مجله سیمدخت
0

کسب درآمد از آپارات با تولید ویدیو

بازدید 39

با خواندن این مطلب، می‌توانید به‌راحتی شروع به کسب درآمد از طریق سایت و اپلیکیشن آپارات کنید. کسب درآمد از تولید محتوای تصویری در پلتفرم‌های آنلاین، یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد در فضای مجازی است که از سال‌ها پیش در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایران نیز مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

پلتفرم آپارات به‌عنوان یک پلتفرم ایرانی اشتراک‌گذاری ویدیو، از سال ۱۳۹۶ امکان کسب درآمد از طریق تولید و انتشار ویدیو را برای کاربران خود فراهم کرده است. در شرایطی که فیلترینگ دسترسی به یوتیوب در ایران سخت شده و همچنین عدم امکان مراودات مالی بین‌المللی به دلیل تحریم‌ها کسب درآمد از طریق این پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو را برای کاربران ایرانی ممکن ساخته است.

آپارات سیستم درآمدزایی یا “اینکام” را برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا راه‌اندازی کرده است و سود حاصل از نمایش تبلیغات را با صاحبان کانال‌های محتوایی تقسیم می‌کند. تولیدکنندگان محتوا در این سرویس می‌توانند در هر روز از ماه درخواست برداشت وجه از درآمد خود را ثبت کنند. وجه درخواستی، حداکثر بعد از یک هفته کاری به حساب بانکی افراد واریز خواهد شد.

شما هم می‌توانید از این امکان موجود در پلتفرم آپارات استفاده کنید و با تولید و انتشار ویدیوهای خود، درآمد کسب کنید. برای استفاده از این سرویس، لازم است با شرایط کسب درآمد از آپارات آشنا شوید. در این مطلب، علاوه بر توضیح این شرایط، شیوه کسب درآمد را به شما آموزشده‌ایم. به‌طور کلی، با کسب درآمد از تولید محتوای تصویری در پلتفرم آپارات، می‌توانید به‌راحتی و به‌صورت آنلاین درآمد کسب کنید.

شرایط اولیه برای کسب درآمد از آپارات

قبل از شروع به ساخت و انتشار ویدیو در پلتفرم آپارات به منظور درآمدزایی، بهتر است با شرایطی که برای سرویس کسب درآمد در آپارات در نظر گرفته شده آشنا شوید. برای کسب درآمد از این پلتفرم، باید شرایطی را که در ادامه ذکر می‌شود داشته باشید.

شرط اول برای کسب درآمد از آپارات این است که کانال شما حداقل ۲۰۰ دنبال‌کننده داشته باشد. شرط دوم این است که در ۳ ماه گذشته حداقل ۳ هزار ساعت نمایش داشته باشید و همچنین، باید حتماً تولیدکننده محتوای ویدیویی باشید. همچنین، برای عضویت در این سرویس، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و حساب بانکی به نام خود داشته باشید.

بنابراین، تنها در صورتی که شرایط بالا را دارا باشید، می‌توانید از انتشار ویدیو در آپارات به منظور کسب درآمد استفاده کنید. بهتر است پیش از شروع به کار، این شرایط را به دقت بررسی کنید تا از هدر رفتن زمان و انرژی جلوگیری کنید. در صورت داشتن این شرایط، می‌توانید با تولید محتوای مناسب و جذاب، درآمد خوبی از طریق پلتفرم آپارات کسب کنید.

آپارات با هدف تشخیص شما به عنوان یک تولید کننده، شرایطی را در نظر گرفته است که با رعایت آنها می‌توانید درآمدی از آپارات کسب کنید. برای اینکه بتوانید از آپارات درآمد کسب کنید، شرایط زیر را باید رعایت کنید:

 • باید سازنده و مالک محتوای ویدیویی باشید، نه صرفاً بازنشر کننده آن.
 • زیرنویس یا دوبله کردن محتوا به تنهایی به عنوان تولید ویدیو شناخته نمی‌شود.
 • تنها با تدوین مجدد یک محتوای ویدیویی، تولید کننده محسوب نمی‌شوید.
 • اگر بهعنوان یک گیمر می‌خواهید از بازی‌های ویدیویی محتوا تولید کنید، نمایش تصاویر بازی کافی نیست و باید تصاویر خودتان حین بازی کردن را نیز به ویدیو اضافه کنید.

با رعایت این شرایط، می‌توانید از آپارات درآمد کسب کنید و به عنوان یک تولید کننده شناخته شوید.

نحوه محاسبه درآمد از آپارات

درآمد کانال‌های آپارات بر اساس سه عامل محاسبه و تعیین می‌شود. پس از ضرب این سه شاخص، درآمد تولیدکننده محتوا توسط آپارات مشخص می‌شود.

شاخص اول RPM است. RPM به معنی درآمد به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید موفق است و برای هر کانال به صورت سیستمی محاسبه می‌شود. در حال حاضر، نرخ RPM بین ۱۰ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان است.

شاخص دوم، سهم تولیدکننده از درآمد آپارات است. درآمد حاصل از پخش تبلیغات در آپارات، با صاحبان کانال‌های عضو سیستم درآمدزایی تقسیم می‌شود. این سهم برای تمام کانال‌ها یکسان نیست و به طور کلی بین ۵۰ الی ۷۰ درصد متغیر است؛ هر چه سهم شما از درآمد آپارات بیشتر باشد، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود.

عامل سوم که بر تعیین درآمد شما از آپارات تأثیر می‌گذارد، تعداد نمایش موفق تبلیغ در هر کانال است. هر تبلیغی که کاربر بیشتر از ۶ ثانیه از آن را ببیند، به عنوان یک نمایش موفق در نظر گرفته شده و درآمد حاصل از آن با صاحب کانال تقسیم می‌شود.

توجه به میزان تماشا و بازدید از محتوا و کانال شما، یکی از شاخص‌های مهم در محاسبه درآمد شما از آپارات است. بنابراین، بهبود کیفیت تولید محتوا و ویدیوهایی که می‌سازید و در کانالتان منتشر می‌کنید، یکی از راه‌های مؤثر برای افزایش درآمد ماهانه شما از آپارات خواهد بود.

پردرآمدترین کانال‌های آپارات

بر اساس آمار منتشر شده توسط آپارات، تا به حال حدود ۴۰۰۰ نفر عضو سرویس درآمد آپارات شده‌اند و از این طریق، منبعی برای کسب درآمد برای خود فراهم کرده‌اند. هر کانال بر اساس نوع و میزان فعالیت و بازدیدهای خود، درآمد متفاوتی دارد. حداقل مبلغ درخواست برای واریز وجه به حساب تولیدکننده، ۴۰۰ هزار تومان است و کانال‌هایی که درآمدشان در یک ماه کمتر از این مبلغ باشد، باید صبر کنند تا در ماه‌های بعد به این میزان برسند تا بتوانند درخواست واریز داشته باشند. پس از درخواست واریز توسط صاحب کانال، هفت روز کاری زمان لازم است تا مبلغ به حساب متقاضی واریز شود.

با توجه به آمار منتشر شده توسط آپارات، پردرآمدترین کانال‌های این پلتفرم عبارتند از:

 • یک کانال آموزشی در حوزه دروس ابتدایی، که در ماه بهمن سال ۱۴۰۱ بالاترین درآمد آپارات را بدست آورده و حدود ۷۳ میلیون تومان درآمد ماهانه داشته است.
 • یکی از کانال‌های مربوط به گیم و بازی‌های ویدیویی که در سال گذشته، فقط در یکماه، حدود ۷۷ میلیون تومان درآمد صرفاً از طریق نشر محتوا درآمد کسب کرده است.

آموزش کسب درآمد از آپارات

اکنون که با روش کسب درآمد آپارات آشنا شده‌اید و شرایط و قوانین حضور و استفاده از آن را می‌دانید، لازم است که چگونگی ثبت نام و عضویت در آن را نیز یاد بگیرید. شاید برای شما سخت به نظر برسد، اما در واقع فرایند عضویت در سیستم کسب درآمد آپارات بسیار ساده است.

برای شروع، ابتدا باید به صفحه کسب درآمد آپارات به نشانی www.aparat.com/income مراجعه کنید و روی گزینه «درخواست عضویت» کلیک کنید. سپس باید مراحل «بررسی کانال شما» و «انتخاب موضوع کانال» را در صفحه جدیدی که باز می‌شود، تکمیل کنید.

پس از انجام مراحل پیشین، به شما یک صفحه جدید نمایش داده می‌شود که باید تمامی اطلاعات مورد نیاز را در آن وارد و تکمیل کنید. در این صفحه، شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا به عنوان یک شخص حقیقی یا یک شخص حقوقی قصد عضویت در سیستم کسب درآمد آپارات را دارید؛ سپس باید اطلاعات مورد نیاز برای درخواست خود را تکمیل کنید.

اطلاعاتی که در فرم ثبت نام سیستم کسب درآمد آپارات باید وارد شود شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل، ایمیل، آدرس، شماره شبا و سایر اطلاعات مورد نیاز است که برای تکمیل فرم الزامی هستند.

بعد از ثبت نام و شروع به فعالیت در سرویس کسب درآمد آپارات، می‌توانید از امکانات موجود در حساب کاربری خود بهره‌مند شوید. در حساب کاربری، علاوه بر مشاهده ویدیوهای منتشر شده، دیدگاه‌های دنبال‌کنندگان و سایر امکانات، می‌توانید آمار بازدیدهای ویدیوهای خود رامشاهده و بررسی کنید. این سرویس به شما امکان می‌دهد تا به راحتی آمار بازدیدها و نمودارهای مربوط به تعداد بازدیدها، نظرات، لایک‌ها و بازخوردهای کاربران را مشاهده کنید و بر اساس آن‌ها تصمیم‌گیری کنید. همچنین می‌توانید در حساب کاربری خود پرداخت‌های دریافتی و واریزی را نیز مشاهده و بررسی کنید.

سوالات متداول
 • عضویت در سیستم کسب درآمد آپارات چه شرایطی دارد؟

برای شرکت در سیستم کسب درآمد آپارات، ویدیوها باید توسط افراد خود تولید شده باشد و کانال باید حداقل ۲۰۰ دنبال‌کننده و ۳ هزار نمایش موفق ویدیو در ۳ ماه گذشته را داشته باشد. همچنین برای عضویت در سیستم کسب درآمد آپارات، ضروری است که شخص دارای حداقل ۱۸ سال سن باشد و دارای یک حساب بانکی معتبر باشد.

 • میزان درآمد در آپارات چطور محاسبه می‌شود؟

  سیستم کسب درآمد آپارات بر اساس سه شاخص عملکرد ویدیوها و کانال‌ها را محاسبه می‌کند. اولین شاخص، شاخص PRM است که درآمد به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید موفق را نشان می‌دهد و به‌صورت سیستمی محاسبه می‌شود. نرخ RPM به‌طور میانگین بین ۱۰ تا ۳۵ هزار تومان قرار دارد. شاخص دوم، سهم تولیدکننده از درآمد آپارات است که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است و به تولیدکننده ویدیوها تعلق می‌گیرد. شاخص سوم، تعداد نمایش موفق تبلیغ در هر کانال است. هر تبلیغی که کاربر بیشتر از ۶ ثانیه از آن را ببیند، نمایش موفق در نظر گرفته می‌شود و درآمد حاصل از آن به دارنده کانال تقسیم می‌شود. این سه شاخص به‌طور کلی عملکرد ویدیوها و کانال‌ها را در سیستم کسب درآمد آپارات ارزیابی می‌کنند و در تعیین میزان درآمد تولیدکنندگان ویدیوها و دارندگان کانال‌ها نقش مهمی دارند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *