مجله سیمدخت
0

ظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

ظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی
بازدید 64

در این مقاله از مجله سیمدخت، ما قصد داریم چهار مرحله اصلی آرایش به سبک ژاپنی را مورد بررسی قرار دهیم و به شما بگوییم که چه اقداماتی می‌تواند راز جوانی پوست ژاپنی‌ها باشد.

عادت‌های غذایی و سبک زندگی مرسوم در جامعه ژاپن به آن‌ها کمک کرده تا پوستی سالم‌تر داشته باشند. در ادامه، این موارد را برای شما شرح خواهیم داد تا با رعایت آن‌ها، پوست شما نیز ظاهری سالم‌تر و زیباتر به خود بگیرد.

رازهای زیبایی ژاپنی: گام به گام تا آرایش به سبک ژاپنی

پرایمر ؛ مرحله اول آرایش به سبک ژاپنی‌ظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

خانم‌های ژاپنی هرگز آرایش خود را بدون استفاده از پرایمر آغاز نمی‌کنند؛ زیرا استفاده از پرایمر برای داشتن آرایشی بی‌عیب و نقص ضروری است. در ژاپن، مجموعه‌ای متنوع از پرایمرها وجود دارد که بسیاری از آن‌ها دارای مواد ضدآفتاب هستند و استفاده از آنها ضروری به نظر می‌رسد.

کانسیلر ؛ مرحله دوم آرایش به سبک ژاپنیظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

بسیاری از افراد عادت دارند که پس از استفاده از پرایمر، کرم پودر را بر روی نواحی مختلف صورت خود قرار دهند؛ اما در ژاپن، این روال متفاوت است. ژاپنی‌ها پس از استفاده از پرایمر، از کانسیلر برای پوشش نواحی زیر چشم و اطراف سوراخ بینی استفاده می‌کنند.

کرم‌ پودر ؛ مرحله سوم در آرایش ژاپنی

بیشتر افراد در ژاپن پس از استفاده از کانسیلر، از استفاده کرم پودر بر روی نقاط دیگر صورت خود صرف‌نظر می‌کنند. به همین دلیل، به طور مستقیم از پودرهای فیکس کننده بر روی کانسیلر استفاده می‌کنند؛ اما برخی افراد که پوست آن‌ها دچار لکه شده است، ممکن است از کرم پودر بر روی کانسیلر استفاده کنند.

مرحله چهارم: آموزش آرایش چشم ژاپنیظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

خانم‌های ژاپنی با سایه‌زدن آرایش چشم را آغاز می‌کنند و از رنگ‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا ظاهر آن‌ها را شاداب تر کنند.
آرایش چشم ژاپنی‌ها به این شکل است که در نزدیکی بن مژه از رنگ‌های تیره استفاده می‌کنند و هرچه به سمت بالای چشم می‌روند، از رنگ‌های روشن‌تر استفاده می‌کنند. سپس به خط چشم می‌پردازند که از دو رنگ خط چشم مشکی و قهوه‌ای برای زیبایی بیشتر چشمان استفاده می‌کنند، و در نهایت از فرمژه برای فر کردن مژه‌ها و زیبایی بیشتر چشم‌ها استفاده می‌کنند.

آرایش گونه‌ها مرحله پنجم آرایش به سبک ژاپنی

یکی از جوانب حیاتی در آرایش سنتی ژاپنی، استفاده از رژگونه‌های براق و مرواریدی برای ایجاد برجستگی و درخشندگی طبیعی چهره است. ژاپنی‌ها معمولاً این رژگونه را فقط زیر چشمها به عنوان نقطه تمرکز استفاده می‌کنند و به طرف گوش‌ها این آرایش را ادامه نمی‌دهند.

آرایش لب‌ها به سبک ژاپنی‌ها در مرحله ششم

در آرایش لب‌ها، تکنیکی به نام “میکاپ کیوت” معروف است که در آن از سایه‌های روشن برای رنگ‌آمیزی لب‌ها استفاده می‌شود. به این شیوه که فقط از یک رنگ روی لب‌ها استفاده می‌شود. در آرایش ژاپنی، قسمت داخلی لب‌ها تیره‌تر از بخش بیرونی آنها ترسیم می‌شود.

مرحله هفتم آرایش ابرو در سبک آرایش ژاپنیظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

ژاپنی‌ها ابتدا موهای ابروهای خود را به دقت اصلاح می‌کنند و سپس از رنگ‌های قهوه‌ای تیره یا ملایم برای ترسیم آنها استفاده می‌کنند. طراحی ابروهای ژاپنی بدون قوس است و انتهای آنها به سمت بالا هستند.

رازهای نهفته در پوست بی‌عیب و نقص ژاپنی‌ها

1. رواج روغن‌های طبیعی و گیاهی در میان ژاپنی‌هاظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

مردم ژاپن به طور فزاینده‌ای به استفاده از انواع روغن‌های گیاهی و طبیعی علاقه‌مندند. بسیاری از آنان معتقدند که افراد با پوست چرب باید از استفاده از روغن‌های گیاهی برای مرطوب کردن پوست خودداری کنند؛ اما این باور کاملاً اشتباه است و همه انواع پوست به استفاده از روغن‌های گیاهی و طبیعی نیاز دارند. یکی از روغن‌های محبوب در ژاپن، که تاثیر بسیار زیاد و مفیدی برای سلامت پوست دارد، روغن کاملیا است که می‌تواند از ایجاد علائم پیری در پوست جلوگیری کند.

2. کاربرد ماسک‌های ورقه‌ای

از گذشته‌ی دور، مردم ژاپن از تکه‌های ابریشمی که با آب گل رز خیس شده بودند، ماسک‌های ورقه‌ای برای بهبود پوست صورت خود تهیه می‌کردند. این روش، یکی از رازهای جوانی پوست ژاپنی‌ها بوده و استفاده مداوم از ماسک‌های ورقه‌ای از آن دوران تا به امروز ادامه یافته است.

3. نوشیدن چای سبزظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

تحقیقات تغذیه حاکی از این است که چای سبز دارای ویژگی‌های ضدباکتری، ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی است. جوانان ژاپنی از این نوشیدنی به عنوان یک درمان مؤثر برای جوش و آکنه استفاده می‌نمایند، به علاوه از اسانس آن نیز بر خلاف محدودیت استفاده از آن به منظور مصرف غذایی برای این هدف استفاده می‌کنند.

4. حمام در آب‌ برنج

ژاپنی‌ها برای نرم کردن پوست و موهای خود از سبوس برنج بهره می‌برند. روش استفاده از این سبوس به این صورت است که ابتدا موها و بدن را با آب معمولی شستشو می‌دهند، سپس در مرحله نهایی، آب باقی‌مانده از آبکش برنج خام را بر روی پوست تمیز خود می‌ریزند. آب برنج دارای آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی است که به تغذیه پوست کمک می‌کنند و از ایجاد چین و چروک پوستی جلوگیری می‌کنند.

5. داشتن روتین پوستی سادهظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که با استفاده بیشتر از محصولات مراقبت از پوست، پوست آن‌ها بهتر و جذاب‌تر خواهد بود. اما در مقابل، ژاپنی‌ها عادت دارند کمترین میزان محصولات و ساده را برای مراقبت از پوست خود استفاده کنند. آن‌ها به طور معمول از تعداد محدودی محصول ساده ولی با دقت و نظم بالا استفاده می‌کنند. به طور کلی، برای آن‌ها زمانی که برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست می‌گذارند، بسیار اهمیت دارد.

6. ایجاد پوشش محافظ در برابر آفتاب

ژاپنی‌ها به استفاده از کرم‌های ضدآفتاب عادت ندارند؛ بلکه سعی می‌کنند که در کل از تماس مستقیم با نور خورشید پرهیز کنند. برای انجام این کار، آن‌ها به پوشاندن صورت با کلاه یا دستکش روی آورده و از این اقدام تا حد امکان استفاده می‌کنند؛ زیرا اشعه‌های مضر فرابنفش نور آفتاب یکی از عوامل اصلی ایجاد پیری زودرس پوست محسوب می‌شوند.

7. ماساژ صورتظرافت و زیبایی در آرایش ژاپنی

یکی از رازهای جوانی پوست ژاپنی‌ها، استفاده روزانه از ماساژ صورت است. آن‌ها با اعمال تکنیک‌های ماساژ به پوست صورت خود، از جمله حرکات دورانی و آهسته از چانه به طرف بالا، جریان خون را تنظیم می‌کنند و به تحریک جوانسازی سلول‌های پوست کمک می‌کنند. همچنین، این حرکات باعث سفت شدن ماهیچه‌های صورت می‌شود.

8. بهره گیری از پاکسازی صورت

بسیاری از خانم‌های ژاپنی اعتقاد دارند که بخش اصلی و حیاتی مراقبت از پوست، استفاده از پاک‌کننده‌ها است. به همین دلیل، آن‌ها روزانه چند بار از انواع محصولات مراقبتی و تمیزکننده پوست استفاده می‌کنند.

9. روش حمام کردن

در ژاپن، استحمام به عنوان یک آیین مهم محسوب می‌شود، بنابراین تعداد زیادی چشمه آب گرم و حمام سنتی در این کشور وجود دارد. این حمام‌ها فرصتی است برای افراد تا بتوانند به طور کامل بدن خود را از لایه‌های مختلف پاکسازی کنند و با استفاده از اسانس‌های گیاهی مختلف از پوست خود مراقبت کنند.

راز جوانی و زیبایی زنان ژاپنی: آرایشی ساده و طبیعی

احتمالاً شما به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا ژاپنی‌ها پوستی شفاف و زیبا دارند؟ همانطور که می‌دانید، ژاپنی‌ها از روش‌های جالبی برای آرایش و مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنند.

اکنون که با برخی از اسرار و نکات کلیدی آن‌ها آشنا شدید، می‌توانید این روش‌ها را در روتین زیبایی و مراقبتی خود امتحان کنید و از نتایج حاصل لذت ببرید.

همچنین می‌توانید برای خرید محصولات آرایشی و مراقبتی خود به فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی معتبر مراجعه کنید، که محصولات با کیفیت و از برندهای معتبر را ارائه می‌دهند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *