مجله سیمدخت
0

درخواست حذف ساعت تابستانی توسط پزشکان مطرح شده است.

درخواست حذف ساعت تابستانی توسط پزشکان مطرح شده است.
بازدید 13

سال‌هاست که ساعت تابستانی در نقاط مختلف جهان به اجرا درآمده است، اما دانشمندان و متخصصان خواب از مدت‌ها پیش هشدارهایی درباره معایب این عمل داده‌اند. گروهی از پزشکان خواب از جمله دکتر اِم.ادیل ریشی، متخصص ریه و مراقبت از خواب در سیستم بهداشت دانشگاه ایندیانا، در حال حاضر درخواست خود را برای لغو ساعت تابستانی (DST) تجدید کرده‌اند و معتقدند که این تدابیر برای سلامت و ایمنی شخصی و جامعه مضر هستند.

دکتر ریشی در بیانیه‌ای که توسط انجمن خواب آمریکا (AASM) منتشر شده، اظهار داشت: “ساعت تابستانی با ایجاد ناهماهنگی ساعت بدن انسان با محیط طبیعی، خطرات را برای سلامت جسمانی، امنیت عمومی و سلامت روان افزایش می‌دهد. زمان استاندارد عمومی بهترین انتخاب برای سلامت و ایمنی است.”

انجمن خواب آمریکا از چندین سال پیش از ایالات متحده خواسته است که به ساعت تابستانی پایان دهد و زمان استاندارد (زمانی که ساعت‌ها در فصل پاییز تنظیم می‌شوند) دائمی شود. این گروه در سال ۲۰۲۰ با استناد به شواهدی که افزایش خطرات ناشی از تصادفات وسایل نقلیه موتوری، حوادث قلبی‌عروقی و اختلالات خلقی پس از تغییر زمان در بهار را نشان می‌دهد، اولین فراخوان عمومی خود را برای لغو ساعت تابستانی صادر کرد.

لازم به ذکر است که انجمن پزشکی آمریکا همراه با انجمن خواب آمریکا و ۱۹ سازمان پزشکی حرفه‌ای دیگر نیز از پیشنهاد حذف “تغییرات فصلی زمان” حمایت می‌کند.

انجمن خواب آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای که بر پایان ساعت تابستانی تأکید دارد، در مجله‌ی پزشکی خواب بالینی به این امر اشاره می‌کند که متخصصان پزشکی هم در سال‌های ۱۹۷۳ و ۲۰۲۰ به‌طور مکرر تلاش کرده‌اند تا به پایان دادن به تغییر ساعت اجباری فدرال بپردازند. اگرچه تلاش نخستین پزشکان به نتایج مطلوب نرسید؛ اما تغییر در آرای عمومی به این معنی بود که این گروه در مقابل فشارهای اخیر با استقبال بیشتری مواجه شده‌اند.

در حال حاضر، باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا اقداماتی در جهت تحقق خواسته‌های پزشکان انجام می‌شود یا خیر. قانونی به نام “قانون حفاظت از آفتاب” در حال حاضر در مجلس به تصویب سنا رسیده و ساعت تابستانی را دائمی می‌کند؛ چیزی که دقیقاً در مخالفت با خواسته پزشکان است.

این قانون در سال ۲۰۲۲ با تأیید گسترده سنا به تصویب رسید؛ اما از آن زمان توقف یافته و هنوز در مجلس مورد بررسی قرار نگرفته است. این ممکن است به دلیل ادامه بحران بر سر تصمیم‌گیری درباره توقف یا ادامه ساعت تابستانی باشد.

سناتور اد مارکی، نماینده دموکرات از ماساچوست، در یک بیانیه اظهار داشت: “در صورت بازگشت به زمان استاندارد، ساعات اضافی ناشی از ساعت تابستانی را از دست می‌دهیم. این تغییر ممکن است منجر به صرفه‌جویی در انرژی، کاهش جرم و جنایت و مزایای اقتصادی شود. من در طول سال‌ها با افزایش ساعت تابستانی، دو ماه خورشید را به تقویم مردم آمریکا افزوده‌ام. این میزان معادل صرفه‌جویی در مصرف برق بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در طول یک سال است.”

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *