مجله سیمدخت
0

راز درآمد نجومی یک کارمند جوان گوگل چیست؟

راز درآمد نجومی یک کارمند جوان گوگل چیست؟
بازدید 30

یک جوان کارمند در گوگل، با انجام کار روزانه تنها یک ساعت، توانسته است در طول سال 7.5 میلیارد تومان درآمد کسب کند. طبق آمار، مهندسان نرم‌افزار در گوگل می‌توانند در هر سال به میزان حداکثر 718,000 دلار دستمزد پایه را به جیب بزنند. یکی از این مهندسان اظهار کرده است که با کار تقریباً پنج ساعته در هفته، موفق به کسب درآمد شش رقمی در سال شده است.

این مهندس که به نام دِوِن شناخته می‌شود، در مصاحبه با مجله‌ی فورچون اعلام کرده است که روزانه تقریباً یک ساعت از وقت خود را به گوگل اختصاص می‌دهد و در پایان سال مبلغ 150,000 دلار را به جیب می‌زند.

این مهندس معمولاً صبح ساعت 9 بیدار می‌شود، صبحانه می‌خورد، و سپس تا ساعت 11 یا 12 برای گوگل کار می‌کند. بعد از آن، به انجام کارهای استارتاپ شخصی‌اش می‌پردازد. او اظهار دارد که نمی‌تواند خود را به کار سخت بیاورد، زیرا همکارانش شب‌ها تا دیروقت فعالیت دارند و وضعیت شغلی در گوگل همیشه بهبود نمی‌یابد.

مجله‌ی فورچون برای حفظ حریم شخصی این مهندس از نام مستعار دون استفاده کرده است و تأیید کرده است که درآمد او حدود 150,000 دلار است. این نوع کارکردن را برخی به عنوان “کار جعلی” توصیف کرده‌اند.

دون تنها نمونه‌ای نیست که با کار کم، درآمد زیادی به دست آورده است. جیسون، که یک کارمند 22 ساله است، اخیراً ادعا کرده است که با دو شغل تمام‌وقت دورکاری، میانگین 30 ساعت در هفته کار کرده و به این ترتیب درآمد خود را افزایش داده است.

این داستان‌ها در شبکه‌های اجتماعی بحث‌های زیادی را به وجود آورده‌اند، و بسیاری از افراد باور دارند که مهندسان نرم‌افزار در شرکت‌های فناوری بزرگ به مدت کمی کار می‌کنند و به دستمزد بالایی دست می‌زنند. پس از افزایش نیروی کار در دوران ویروس کرونا، این شرکت‌ها تصمیم به اخراج هزاران نفر از کارمندان خود گرفتند.

یک کارشناس و مدیرعامل با ثروت زیاد در سیلیکون‌ولی، به تازگی در گفتگو با خبرگزاری فوربز اظهار کرد که اکثر افرادی که در دوره همه‌گیری به صورت دورکاری استخدام شدند، “واقعاً هیچ کاری انجام نمی‌دادند.”

این اظهارات نشانگر این نیست که “کار جعلی” به دلیل استخدام بیش از حد نیروها ایجاد شده باشد یا نتیجه‌ی مدیریت ناکارآمد باشد، اما داستان شخصی به نام دون به وضوح نشان می‌دهد که تعادل بین کار و زندگی برای تعداد قابل توجهی از کارمندان، از جمله نسل زد، تغییر کرده است.

دون در مصاحبه با مجله‌ی فورچون افزود که هیچ‌کس در داخل گوگل به کار کوتاه‌مدت او شک نکرد. او، قبل از به دست آوردن جایگاه شغلی فعلی خود، زمانی که به‌عنوان کارآموز در گوگل حضور داشت، “کمتر از دو ساعت در روز” کار می‌کرد و به راحتی به سفرهای کوتاه می‌پرداخت. دون اظهار کرد: “اگر می‌خواستم ساعات زیادی کار کنم، وارد یک استارتاپ می‌شدم.”

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *