مجله سیمدخت
0

تاریخ انقضای لاک ناخن چقدر است؟

تاریخ انقضای لاک ناخن چقدر است؟
بازدید 424

ممکن است تصور کنید که لاک ناخن نسبت به سایر محصولات آرایشی چندان اهمیت ندارد و خراب یا فاسد نمی‌شود. اما اینطور نیست. لاک ناخن نیز همانند سایر محصولات آرایشی بهداشتی، دارای تاریخ مصرف و تاریخ انقضای مشخص است که به شما نشان می‌دهد تا چه مدت می‌توانید از آن استفاده کنید. عدم‌توجه به این تاریخ و استفاده از لاک تاریخ گذشته می‌تواند منجر به ایجاد عوارض و آسیب‌های جدی به سلامت ناخن شما شود.

استفاده از محصولات زیبایی تاریخ گذشته، ایده خوبی نیست. برخلاف سایر محصولات که ممکن است خراب شدن آنها واضح باشد؛ در مورد لاک ناخن کاملاً واضح نیست.

آیا لاک ناخن منقضی می‌شود؟

در یک کلام بله! تینا وانگ (Tina Wang)، متخصص ناخن، صاحب سالن Lunula در بروکلین، نیویورک، می‌گوید عمر هر لاک ناخن متوسط ​​حدود دو سال است. او می افزاید، به جای پیروی از این جدول زمانی، مهمتر است که در نظر بگیریم که چند بار از آن استفاده کرده‌ایم. قرار‌گیری در معرض نور خورشید و کنترل دما دو عاملی هستند که نقش اساسی دارند. لاکی که در یک فضای خنک و خشک نگهداری می‌شود، بیشتر از لاکی که در زیر نور مستقیم خورشید با درپوشی نیمه‌باز قرار دارد، باقی می‌ماند. شاید بیش از دو سال دوام خواهد آورد.

آیا لاک ناخن منقضی می‌شود؟

وقتی لاک ناخن کهنه می‌شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

مری بری (Mary Berry)، موسس و مدیر عامل شرکت Cosmos Labs، فرمول‌دهنده لوازم آرایشی، توضیح می‌دهد که کیفیت لاک ناخن با گذشت زمان کاهش می‌یابد. به خوبی پخش نمی‌شود، رنگدانه‌ها کیفیت خود را از دست می‌دهند». این به این دلیل است که لاک ناخن حاوی حلال‌هایی است که در نهایت تبخیر می‌شوند و باعث می‌شوند مواد باقی‌مانده غلیظ شوند و به راحتی پخش نشوند. رنگدانه‌ها نیز شروع به به تدریج از بین رفتن می‌کنند.

تاریخ انقضای لاک ناخن چقدر است؟

تاریخ انقضای لاک ناخن چقدر است؟

چگونه می‌توان تشخیص داد که لاک ناخن منقضی‌شده است؟

در حالی که بسیاری از مردم از تفکیک رنگ به عنوان یک نشانگر مستقل از قدیمی بودن یک لاک ناخن استفاده می‌کنند، وانگ خاطرنشان می‌کند که همیشه اینطور نیست. او می‌گوید: «تفکیک رنگ لاک ناخن یک اتفاق طبیعی است که به این دلیل اتفاق می‌افتد که مواد تشکیل‌دهنده لاک ناخن تراکم یکسانی ندارند. (به همین دلیل همیشه خوب است که قبل از باز کردن، آن را تکان دهید) اگرچه این اتفاق ممکن است نشانه‌ای از فاسد شدن باشد، اما مهم‌تر است که به دنبال تغییرات دیگر در رنگ و بافت آن باشید.

اگر رنگ لاک شما از زمانی که آن را خریده‌اید تغییر کرده است و یا غلیظ و تیره به نظر می‌رسد، احتمالاً تاریخ انقضای آن گذشته است. اگر بوی عجیب یا تندی دارد، وقت آن است که آن را دور بیاندازید.

لازم به ذکر است که برخلاف بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، تاریخ انقضای لاک‌های‌ناخن را روی بسته‌بندی نوشته نمی‌شود. اگر می‌خواهید دقیقاً از مدت زمانی که آن لاک ناخن را تهیه کره‌اید آگاه باشید، یک برچسب کوچک در پایین یا درپوش آن بچسبانید و زمان خرید را یادداشت کنید.

تاریخ انقضای لاک ناخن چقدر است؟

تاریخ انقضای لاک ناخن چقدر است؟

اگر از لاک ناخن تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟

استرس نداشته باشید، قیامت نشده است! در حالی که مواردی مانند اثربخشی و آلودگی بالقوه باکتری‌ها می‌تواند یک نگرانی واقعی در مورد سایر محصولات باشد، استفاده از لاک ناخن قدیمی به احتمال زیاد به سادگی منجر به یک مانیکور معمولی می‌شود. مشکل اصلی استفاده از لاک‌ناخن‌هایی که بیش از دو سال باز بوده، این است که تجربه کاربری خوبی را به همراه نخواهد داشت. احتمالا پوشش آن ضخیم و غیر‌یکنواخت خواهد بود. رنگ آن نیز ممکن است کم‌رنگ شود. با قدیمی شدن لاک ناخن، کارکرد یکنواخت و زیبای خود را از دست می‌دهد.

وانگ می‌افزاید: لاک تازه روان زده می‌شود. در حالی که لاک قدیمی ممکن است به محض استفاده از آن شروع به غلیظ زده شدن کند. اطلاعات زیادی از نظر آسیب فیزیکی واقعی استفاده از لاک ناخن منقضی‌شده وجود ندارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *