مجله سیمدخت
0

می‌خواهید بدانید کدام سنگ ماه تولد شماست؟ (12 ماه در سال)

بازدید 45

آیا می‌خواهید بدانید نام سنگ ماه تولد خود چیست؟ این سنگ‌ها ممکن است قدرت و انرژی‌های خاصی برای شما داشته باشند. در این بخش از مجله سیمدخت، به شما همراهان عزیز خواهیم گفت که سنگ ماه تولد شما چیست و چه مفهومی دارد.

تأثیرگذاری سنگ‌های تولد بر افراد زودیاک

آموزش در مورد سنگ ماه تولد سنتی شما می‌تواند یک رویارویی سرگرم‌کننده با دنیای خودتان باشد. اما اگر می‌خواهید توانایی‌های کیهانی خود را هم باز کنید، باید درباره سنگ ماه تولد زودیاک خود هم بیاموزید. “سنگ‌های ماه تولد زودیاک راهی منحصر به فرد برای کشف خواسته‌ها، شخصیت و مسیر زندگی افراد به ما می‌دهند. هر سنگ دارای ویژگی‌های خاصی است که برای شخص به نمایش می‌گذارد.”
به همین ترتیب، این سنگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا نقاط قوت خود را تقویت کنید، باعث تسکین عوامل استرس زا شوید و افزایش احساس عشق به خود و اعتماد به نفس پیدا کنید. این باعث می‌شود که آنها بیشتر از یک جواهر زیبا برای پوشیدن یا هدیه دادن به عشق‌تان باشند. پس چگونه استفاده از سنگ ماه تولد زودیاک می‌تواند دنیای شما را تغییر دهد؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر ادامه بخوانید.

چرا ستاره‌های زودیاک با سنگ‌های تولد ارتباط دارند؟

ممکن است به نظر برسد که مفهوم سنگ‌های تولد زودیاک مرتبط با دوران جدید است، اما اصول و اصولی که به آنها پایبندیم، تا دوران کتاب مقدس و کتاب خروج، به دوران “600 تا 400 قبل از میلاد” بازمی‌گردد. داستان یک کاهن بزرگ را روایت می‌کند که یک سینه‌بند با 12 سنگ قیمتی منحوت کرده بود. گفته می‌شود که این سنگ‌ها به صاحبانش قدرت الهی می‌بخشید و این یک سنت شد که مردم خودشان سنگ‌ها را به عنوان جزء لباس خود بپوشانند. اما این فقط یک داستان اصلی است.
فرهنگ‌های مختلفی نیز آیین‌ها و رسوم خود را در ارتباط با سنگ‌های تولد زودیاک دارند. به عنوان مثال، اخترشناسان ودایی در هند هزاران سال از این سنگ‌ها برای هماهنگی انرژی افراد با نمودار طالع بینی تولد استفاده کرده‌اند، و متون باستانی هندو سنگ‌ها را با سیارات خاص یا روزهای هفته مرتبط کرده‌اند. در نهایت، این آیین به چیزی تبدیل شد که امروزه به عنوان علائم زودیاک شناخته می‌شود.

چرا سنگ‌های تولد زودیاک از سنگ‌های تولد سنتی تفاوت دارند؟

سنگ‌های تولد به ماه تولد شما وابسته هستند، اما به دلیل اینکه علائم زودیاک به یکنواختی در تمام 12 ماه سال تقسیم نمی‌شوند، تداخلی وجود دارد. به عنوان مثال، در حالی که سنگ تولد آوریل به الماس اختصاص دارد، همه متولدین این ماه علامت زودیاکی یکسان ندارند.
سنگ‌های تولد زودیاک با اختصاص یک سنگ قیمتی به هر علامت زودیاک، این مسئله را حل می‌کنند. همچنین تمرکز سنگ‌های تولد زودیاک متفاوت است، زیرا این سنگ‌ها به ویژگی‌های نجومی ذاتی شما تمرکز دارند. اگر با سنگ تولد زودیاک خود ارتباط برقرار نمی‌کنید، نگران نباشید، اخترشناسان می‌گویند که می‌توانید سنگ دیگری را امتحان کنید که بیشتر به آن علاقه دارید.

1. فروردین: سنگ خون

فروردینی‌ها به عنوان افرادی جسور و پرشجاع شناخته می‌شوند. آن‌ها تحت تأثیر مریخ، سیاره عزم و انگیزه، قرار دارند و هنگامی که به چیزی اعتقاد دارند، هیچ چیز نمی‌تواند جلوی تحقق رویاهایشان را بگیرد. آن‌ها همچنین در اوایل زندگی الگوهای سختگیرانه‌ای را ایجاد می‌کنند که به همراه انعطاف‌پذیری درست، به آن‌ها کمک می‌کند تا در زندگی پیشرفت کنند. سنگ خون به عنوان سنگ تولد مناسب زودیاک فروردین شناخته می‌شود، زیرا نمایانگر شجاعت و قدرت است.
فروردین هرگز دست از کار نمی‌کشد و سنگ خون به وضوح با انرژی مریخی این نماد زودیاک و ارتباط آن با شجاعت و اقدام مرتبط است. “این سنگ مناسب‌ترین سنگ تولد برای افراد مصمم زودیاک است.” اخترشناسان باور دارند که سنگ خون دارای قدرت آرام‌کنندگی و پاکسازی انرژی هاله افراد است، بنابراین این سنگ‌ها می‌توانند فروردین را تشویق کنند که با منفی‌گری‌ها مقابله کرده و بهترین و قوی‌ترین نسخه از خودشان باشند.

2. اردیبهشت: یاقوت کبود

اردیبهشتی‌ها ممکن است به طور ظاهری سختگیر نظر آیند، اما از نظر ذاتی، این علائم زودیاکی دارای یک نرم‌افزار بزرگ هستند که زیر پوستشان پنهان شده است. این افراد دوست دارند با کارهای خدماتی به دیگران کمک کنند و به نیازهای اطرافیانشان رسیدگی کنند. در حالی که سنگ تولد سنتی برای اردیبهشت، یعنی زمرد، معرفی می‌شود، اخترشناسان معتقدند که سنگ ماه تولد زودیاک این علائم – یاقوت کبود آبی – برای آن‌ها مناسب است.
یاقوت کبود به عنوان نمادی از صداقت، حقیقت، وفاداری، شرافت و حتی افتتاح روح یک فرد شناخته می‌شود. انرژی موجود در این سنگ ماه تولد زودیاک می‌تواند به تسکین و نرم کردن طبیعت سختگیر اردیبهشت کمک کند، که مشهور به پوشیدن چهره‌ای سفت و محکم هستند.
علاوه بر این، “یاقوت کبود با نظم و انضباط مرتبط است. این ماهیت زمینی گاو نر، تمرکز بر امنیت و پایبندی را تکمیل می‌کند.” اردیبهشتی‌ها به عنوان یکی از علائم زودیاکی سرسخت شناخته می‌شوند و زمانی که به چیزی تعهد می‌کنند، هیچ چیز نمی‌تواند آن‌ها را از دنبال کردن آن باز دارد. یاقوت کبود می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا صبر و تمرکز لازم برای دستیابی به موفقیت را حفظ کنند.

3. خرداد: عقیق

خردادی‌ها به دلیل عشقشان به تنوع و تمایل به تغییرات سریع شناخته می‌شوند. این علامت، که توسط عطارد، سیاره عقل و ارتباطات، اداره می‌شود، به طور طبیعی دارای مهارت‌های مشاهده دقیق و توانایی انطباق برای تطابق با تغییرات در جهان اطرافشان می‌باشد.
با این حال، خردادی‌ها به تمایل به افکار بیش از حد معروف هستند که ممکن است به فرسودگی جدی منجر شود، اگر دقت کافی نداشته باشند. خوشبختانه، سنگ ماه تولد زودیاک این علامت شناخته شده است و می‌تواند در کاهش این مشکلات کمک کند.
“عقیق به منظور حفظ تعادل برای خردادی‌ها عمل می‌کند. علامت دوقلوها همیشه نمایانگر دو طرف یک موضوع است و این سنگ برای حفظ استحکام مفید است. عقیق با اشکال متنوعی آمده و انرژی آرام و متمرکزی را به هر مکانی می‌آورد. این می‌تواند به شما کمک کند تا انرژی شخصیتی خود را با محیط اطراف خود همگام سازید و این به شما امکان می‌دهد که با خرد و قدرت داخلی خود ارتباط برقرار کنید.”

4. تیر: زمرد

تیرها اغلب به عنوان افرادی حساس و احساساتی شناخته می‌شوند، اما به طرز شگفت‌آوری رهبرانی روحیه‌ی ریاست‌پذیر و جاه‌طلب دارند، که ارزش‌هایی چون وفاداری، شفقت و مهربانی را می‌پسندند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا مراقبت از دیگران را به اهمیت بالایی برسانند، به همین دلیل برای آن‌ها مهم است که به طور منظم به مراقبت از خودشان بپردازند.
هر تصمیمی که این افراد می‌گیرند، از قلب گرفته می‌شود و استفاده از سنگ تولد زودیاک می‌تواند به آن‌ها در افزایش اعتماد به نفس در مواجهه با چالش‌های اطرافیان کمک کند.
زمرد به چاکرای قلب متصل است و به خوبی با افراد تیر، که تمرکز زیادی به خانه و اسنادنی دارند، هماهنگ می‌شود. “خواص آن شامل ترغیب به ابراز عشق بی‌قید و شرط و به اشتراک گذاشتن لحظات خنده با عزیزان می‌شود.” زمرد همچنین انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند از حساسیت خود بهره‌برداری کنند یا احساسات خود را به راحتی بیان کنند، و این به ویژه برای افراد تیر با تمایلات احساسی قوی مناسب است.

5. مرداد: اونیکس

از مردادها به عنوان افراد جاه‌طلب و با شخصیت بزرگ شناخته می‌شود. این افراد تحت تأثیر خورشید هستند که به عنوان سیاره‌ی حاکم بر انرژی و خواسته‌های قلبی شناخته می‌شود. آن‌ها همیشه با شوخ‌طبعی خود درخشش به جا می‌گذارند و با خنده‌هایشان دیگران را شاد می‌کنند. این نمایانگران آتشی می‌توانند جهان اطراف خود را روشن کنند و به دیگران کمک کنند تا چگونه درخشش درونی خود را در آغوش بگیرند.
مردادها به یک سنگ تولد زودیاک نیاز دارند که قدرت و توانایی‌هایشان را تقویت کند، و به نظر می‌آید که عقیق این ویژگی‌ها را داشته باشد. عقیق به نظر می‌رسد دارای توانایی شفابخشی و ترمیمی باشد و همچنین از خلاقیت و بازسازی حمایت کند و به مدیریت میل کمک کند. اعتقاد بر این است که هر فردی که این سنگ را به خود بپوشاند، با فراخوان‌های بالاتر زندگی خود را هماهنگ می‌کند و آن را به ابزاری خوب برای تجلی فراوانی و به دست آوردن فرصت‌های جدید تبدیل می‌کند.
مردادها با داشتن این گوهر در کنار خود همواره به سمت راه‌های خلاقانه حرکت نمی‌کنند و به دنبال منابع الهام نمی‌گردند.

6. شهریور: کارنلی

کمال‌گرایی هیچ اشکالی ندارد، فقط کافیست از یک شهریور سوال کنید! از مهارت‌های برنامه‌ریزی دقیق گرفته تا سبک ارتباط حرفه‌ای‌شان، هیچ چیز از این علامت زمینی نادیده نمی‌شود.
اما سپری کردن زمان زیاد برای تحلیل جزئیات کوچک ممکن است باعث احساس استرس و گیجی شود. بنابراین برای شهریورها انتخاب یک سنگ مهم است که شجاعت و اعتماد به نفس را افزایش دهد، و سنگ ماه تولد زودیاک آن‌ها، کارنلین، به این کار کمک می‌کند.
Carnelian می‌تواند انگیزه‌ی آن‌ها را به اندازه کافی افزایش دهد تا بدون ترس در مقابل چالش‌ها قدم بگذارند، بدون اینکه به اشتباه تحت تأثیر قرار بگیرند یا خسته شوند. “ویرجو با انرژی زمین‌گیر و تثبیت‌کننده کارنلین تکمیل می‌شود”. این سنگ که نماد استقامت و سلامت جسمانی است، با ماهیت متمرکز و هدف‌محور شهریور هماهنگ می‌شود.
از آنجایی که شهریور گاهی اوقات می‌تواند خود را انتقاد کند، سنگ تقویت کننده اعتماد به نفس مانند کارنلین نیز به او کمک می‌کند تا عشق به خودش را در آغوش بگیرد و فرصت‌های خود را بهره‌برداری کند.

7. مهر: پریدوت

مهرها یک مورد جدی از FOMO دارند. ان‌ها میخواهند همه ی چیز را تجربه کنند، و می ترسند هر یک از لذت‌هاي‌ کوچک زندگی را از دست بدهند. مهر کـه توسط زهره، سیاره تجلی و احتمالات اداره می شود، همیشه در حال حرکت اسـت و بـه دنبال فرصت بعدی اسـت. احساس خوش شانسی و فراوانی طبیعی در مورد نحوه حرکت این علامت در جهان وجوددارد، اما این می تواند منجر بـه افراط و تفریط شود.
کلید ترازو در آغوش گرفتن تعادل و هماهنگی در تمام جنبه هاي‌ زندگی اسـت. پریدوت سنگی عالی برای تقویت اقبال، شانس و سعادت انها و همچنین برای تقویت شهود و قضاوت انها در هنگام رویارویی با تصمیمات سخت اسـت. این کاریزما و جذابیت کاربر را نیز افزایش میدهد و ان را بـه انتخابی عالی برای مهرهای جاه‌طلب تبدیل میکند.

8. آبان: آکوامارین

آبانی‌ها به دلیل شور و اشتیاق شدید خود معروف هستند و تا زمانی که به دنبال رویاهای خود بروند و چیزی برای از دست دادن نداشته باشند، ادامه می‌دهند. این ممکن است منجر به تجربه مکرر استرس و عدم تعادل شود. یک ایده خوب برای افراد متولد این علامت این است که جنبه‌های احساسی و حساس خود را بپذیرند و در اینجا آکوامارین به کمک می‌آید.
آبان یکی از نمادهای عنصر آب است و بنابراین با شهود و دامنه‌ی کامل انرژی‌های نادیده مرتبط است. آکوامارین، سنگی که با این علامت تنوع روحانی تیز مرتبط است، به دلیل ترویج ارتباطات قوی‌تر با مسائل معنوی و اعتقادی شناخته می‌شود.
پوشیدن آکوامارین به تقویت تمرکز ذاتی، اراده، خلاقیت و اعتماد به نفس آبان کمک می‌کند و به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا رویکردی معقولانه و متعادل به زندگی داشته باشند. این کلید ایجاد یک سبک زندگی پایدار است که با گذر زمان از بین نرود، زیرا آن‌ها را به تسلیم با چالش‌ها تقویت می‌کند.

9. آذر: فیروزه ای آبی

آذری‌ها علاقه دارند به سرعت در زندگی حرکت کنند. این یکی از پرانرژی‌ترین نمادهای زودیاک است، و هیچ وقت اجازه نمی‌دهند که جهان بی‌حرکت شده شان را ببیند. اما برای این نشانه آتشی، آتش سوزی چشمگیر و روشن‌ترین نقطه‌ها آسان است.
برای آنها بسیار مهم است که از زمان به وقت به مدت کوتاهی سرعت را کاهش دهند تا بتوانند انرژی‌های خود را دوباره شارژ کنند. به همین دلیل است که آنها از پوشیدن سنگ تولد زودیاک خود بهره می‌برند، که آنها را تشویق به توقف در میان برنامه‌های پرمشغله خود می‌کند.
فیروزه تأثیر آرامبخشی بر افراد دارد که به آذر کمک می‌کند تا از احساس خستگی جلوگیری کند. همچنین ابزاری عالی برای تنفس عمیق، مدیتیشن، و استفاده از جملات تأکیدی مثبت است. فیروزه به دلیل خاصیت آرامش و شادی خود مورد توجه قرار می‌گیرد. “این یکی از سنگ‌هایی است که با نشانه آذر همسانی دارد و به درستی به نماد عجول سنتور کمک می‌کند تا سرعت را کاهش دهد و عطر گل رز را بو کند.” اگر شگفت‌زده شدید، فیروزه آبی مسیری برای رسیدن به این جا دارد. این سنگ همچنین در رنگ‌های سبز و زرد کمیاب وجود دارد.

10. دی: یاقوت سرخ

موفقیت در ابراز خود در ستاره‌ها برای افراد متولد در ماه دی نوشته شده است. چه شانس‌ها در برابرشان انباشته شده باشد، این نشانه زمینی همیشه خودش را متعهد به پیشبرد می‌داند. به نظر می‌آید که افراد متولد در ماه دی که توسط سیاره زحل، نمایانگر تعهد و کوشش مداوم، اغلب در اوج موفقیت قرار می‌گیرند. به همین دلیل این افراد به یک سنگ تولد نیاز دارند که به آن‌ها در انجام تمام وظایفشان کمک کند.
یاقوت به عنوان نمایانگر نشاط و فداکاری شناخته می‌شود که برای پیگیری رویاها و اهداف مفید است. این سنگ به افراد متولد در ماه دی کمک می‌کند تا اهداف خود را با اتصال آن‌ها به خواسته‌های قلبی‌شان روشن و واضح کنند. افراد متولد در ماه دی به دلیل تلاش فراوانی که برای رسیدن به اهدافشان می‌کنند، به عنوان افراد کاریزماتیک و مصمم شناخته می‌شوند. از طرفی، زیرا که آنها ممکن است در زندگی روزمره‌شان در شلوغی‌های کاری گم شوند، یاقوت می‌تواند آنها را با خویشاوندی‌ها و شادی‌هایی که برایشان مهم هستند، دوباره متصل کند.

11. بهمن: گارنت

بهمن از نمایانگران آزاده زودیاک و یکی از باهوش‌ترین اعضای این گروه محسوب می‌شود. افراد متولد این علامت تحت تأثیر زحل، سیاره نظم و ساختار، و همچنین اورانوس، سیاره تجدید و تغییر، قرار دارند. آنها لذت می‌برند از تمام توانایی‌های خود برای مواجهه با چالش‌ها و ایجاد مسیرهای خود استفاده کنند.
اگرچه از چشم برآورده کردن تمامی وظایف و کارها واقعاً لذت می‌برند و هیجان‌زده از غافلگیری‌کردن همه با دستاوردهای خود هستند، اما احتمالاً احساس تنهایی می‌کنند زمانی که به مسیرهای جدید و ناآشنا رفته و کمتر تجربه شده‌اند. با این حال، پوشیدن یک سنگ که انرژی‌های فیزیکی، عاطفی، ذهنی و معنوی‌شان را تعادل می‌دهد، می‌تواند به آن‌ها کمک کند.
گارنت از تعهد به یک هدف تشویق می‌کند و نه تنها انرژی منفی را رها می‌کند بلکه آن انرژی را به اطرافیان به عنوان یک هاله محافظی منتقل می‌کند. افراد بهمن به دلیل شخصیت‌های منحصر به فرد و رویکردهای غیرمعمول خود شناخته می‌شوند و ممکن است از یک سنگ بهره‌وری کنند که سرسختی و اصولی‌تر شدن را تقویت می‌کند. این سنگ آرامش‌بخش همچنین یک انتخاب عالی برای کمک به افراد بهمن برای رفع تردیدات و پیشرفت با خیال‌آسوده به جلو می‌باشد.

12. اسفند: آمیتیست

معمولاً اسفندها در خواب می‌بینند و قبل از وقوع واقعیت را پیش‌بینی می‌کنند. آنها افراد خلاق و بی‌خیالی هستند و ترجیح می‌دهند در زندگی سبکی داشته باشند و ببینند کجا خواهند رفت. اما درحالی که درگیر تلاش برای انطباق با اطرافیان خود هستند، ممکن است در دریاچه‌های مختلف گم شوند. خوشبختانه، آمتیست می‌تواند به آنها کمک کند تا به عمق ضمیر ناخودآگاه خود نفوذ کرده و امواج ناخودآگاه ذهن ماهی‌ها را متعادل کنند.
آمتیست به دلیل توانایی‌هایش در تقویت توانایی‌های روحی و شهودی افراد، به ویژه برای ارتقاء استعدادهای طبیعی ماهی‌ها مناسب است. همچنین با صلح و آرامش مرتبط است. ماهی‌ها و آمتیست نه تنها ارتباط معنوی دارند بلکه ویژگی‌های خوشایند پاک‌کننده‌ای دارند.
از آنجایی که اسفندها به طور طبیعی به آمتیست جذب می‌شوند، استفاده از این سنگ در تمرینات مدیتیشن روزانه یا حتی به عنوان قسمتی از دکور خانه برای ایجاد تعادل در انرژی آنها می‌تواند مفید باشد.

و در پایان

چگونه سنگ تولد زودیاک شما می‌تواند ویژگی‌ها و نیازهای شما را بیان کند و به شما کمک کند؟ در اینجا، سنگ‌هایی که با یکی از نادرترین نشانه‌های زودیاک، ماه تولد محبوب و تمام جنبه‌های مربوط به آن ها هماهنگ هستند، بررسی شده و اطلاعات مهمی که باید در این زمینه داشته باشید به شما ارائه می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *