مجله سیمدخت
0

سرمایه‌گذاری رمزارز در ترکیه یک پدیده فراگیر است

بازدید 45

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از ساکنان ترکیه به دلیل افتارزش لیر به تجارت رمزارز روی آورده‌اند.

یکی از صرافی‌های بزرگ رمزارز به نام کوکوین در گزارشی تازه منتشر شده اعلام کرده است که ساکنان ترکیه به طور روزافزون علاقه‌مند به دنیای رمزارز شده‌اند و اکثریت آن‌ها در تلاش برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در این حوزه قرار دارند، به جای تمرکز بر کسب سریع سود. همچنین، همزمان با افزایش این علاقه به رمزارز، ارزش لیر ترکیه نسبت به دلار آمریکا تا ۵۰ درصد کاهش یافته است تا جایی که “تورم را به بهشتی برای رمزارز تبدیل کند.”

بر اساس گزارش ارائه شده توسط کوکوین، ساکنان ترکیه در فصل دوم سال جاری علاقه زیادی به رمزارزها نشان داده‌اند و میانگین سرمایه‌گذاری آن‌ها به حدود ۳٬۷۴۶ دلار می‌رسد. سی و یک درصد از سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در فصل اخیر به این حوزه پیوسته‌اند و سی و شش درصد از آن‌ها مبلغ بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ لیر را سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این گزارش جدید کوکوین بر اساس نظرسنجی از ۵۵۰ سرمایه‌گذار بزرگسال در رده‌سنی بین ۱۸ تا ۶۰ سال در ترکیه تهیه شده است. تمامی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در حال حاضر رمزارز دارند یا در ۶ ماه گذشته در این صنعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

در گزارش خود، کوکوین اعلام می‌کند که ۵۸ درصد از مردم ترکیه، با هدف کسب ثروت در طولانی مدت، به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها پرداخته‌اند و ۳۷ درصد دیگر از آن‌ها به دنبال ذخیره کردن ارزش خود هستند. بیت‌کوین به عنوان محبوب‌ترین رمزارز در میان سرمایه‌گذاران شناخته شده و اتر و سایر ارزهای پایدار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط کوکوین، ۵۷ درصد از شرکت‌کنندگان ابتدا از طریق دوستان و اعضای خانواده‌شان به دنیای رمزارز وارد شده‌اند و ۳۵ درصد دیگر از طریق اشتراک در جوامع محلی با این صنعت آشنا شده‌اند. افت ۵۰ درصدی ارزش لیر ترکیه نیز به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش علاقه‌ی مردم به کریپتو اشاره می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *