مجله سیمدخت
0

اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان
بازدید 18

بازدید از همهٔ مکان‌های ذکر شده در این فهرست، از مراکز تیمارستانی با تاریخچه‌ی قدیمی تا جزایری که پر از مار هستند و اماکن مقدس ممنوعه‌اند، منجر به دستگیری و محکومیت به زندان یا حتی مرگ می‌شود. برای آشنایی با این مکان‌ها در این پست همراه ما باشید.

1. بوهمیا، مونت ریو، کالیفرنیااکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

آیا بوهمیا وضع قانونی دارد؟ این سوال احتمالاً به ذهنتان می‌رسد، ولی پاسخش را می‌دانید؟ در این ناحیه زیبای کالیفرنیا، برخی از ثروتمندترین، قدرتمندترین، و معروف‌ترین افراد جهان گرد هم می‌آیند تا در مهمانی‌هایی بی‌بند و بار شرکت کنند و از لذت‌های زندگی لذت ببرند. هر کسی که بدون دعوت به چنین مهمانی‌ای برود، پایانش زندان است.

2.غارهای لاسکو(فرانسه)

اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

در گذشته، افراد به آزادی بازدید از نقاشی‌های زیبای ماقبل تاریخی داشتند. اما متأسفانه، در سال ۱۹۶۳، به منظور جلوگیری از تخریب این اثار، ممنوعیت بازدید از آنها اعلام شد. بله، صحیح است که مردم بر روی این نقاشی‌ها یادگاری می‌نوشتند.

3. سورتسی(جزیره ایسلند)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

این جزیره آتشفشانی کوچک در دهه ۱۹۶۰ به وجود آمد به دلیل فوران‌های آتشفشانی در اقیانوس. اما بازدید از آن ممنوع است، زیرا دانشمندان به دنبال کشف چگونگی تحول یک جزیره جدید به یک محل زندگی برای موجودات هستند.

4. خزانه جهانی بذر سوالبارد(نروژ)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

این انبار، مخزن اضطراری جهانی برای ذخیره دانه‌ها در زمان‌های بحرانی است و تنها کارشناسان ماهر و بذرهای انتخاب شده توسط آن‌ها مجاز به ورود به این مکان هستند.

 5. جزیره سِنتینِل شمالی(جزایر آندامان)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

در انتهای سفر به این جزیره، زندان مجازات شما نخواهد بود، بلکه مرگ مجازات نهایی شما خواهد بود. ساکنان بومی این جزیره که در اقیانوس هند واقع شده‌اند، هیچ‌گاه خوشحالی از دیدار مهمانان نمی‌برند، بلکه با تیراندازی و خروارهای تند به شما استقبال خواهند کرد.

6. منطقه 51(نوادا، امریکا)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

همه اطلاعات این منطقه به مردم منتقل شده است که ورود به آن ممنوع است. حتی اگر نزدیک این منطقه حضور پیدا کنید، ممکن است توسط نیروهای پلیس فدرال، سازمان مخفی CIA یا افراد ناشناس دیگر متوقف و بازداشت شوید.

7. کلیسای سنگ‌نوشته(آکسوم، اتیوپی)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

این کلیسا در کشور اتیوپی واقع شده است، و به ظاهر تابوت عهد (که جعبه‌ای مقدس است که اسرائیلیان باستان آن را ساخته‌اند) نیز در آن نگهداری می‌شود و تنها نگهبانان تابوت اجازه ورود به آنجا را دارند.

8. نیهااو(جزایر هاوایی)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

یک دلیل بسیار ساده برای ممنوعیت دیدن این بهشت استوایی وجود دارد و آن هم شخصی بودن این اموال است. تنها اگر خانواده رابینسون شما را به آنجا دعوت کنند، می‌توانید وارد شوید.

9. کلوپ جنتلمن‌های سفید(لندن، انگلیس)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

این کلوپ اختصاصی تنها برای پسران اشرافی است و در صورت تمایل به عضویت در این تشکیلات، نیاز است که 35 عضو فعلی این کلوپ، عضویت او را تأیید کنند؛ در غیر این صورت، هیچ کس مجاز به نزدیک شدن به آن نیست.

10. پووِگلیا(ایتالیا)

جزیره کوچک پووگلیا، میان ونیز و لیدو واقع شده است. اما چرا ورود به این جزیره غیرقانونی به شمار می‌رود؟ در گذشته، این جزیره به عنوان آسایشگاه روانی شناخته می‌شد و گفته می‌شود بیماران در آنجا مورد آزمایش و شکنجه قرار می‌گرفتند. مردم به اعتقاد دارند که این مکان توسط ارواح فراگیر شده است؛ بنابراین دولت محلی ورود به آن را ممنوع اعلام کرده است.

11. جزیره ایها دا کویمادا(برزیل)اکتشاف 11 مکان ممنوعه در جهان

این جزیره، در این همه زیبایی، رازی ترسناک را در دل خود نهفته است. مردم به آن جزیره‌ی مارها می‌گویند، زیرا زندگی بیش از هزاران افعی سرنیزه‌ای طلایی در آنجا متمرکز است. این افعیان، نوعی مار خطرناک و مرگبار هستند که قرن‌هاست انسان‌ها را از این جزیره دور نگه داشته‌اند. دولت برزیل، به جز برای تحقیقات دانشمندان شجاع که گاهاً به این جزیره سفر می‌کنند، ورود به جزیره مارها را غیرقانونی اعلام کرده است.

پست 7 شهری که قبل از مرگ باید از آنها بازدید کنید برای شماست اگر عاشق سفر هستید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *