مجله سیمدخت
0

اسپرسو در پیشگیری از کدام بیماری مفید است؟

اسپرسو در پیشگیری از کدام بیماری مفید است؟
بازدید 73

بر اساس یافته‌های تازه انجام شده، به نظر می‌رسد که ترکیبات موجود در قهوه اسپرسو قادر به مقابله با ابتلا به بیماری آلزایمر می‌باشند. این تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبات خاص در این نوع قهوه ممکن است در پیشگیری از تجمع و پیچیدگی پروتئین‌های مرتبط با بیماری آلزایمر، به عنوان پروتئین‌های تاو، نقش موثری ایفا کنند. این یافته‌ها نه تنها به توسعه روش‌های جدید در پیشگیری و درمان آلزایمر کمک می‌کنند بلکه نحوه ارتباط میان مصرف قهوه اسپرسو و بهبود وضعیت مغزی را مورد بررسی قرار می‌دهند. این مطالعات نقش مثبت این نوشیدنی محبوب را در سلامت مغزی و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با مغز تأکید می‌کنند.

با توجه به گزارش بهداشت نیوز، تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه ورونا ایتالیا نشان می‌دهد که ترکیبات موجود در قهوه اسپرسو ممکن است در مهار پروتئین کلیدی مؤثر در ابتلا به آلزایمر تأثیرگذار باشد.

در این مطالعه، تمرکز بر روی پروتئین‌های تاو قرار گرفته است. افزایش تجمع یا پیچیده شدن این پروتئین‌ها باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر می‌شود.

نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد که ترکیبات موجود در اسپرسو ممکن است در مقابله با ابتلا به بیماری آلزایمر کمک کنند.

محققان دانشگاه ورونا ایتالیا به این نتیجه رسیده‌اند که ترکیبات موجود در قهوه اسپرسو می‌توانند در مهار پروتئینی که نقش کلیدی در ابتلاء به آلزایمر دارد، موثر باشند.

در این تحقیق، به بررسی پروتئین‌های تاو پرداخته شده است. هنگامی که این پروتئین‌ها شروع به انباشته شدن و یا در هم پیچیده می‌شوند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر افزایش می‌یابد.

این پروتئین تأثیراتی بر عملکرد بخشی از مغز افراد مبتلا به آلزایمر و دیگر بیماری‌های مغزی از جمله پارکینسون در گروهی به نام تائوپاتی دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *