیت‌های دیگر نیز شده است. کرابتری-ایرلند در این زمینه اظهار نموده است:
“با وجود این توافق، نمی‌توان از نسخه‌های دیجیتالی برای فرار از تعهد و پرداخت کمتر به یک بازیگر ثانویه استفاده کرد.”
به علاوه، استودیوها موظفند برای هر بار استفاده از نسخه دیجیتالی بازیگران در فیلم یا سریال‌های خود، رضایت آن‌ها را جلب کنند. این به معنای این است که همیشه امکان استفاده از نسخه‌های شبیه‌سازی‌شده با هوش مصنوعی برای استودیوها فراهم نیست و آن‌ها برای هر بار انجام این کار باید توضیحات معقولانه‌ای ارائه دهند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *