مجله سیمدخت
0

هوش مصنوعی گوگل قادر است لباس‌ها را روی تن مدل‌های مختلف تجسم کند

بازدید 70

هوش مصنوعی گوگل، با استفاده از قابلیت Virtual Try-on، قبل از خرید آنلاین لباس، نحوه نشستن و جاافتادگی آن روی اشخاص با سایزهای مختلف را شبیه‌سازی می‌کند. این فناوری به کمک سیستم تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل، با استفاده از مجموعه‌ای از ۴۰ تیپ بدنی مختلف، نسخه‌هایی از لباس‌های مختلف را بر روی افراد شبیه‌سازی می‌کند. این شبیه‌سازی بر اساس اندازه‌های مختلف از سایز XXS تا 4XL انجام می‌شود.

هنگام جستجوی کاربران برای برخی از لباس‌ها، دکمه “Try on models” در تصویر اول نمایش داده می‌شود. با فشردن این دکمه، گوگل لباس را روی مدل‌های مختلف با اندازه‌های XS تا L و XL قرار می‌دهد. این قابلیت برای افرادی کاربرد دارد که می‌خواهند قبل از خرید مطمئن شوند که لباس مورد نظر روی بدنشان به خوبی جا می‌افتد و به درستی قرار می‌گیرد. با استفاده از هوش مصنوعی، گوگل به جزئیاتی نظیر نحوه پوشیدن، تا شدن، کشیده شدن و چروک شدن لباس‌ها نیز توجه می‌کند.

قابلیت Virtual Try-on گوگل، یکی از ویژگی‌های جدید در زمینه خرید آنلاین است و این شرکت در تلاش است این فناوری را با محصولات کنونی خود یکپارچه کند و قابلیت‌های جدید را به هوش مصنوعی خود اضافه کند. این قابلیت در حال حاضر فقط برای لباس‌های زنانه در دسترس است، اما از این به بعد تمام کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند.

برای ایجاد Virtual Try-on، هوش مصنوعی گوگل از مدل Imagen استفاده می‌کند. در این روش، تصویر مدل و لباس به دو شبکه عصبی جداگانه ارسال می‌شود. این شبکه‌ها اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند تا تصویر نهایی را ایجاد کنند. مدل هوش مصنوعی با استفاده از مجموعه داده‌های موجود در بخش خرید آنلاین گوگل، که شامل بیش از ۳۵ میلیارد فهرست محصول است، آموزش دیده است.

در نسخه‌های پیش‌نمایش گوگل، برخی از مدل‌ها لباس را در شلوار فرو می‌کنند، در حالی که برخی دیگر آن را روی شلوار قرار می‌دهند. هوش مصنوعی در اینجا تصمیمی درباره نحوه نمایش لباس نمی‌گیرد. هدف آن صرفاً نشان دادن نحوه نشستن لباس روی افراد با سایزهای مختلف است، بدون پیش‌بینی اینکه چقدر لباس مناسب است.

قابلیت Virtual Try-on در حال حاضر محدود است و فقط برخی از برندها مانند H&M، LOFT، Everlane و Anthropologie با گوگل همکاری می‌کنند. گوگل امیدوار است در آینده برندهای بیشتری از این قابلیت استفاده کنند. این قابلیت در نهایت برای لباس‌های زنانه و مردانه در انواع سایزها قابل استفاده خواهد بود. به این ترتیب، تا ۸۰ تصویر مختلف از مدل‌های واقعی وجود خواهد داشت که لباس‌های ساخته شده با هوش مصنوعی روی آن‌ها نمایش داده می‌شود، و این قابلیت به صورت دقیق و با کیفیت بالا پوشیدن لباس را در اندازه ‌های مختلف شبیه‌سازی می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *