مجله سیمدخت
0

مزایای استفاده از ترالی اورژانس چیست؟

مزایای استفاده از ترالی اورژانس چیست؟
بازدید 45

به مجموعه متحرکی از قفسه ها ، کشو ها که برای حمل تجهیزات پزشکی روی چرخی قرار گرفته اند ترالی گفته می شود . کاربرد این وسیله برای جابجا کردن داروها و دستگاه های پز  باش ، دستگاه احیا ی قلب از مهم ترین دستگاه هایی است که با ترالی حمل می شود . کرش کارت نام دیگر ترالی اورژانس است که در سال 1965 نسخه اولیه آن برای بالا بردن کیفیت خدمات بیمارستانی ساخته شد . تجهیزات مورد استفاده در ترالی در بسته به شرایط موجود متفاوت است .

همانطور که توضیح دادیم ترالی اورژانس از مجموعه ای شامل چندین کشو و طبقه تشکیل شده است ،هر کدام از کشو ها در ترالی اورژانس برچسبی دارند که نشان می دهد حاوی چه دارو ها و تجهیزاتی است .

برخی تجهیزات ترالی عبارتند از :

– سرنگ

– آنژیوکت

– دستگاه الکتروشوک

– ماسک اکسیژن

– انواع سرم ها

– مانیتور علائم حیاتی

– انواع پنس

و ….

مزایای استفاده از ترالی اورژانس چیست؟

ترالی اورژانس چند کشو دارد ؟

معمولا ترالی اورژانس 4 کشو دارد البته در بعضی از مدل ها و با توجه به نیاز مشتری تعداد این کشوها می تواند کمتر یا بیشتر شود .

تعداد کشوهای ترالی ecg در مدل های مختلف متفاوت می باشد .

مثلا محصولات بزرگتر معمولاً دارای چندین کشوی با سایز های بزرگ و کوچک هستند و همچنین دارای قفسه های دیگری برای نگهداری تجهیزات پزشکی مانند پالس اکسیمتر ، اکسیژن … می‌باشند .

انواع ترالی

ترالی های اورژانس

این ترالی ها از فلز گالوانیزه ساخته شده اند و عموما دارای دو کشو در بالا و چهار قفسه در چهار طبقه به صورت مجزا با اندازه های استاندارد هستند . در طبقه بالا دستگاه های احیا ، شوک ، مانیتور و دارو های مختلف و تجهیزات در طبقات دیگر نگهداری می شوند .

ترالی های سبدی

برای حمل البسه و ملحفه های مورد نیاز بیمارستان از این ترالی های بزرگ استفاده می شود . اسکلت فلزی با دیواره پارچه ای و رنگ مخصوص که مانند سبدی برای جمع اوری ملحفه و… مورد استفاده قرار میگیرد از مشخصات این نوع ترالی ها هستند .

ترالی آرایشی

این نوع ترالی در سالن های آرایشی برای قرار دادن لوازم آرایشی مورد نیاز آرایشگر همچنین در دسترس بودن وسایل مورد استفاده قرار می گیرد .

مزایای استفاده از ترالی اورژانس چیست؟

افرادی که به ترالی اورژانس نیاز دارند :

هر کادر درمانی که وظیفه درمان ، بیمارانی را که وضعیت ناپایداری دارند و امکان بدتر شدن حالشان وجود دارد به عهده دارد لازم است برای رسیدگی سریع و به موقع برای نجات بیمار یک ترالی اورژانس در اختیار داشته باشند . سالمندانی که در خانه سالمندان زندگی می کنند افرادی هستند که به دلیل سن بالا ممکن است بیشتر به خدمات اورژانسی احتیاج پیدا کنند لذا وجود ترالی اورژانس برای خدمت رسانی سریعتر و به موقع در خانه های سالمندان امری ضروری است . در دسترس بودن ترالی اورژانس در مطب پزشکانی که تست های تشخیصی مانند تست فشار قلبی و … انجام می دهند امری واجب است .

مزایای ترالی اورژانس

– بهداشت : نیاز به بهداشتی بودن ، یکی از دلایل مهم استفاده از ترالی اورژانس است. ترالی اورژانس از استیل ضد زنگ ساخته شده است که به راحتی تمیز شده و نگهداری از آن راحت است .

نیاز به مراقبت نداشتن در برابر هر گونه آسیبی یکی از ویژگی های ترالی استیل است اگر احساس کردید قطعه ای غیر بهداشتی است می توانید آن را به تعویض کنید قطعات آن به راحتی در بازار در دسترس هستند .

– راحت سرهم کردن ترالی : ترالی به راحتی سرهم می شود و نیازی به فردی متخصص برای سرهم کردن آن وجود ندارد . حتی اگر دفعه اولی است که با آن مواجعه می شوید نگران نباشید زیرا خودتان و بدون کمک دیگران می توانید آن را سرهم کنید .

شخصی سازی : قابلیت شخصی سازی یکی از مزیت های ترالی اورژانس است . هر بیمارستان و مرکزی بسته به نیازهای خاص خودش میتواند ترالی را شخصی سازی کند .

مزایای استفاده از ترالی اورژانس چیست؟

ویژگی های ترالی مورد استفاده در اورژانس

جمع‌شدن و نصب مجدد ترالی برای استفاده در فضاهای کوچک و حمل و نقل آسان برای استفاده در مکان‌های مختلف مانند مراکز اورژانس ، درمانگاه‌ها و بیمارستان .

سطح ترالی باید تمیز و ضدعفونی شده باشد تا از انتقال باکتری‌ها و عفونت‌ها به بیمار جلوگیری کند .

ترالی استفاده شده در مراکز درمانی باید به وسیله مواد مقاوم ساخته شده باشد تا بتواند وزن بالای تجهیزات را تحمل کند .

ترالی باید دارای ترمز برای تثبیت در جایگاه مناسب باشد تا از حرکت ناگهانی جلوگیری کند .

قابلیت شستشو در ترالی از نکات حائز اهمیت است . ترالی باید به راحتی شسته و ضدعفونی شود تا بتواند از میکروب ها مورد استفاده قرار گیرد .

با توجه به اهمیت ویژگی‌های فوق ، ترالی پزشکی برای استفاده در تزریقات عمومی مانند تزریق سرم و پنی ‌سیلین باید دارای این مشخصات ویژه باشد تا از جنبه‌های بهداشتی، ایمنی و عملکردی به بهترین شکل ممکن عمل کند تا در شرایط اورژانسی پرستار و پزشک با آمادگی کامل خود را سریعا به بیمار برسانند .

ترالی از چه موادی ساخته شده است ؟

ترالی معمولا از فلزاتی مانند آلومینیوم ، استیل و مواد پلاستیکی مقاوم و سبک ساخته می شود . ساخت ترالی های سبک ، مقاوم ، با قابلیت شستشو و حمل و نقل آسان از دلایل استفاده از این مواد اولیه است . در برخی از این محصولات برای جلوگیری از جابجایی ناخواسته و احتمالی از قفل های امنیتی استفاده می کنند .

دلایل برتری ترالی استیل نسبت به ترالی های دیگر

– خطر پوسیدگی در ترالی های استیل تقریبا صفر می باشد .مقرون به صرفه بودن و عمر طولانی از ویژگی های ترالی استیل است .

– میکروب پذیری ترالی استیل از سایر مدل ها کم تر است .

– ضدعفونی کردن با حرارت بالا هیچگونه مشکلی برای این نوع از ترالی ها به وجود نخواهد آورد .

– در برابر شستشوی مداوم با استفاده از مواد شوینده قوی مقاوم است .

– استفاده از ترالی های استیل در مراکز درمانی و اورژانس می تواند از لحاظ بهداشتی کمک موثری کند .

– کیفیت عالی ترالی های استیل میتواند یکی از دلایل استفاده از آن ها در اتاق عمل باشد .

قیمت فروش ترالی اورژانس

متریال مورد استفاده با انواع کیفیت در تولید ترالی های اورژانس اثر گذار است . متریال های مورد استفاده در ترالی های اورژانس از جای کپسول اکسیژن گرفته تا چرخ ها ، پایه سرم ، بدنه ، رویهو قفل ها روی قیمت ترالی موثر است .

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *