مجله سیمدخت
0

حقوق مهندسی در برترین شرکت‌ها

بازدید 29

مهندسان فناوری در شرکت‌های گوگل و متا، به طرز قابل توجهی حقوق بیشتری نسبت به همتایان خود در شرکت‌های آمازون، مایکروسافت و اپل دریافت می‌کنند.

انجمن کارمندان فناوری با نام Blind یک نظرسنجی جالب انجام داده که نشان می‌دهد گوگل و متا در میان شرکت‌های بزرگ صنعت فناوری بیشترین میزان دستمزد را به مهندسان سطح پایه‌ی خود پرداخت می‌کنند.

در همین میان، شرکت‌های اپل و مایکروسافت به‌طور میانگین کمترین حقوق را به مهندسان خود پرداخت می‌کنند. دریافت حقوق مهندسان فناوری بسته به عوامل متنوعی از جمله تجربه، مهارت‌ها و موقعیت جغرافیایی متفاوت است. به عنوان مثال، مهندسان فناوری با تجربه معمولاً حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. همچنین، در مناطقی مانند ساحل غربی ایالات متحده که هزینه زندگی بالاست، مهندسان فناوری معمولاً حقوق بیشتری دارند.

در حال حاضر، مهندسان تازه‌کار در گوگل سالانه حدود ۱۸۴ هزار دلار درآمد دارند، در حالی که مهندسان جدید متا حدود ۱۷۹ هزار دلار درآمد دارند. در مقایسه، همتایان این دسته افراد در شرکت‌های اپل و مایکروسافت به ترتیب حدود ۱۴۲ و ۱۴۱ هزار دلار درآمد دارند.

لازم به ذکر است که انجمن Blind برای دریافت رأی‌ها، به آدرس ایمیل شغلی معتبر و محل کار افراد نیاز دارد. این موضوع نیز تضمین می‌کند که اطلاعات به‌دست‌آمده از نظرسنجی درباره حقوق کارکنان در شرکت‌های بزرگ تکنولوژی تقریباً دقیق باشد.

در ادامه نمودار جالبی را مشاهده می‌کنید که یافته‌های Blind را در یک نگاه به‌تصویر می‌کشد.

 

یک نکته مهم دیگر از نظرسنجی Blind این است که مهندسان در شرکت متا نسبت به همتایانشان در شرکت‌های بزرگ دیگر فناوری، مسیر پیشرفت شغلی خود را به سرعت‌تری طی می‌کنند و از حقوق بالاتری بهره‌برداری می‌کنند.

یک گزارش دیگر از سایت Levels.fyi نیز نشان می‌دهد که یک مهندس سطح ۵ (L5) در شرکت OpenAI می‌تواند سالانه بیش از ۹۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *