مجله سیمدخت
0

پنج موردی که افراد باهوش هرگز در محل کار درباره خودشان فاش نمی‌کنند

پنج موردی که افراد باهوش هرگز در محل کار درباره خودشان فاش نمی‌کنند
بازدید 38

۱- مشکلات شخصی

افراد باهوش، حتی در روزهای بد، هرگز جزئیات خصوصی و مشکلات شخصی خود را در محیط کار افشا نمی‌کنند. اگرچه همه ممکن است اوقاتی را تجربه ناراحتی یا عصبانی شدگی داشته باشند، افراد باهوش اهمیت حفظ حریم خصوصی خود را در محل کار می‌دانند.

ممکن است شما تمایل داشته باشید تاجایی که می‌توانید درباره یک سفارش اشتباه یا یک تصمیم مشابه به کسی شکایت کنید. اما تمرکز بر این جزئیات منفی می‌تواند به تشویش و مختلف شدن فضای کاری منجر شود.

یکی از راه‌حل‌های موثر برای مدیریت این ناراحتی‌ها، تمرکز بر راهکارهای سالم خارج از محل کار است. این می‌تواند شامل گذراندن وقت با سرگرمی‌ها، صحبت کردن با دوستان صمیمی یا حتی نوشتن احساسات در یک دفترچه شخصی باشد.

افراد باهوش می‌فهمند که حفظ یک محیط مثبت در محل کار اساسی برای بهبود روحیه و بهره‌وری است. آن‌ها درک دارند که به اشتراک گذاری حتی مسائل کوچک شخصی می‌تواند هماهنگی و همگرایی را در تیم تحت تأثیر قرار دهد.

۲- حقوق و دستمزد

پول همواره یک موضوع حساس است و در محیط کار، این حساسیت به شدت افزایش می‌یابد. افراد باهوش آگاهند که حفظ حریم خصوصی درآمدشان امری اساسی است.

گاهی احساس می‌شود که باید اطلاعات حقوق و دستمزد خود را به اشتراک بگذاریم، ساختاری که ممکن است به شفافیت یا اطمینان از عدالت حقوقی ارتباط داشته باشد. با این حال، بحث درباره حقوق و دستمزد معمولاً منجر به مقایسه‌های غیرضروری، احساسات منفی و ناهماهنگی در محیط کار می‌شود.

پس چگونه می‌توان موضوع حقوق و دستمزد را به گفتگو بیاورید؟ اگر نگران احساس کمبود حقوق خود هستید، بهتر است این مسئله را به صورت مستقیم با مدیر یا بخش منابع انسانی مطرح کنید. اگر دوست دارید دستمزد خود را با استانداردهای حرفه‌ای مقایسه کنید، منابع آنلاین فراوانی برای این منظور وجود دارند.

افراد باهوش می‌فهمند که هرچند شفافیت مهم است، اما مرزهایی وجود دارد که باید رعایت شود. آن‌ها می‌دانند که حفظ خصوصیت اطلاعات حقوق و دستمزد، نه تنها به مسائل حرفه‌ای احترام می‌گذارد، بلکه به ایجاد یک محیط کار احترام‌آمیز و موجودی که همه افراد به طور مساوی ارزش قائل می‌شوند، کمک می‌کند.

۳- عقاید سیاسی

در این روزها، سیاست می‌تواند یک موضوع تفرقه‌آمیز باشد که افراد باهوش در محیط کار اغلب سعی می‌کنند از آن اجتناب کنند. حفظ بی‌طرفی و احترام به عنوان کلید اصلی در اینجا مطرح می‌شود.

در مواجهه با بیان عقاید سیاسی دیگران، مهم است بدون قضاوت یا دخالت به مناظره گوش داده شود. اگر کسی مستقیماً از شما درخواست نظر درباره عقاید سیاسی‌تان کرد، می‌توانید با احترام اظهار کنید: «ترجیح می‌دهم در این زمینه صحبت نکنم».

افراد باهوش فهمیده‌اند که هر فرد حق دارد به عقاید شخصی خود پایبند باشد. آن‌ها درک دارند که بحث در مورد سیاست در محیط کار ممکن است به سرعت به تنش و ناهماهنگی منجر شود و بنابراین ترجیح می‌دهند محیط کار را هماهنگ و آرام حفظ کنند، به جای بیان نظرات شخصی که ممکن است باعث اختلافات گردد.

۴- جزئیات زندگی شخصی

اگرچه اشتراک‌گذاری برخی جزئیات شخصی با همکاران در محیط کار به نظر می‌رسد طبیعی باشد، افراد باهوش به خوبی می‌دانند که میان دوستی و اشتراک گذاری بیش از حد، یک مرز باریک وجود دارد.

احتمالاً فکر کرده‌اید که با به اشتراک گذاشتن داستان‌های زندگی خود، می‌توانید ارتباطات قوی‌تری با همکاران خود برقرار کنید. با این حال، یک تحقیق جالب از دانشکده بازرگانی هاروارد نشان داده است که خودآشکاری بیش از حد ممکن است شایستگی شما را در نظر دیگران کاهش دهد.

پیشنهاد می‌شود که چگونگی ایجاد روابط قوی در محیط کار بدون اشتراک گذاری بیش از حد را بررسی کنید. یک نکته کلیدی در اینجا، یافتن علایق مشترک است که می‌تواند به عنوان نقطه شروعی برای مکالمات خود با همکاران عمل کند؛ این علایق می‌توانند شامل مواردی نظیر ورزش، فیلم، مسافرت یا کتاب باشند.

با به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی مرتبط با این علایق، می‌توانید بدون افشای بیش از حد در مورد زندگی شخصی خود، ارتباطات مستدامی با همکاران خود برقرار کنید.

۵- آرزو‌های شغلی خارج از شرکت

جاه طلبی به عنوان یک ویژگی مثبت شناخته می‌شود و داشتن اهداف شغلی بلندمدت امری اساسی است. با این حال، اگر این اهداف به گونه‌ای باشند که خارج از شرکت فعلی شما باشند، افراد باهوش در مورد به اشتراک گذاشتن آرزوهای خود احتیاط می‌کنند.

زمانی که در مورد اهداف شغلی شما سوال شود، مناسب است که آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که با نقش وظیفه‌ای که در حال حاضر دارید یا با ماموریت شرکت همخوانی داشته باشد. این نشان می‌دهد که در حالی که جاه‌طلب هستید، به تعهد به موفقیت سازمان فعلی خود ادامه می‌دهید.

افراد باهوش در محل کار، زمان و مکان مناسب برای بحث درباره آرزوهای شغف‌آور خود را می‌شناسند. آن‌ها درک دارند که اشتراک گذاری بیش از حد در مورد طرح‌های آینده خارج از حیطه فعلی ممکن است باعث شک و تردید در مورد تعهد به نقش کنونی آن‌ها شود.

اگر این نکات به شما توجه کرده باشد، شاید مناسب باشد که مرزهای خود را در محیط کار بازبینی کرده و با دقت به به اشتراک گذاری آرزوها و اهداف خود بپردازید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *