مجله سیمدخت
0

هکرها ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال را غارت کردند

هکرها ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال را غارت کردند
بازدید 111

مجرمان سایبری در سال ۲۰۲۳ با انجام عملیات سرقتی به ارز دیجیتال به مبلغ ۲ میلیارد دلار پایان دادند. بر اساس ارزیابی‌های انجام شده توسط شرکت‌های امنیتی De.FI و TRM Labs، مجرمان سایبری نسبت به سال گذشته یکی دیگر از سال‌های پرسود خود را تجربه کردند و حدوداً ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال را به سرقت بردند. این میزان، با وجود افزایش چشمگیر نسبت به سال ۲۰۲۲ که مبلغ سرقتی حدود ۳٫۸ میلیارد دلار بود، کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

در سال گذشته، ده‌ها پلتفرم ارز دیجیتال و پروتکل مالی غیرمتمرکز (De.FI) تحت حمله هکرها قرار گرفتند. بزرگترین سرقت مرتبط با پلتفرم Mixin Network بود که مجرمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار را به دست آوردند.

پلتفرم‌های Euler Finance، Multichain، BonqDAO، Poloniex و Atomic Wallet نیز از دیگر هدف‌های سودآور هکرها بودند که هر کدام حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار از آنها سرقت شد.

اگرچه کاهش کل مقدار سرقت‌شده نسبت به سال گذشته ممکن است نشان‌دهنده تلاش‌های موفق در زمینه امنیت ارز دیجیتال باشد، اما De.FI هشدار می‌دهد که هنوز هم چالش‌ها و آسیب‌های زیادی در ساختار امور مالی غیرمتمرکز باقی‌مانده است.

احتمالاً در سال‌های آینده نیز، خصوصیت غیرمتمرکز و اغلب ناشناس ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به جذب مجرمان مستقل و حتی مرتبط با برخی دولت‌ها شود. به عنوان مثال، گروه لازاروس که تحت حمایت کره‌‌شمالی قرار دارد، در سال ۲۰۲۲ مبلغ قابل توجهی به میزان ۱٫۷ میلیارد دلار را به صورت سرقت فراهم کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *