مجله سیمدخت
0

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب
بازدید 52

این روزها، استایل شلوار فاق بلند دوباره به عرصه‌ی مد و فشن بازگشته است، این ترند که یکی از مهم‌ترین ترندهای این چند سال اخیر بوده، طرفداران خود را دارد. این نوع شلوارها از دهه‌ی ۴۰ میلادی وارد بازار شدند، در طول دهه‌ی ۷۰ میلادی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کردند و تا دهه‌ی ۹۰ میلادی به خوبی ماندگار شدند. حالا دوباره این شلوار جذاب مد شده و سر از کمدهای ما درآورده‌است. برای استایل با شلوار فاق بلند لازم نیست کارهای عجیبی انجام دهید. هر فرم بدنی که داشته باشید، خوشبختانه شلوار فاق بلند به خوبی با آن هماهنگ می‌شود چرا که در قسمت کمر و بالاتر از باسن قرار می‌گیرند و حالتی زیبا و متناسب ایجاد می‌کند. چه به دنبال استایل کردن آن برای موقعیتی رسمی باشید و چه بخواهید ظاهری کژوال و غیررسمی‌ داشته باشید، می‌توانید از این شلوار بی‌نظیر استفاده کنید. استایل شلوار فاق بلند، حال و هوای وینتیج به ظاهرتان می‌بخشد و نوعی زیبایی قدیمی و شکل ساعت شنی را به فرم بدنتان برمی‌گرداند که با چند مدل استایل می‌توانید حالتی مدرن به آن بدهید. در این مطلب، ۷ ایده درباره‌ی استایل کردن این شلوار بی‌نظیر داریم تا بتوانید برای هر موقعیتی از آن استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

۱. شلوار فاق بلند با کت یا بلِیزِر (Blazer)

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

ستایل کردن بلیزر و شلوار جین از انتخاب‌های کلاسیک است. یک کت یا یک ژاکت اوِرسایز‌ با شلوار فاق بلند می‌تواند ترکیبی جذاب ایجاد کند. در حالی که کت بلیزر ممکن است رسمی به نظر برسد، اما نحوه‌ی استایل کردن آن با شلوار فاق بلند، ایده‌ی خوبی برای استایل‌های غیررسمی است. اگر آن را با تی‌شرت راه‌راه ست کردید، آماده‌ی رفتن به کافه برای خوردن صبحانه در کنار دوستانتان هستید. حالا اگر همین تی‌شرت راه‌راه را با یک بادی عوض کنید و کفش پاشنه‌بلند بپوشید، می‌توانید به دورهمی شبانه بروید.

اگر در استایلتان از بادی یا تاپ استفاده می‌کنید، حواستان باشد که حتماً روی آن کت یا بلیزر بپوشید، چرا که در این نوع استایل، به متعادل کردن تناسبات کمک می‌کند. برای کسانی که به اندازه‌ی کافی جسارت دارند، می‌توانند به جای تاپ از کراپ تاپ استفاده کنند. با این حال، شیک‌پوشان محتاط‌تر می‌توانند بلوزی با یقه‌ی پرزرق‌و‌برق انتخاب کنند.

۲. شلوار فاق بلند با پلیور

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

اگر به دنبال یک ظاهر غیررسمی برای آخر هفته هستید، می‌توانید شلوار جین گشاد یا ماما استایل (Mom style) را با پلیورها ترکیب کنید، اما حتماً از تناسب‌ها برای فرم بدن خود اطمینان حاصل کنید. اگر قدتان کوچک و پری است، بادی‌ها و پلیورها بهترین انتخاب هستند. می‌توانید از شنل و کمربند نیز برای تکمیل استایلتان استفاده کنید. اما اگر قدتان بلند است، پلیورهای شل‌تر به شما کمک می‌کنند تا استایل جذاب‌تری داشته باشید.

اگر پلیورتان خیلی حجیم نیست، می‌توانید آن را به‌طور کامل داخل شلوارتان قرار دهید. برای پلیورهای حجیم‌تر یا ژاکت‌های بزرگ، کمی از جلوی لباس را به داخل شلوار بگذارید که کافیست. کفش‌ها و بوت‌های پاشنه‌دار خوب با این استایل ست می‌شوند و نسبت‌ها را متعادل می‌کنند. همچنین کراپ جامپرها را هم فراموش نکنید، زیرا هنگامی که با شلوارهای فاق بلند ترکیب می‌شوند، فرمی چشم‌نواز ایجاد می‌کنند.

۳. شلوار فاق بلند با بلوز

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

یکی از بهترین انتخاب‌های همراه برای شلوارهای فاق بلند، بلوز، تی‌شرت یا شومیز است، به ویژه زمانی که به سبک دهه‌ی ۷۰ میلادی تلقی شود. اگر بلوز شما از جنس حریر باشد، زیبایی این سبک دوچندان می‌شود. بهتر است بلوز خود را درون شلوار قرار داده تا پاها به نظر کشیده‌تر بیایند و به هیچ عنوان از استفاده از کمربند فراموش نکنید.

بلوزها نباید به اندازه‌ای حجیم باشند که زیبایی کمرتان پنهان شود. برای روز، بلوزهای پنبه‌ای یا با طرح گل را در نظر بگیرید، در حالی که برای شب، بلوزهای ساتن یا ابریشمی را انتخاب کنید. این سبک را می‌توان با توجه به مناسبت تغییر داد. استفاده از کفش‌های ورزشی یا باله برای پرسه‌زدن در شهر یا لذت بردن از یک فنجان قهوه با دوستان عالی است. اگر آن را با بلوز توری و کفش‌های پاشنه‌بلند ست کنید، یکی از بهترین سبک‌ها برای مهمانی‌های شبانه خواهید داشت.

۴. شلوار فاق بلند با بلوز شب

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

اگر ناگهان به یک مهمانی دعوت شدید، نگران نباشید، فقط کافی است کفش‌های پاشنه‌بلند خود را پوشیده و شلوارتان را با یک بلوز براق که دارای آستین‌های اغراق‌آمیز است، ست کنید. افراد لاغر می‌توانند همچنین شلوار اسکینی و بلیزر سفید را امتحان کنند. قاعده‌ی کلی برای تلفیق این شلوار با بلوز شب این است که انتخاب کنید کدام جزء از استایل بیشتر تاکید شود. اگر شلوار خمره‌ای را انتخاب کردید، پیشنهاد می‌شود از یک بلوز نامتقارن براق برای بالاتنه استفاده کنید. برای شلوار اسکینی، می‌توانید به پولک‌ها و گل‌ها بیشتر فکر کنید.

اگر می‌خواهید اندام خود را به نمایش بگذارید و از بلوزهای بلندتر استفاده کنید، شلوار جین اسکینی عالی است. این شلوار با تمامی فرم‌های بدن و انواع سن سازگار است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای استایل‌های شبانه باشد.

اگر به ظاهری رسمی‌تر نیاز دارید، به شلوارهایی با رنگ‌های تیره مراجعه کنید. شلوار جین مشکی ممکن است انتخاب مناسبی باشد. بالاتنه‌ی مشکی را کنار بگذارید و به جای آن بلوزی طلایی یا تی‌شرتی با الگوهای پولک‌دار و درخششی فلزی را به آن اضافه کنید.

۵. شلوار فاق بلند با پیراهن بلند

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

یکی از مودهای دهه 90 میلادی، ترکیب دامن یا پیراهن با شلوار بود. اکنون که این رونق جذاب به زندگی ما بازگشته، مناسب است که یاد بگیریم چگونه با آن ظاهری شیک و جذاب داشته باشیم. ترکیب شلوار فاق بلند با پیراهن بلند به شما امکان می‌دهد تا یکی از بهترین استایل‌های شیک را بسازید، البته با حس راحت و کژوال. این ترکیب یکی از بهترین ترکیبات زیبا و کاربردی است.

نکته کلیدی این استایل این است که شلوار را تا حد امکان تنگ انتخاب کنید. به همین دلیل، بهترین شلوار برای این ظاهر، شلوار جین اسکینی است. پوشیدن لایه‌ها باعث می‌شود تا ابعاد شما بزرگتر به نظر برسد، بنابراین لباسی سبک انتخاب کنید و با اکسسوری‌های ظریف و کفش‌هایی که پاشنه‌ی باریک دارند، می‌توانید تناسبات ظاهری را متعادل نگه دارید. اگر بتوانید از پیراهنی استفاده کنید که جلویش دکمه داشته باشد، عالی است، چرا که می‌توانید بعضی از دکمه‌ها را باز نگه دارید و شلوار جین خود را به رخ بکشید. اگر می‌خواهید کمی زرق‌وبرق داشته باشید، یک پیراهن ساتن یا پولکی با حاشیه‌ی نامتقارن انتخاب درستی می‌تواند باشد.

۶. شلوار فاق بلند برای اندام‌ ریز

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

حتما فاق بلند را ظاهری بیشتر ارزانه دهید، زیرا این باعث می‌شود که پاهایتان به نظر بلندتر بیایند و از کشیدگی کمتری رنج ببرند. می‌توانید بلوزتان را بالاتر بگذارید و کوتاه‌تر نگه دارید. همچنین، انتخاب جین و کشش مناسب بسیار مهم است، بنابراین بهتر است از استایلیستی کمک بگیرید.

۷. شلوار فاق بلند برای اندام درشت

شلوار فاق بلند: ۷ راز شیک‌پوشی با این ترند محبوب

یافتن بهترین شلوار فاق بلند برای زنان درشت‌اندام ممکن است به نظر سخت بیاید، اما آنچه که متوجه شده‌ایم این است که این کار از آن قدر هم دشوار نیست. کافی است چند مدل را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بهتر با فرم بدن و استایل شما هماهنگ است.

برای افرادی که فرم بدنی گلابی‌شکل دارند، مناسب است به دنبال شلوارهایی با جنس کشی بروند که در آن‌ها احساس راحتی بیشتری داشته باشند. اگر از شلوارهای تنگ و اسکینی خوشتان نمی‌آید، مدل‌هایی مانند شلوارهای بوی‌فرند یا مام را امتحان کنید. برش‌های ساده‌تر شلوار باعث می‌شوند پوشیدن آن راحت‌تر و همه‌جانبه‌تر باشد. در حالی که شلوار جین بوی‌فرند معمولاً روی کمر نشسته، شلوار جین مام با فاق بلندتر شما را جذاب‌تر می‌کند و به بلندتر دیده شدن بدن کمک می‌کند. به همین دلیل، شلوار جین راسته با فاق بلند می‌تواند گزینه‌ی عالی برای شما باشد.

برای افراد با سایز بزرگتر، نیمه‌ی بالایی بدن را همیشه باریک‌تر از پایین نگه دارید تا تعادل شکل ظاهری شما حفظ شود. اگر می‌خواهید توجه بیشتری به کمرتان شود و به‌طور همزمان نمی‌خواهید بلوز را داخل شلوار بگذارید، می‌توانید پایین بلوز را گره بزنید یا از جلیقه و کت‌های تنگ استفاده کنید. کراپ تاپ‌های برش‌خورده نیز برای این استایل عالی هستند و مدل‌های بلندتر آن‌ها همچنان کمر شما را به رخ می‌کشند زیرا فقط تا بالای شلوار می‌آیند. اگر احساس می‌کنید بیش از حد در معرض دید هستید، می‌توانید کت یا ژاکت کشباف پشمی را به استایلتان اضافه کنید. به محض اینکه احساس شگفت‌انگیزی داشته باشید، فوق‌العاده به نظر خواهید رسید.

چه چیزهایی را با شلوار جین فاق بلند می‌توان پوشید؟

کلیدی‌ترین نکته برای اطمینان از ظاهر مدرن شلوارهای فاق بلند این است که در نیمه‌ی بالایی خود، قطعه‌ای با برش‌های مدرن را انتخاب کنید. فاق بلند کمک می‌کند پاها به نظر بلندتر بیایند و فرم کلی بدن را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد، بنابراین بهتر است کمر را به عنوان نقطه مرکز تمرکز انتخاب کنید. همچنین، نوع برش شلوار فاق بلند نیز بسیار اهمیت دارد، زیرا هدف آن متعادل کردن تناسبات بدن است. به عنوان مثال، شلوار جین مام با بالاتنه‌های باریک‌تر و شلوار جین اسکینی با بالاتنه‌هایی مانند تونیک یا پیراهن اورسایز به زیبایی بیشتری می‌انجامند.

شلوار فاق بلند برای چه فرم بدنی مناسب است؟

از آن‌جایی که انواع مختلفی از شلوار فاق بلند موجود است، بهتر است ابتدا نوع برش آن را انتخاب کنید. با این حال، فرم‌های بدنی سیب قطعاً بیشترین تناسب را با شلوار فاق بلند دارند. برجسته کردن کمر برای فیگورهای ورزشی نیز بسیار مفید است زیرا شلوار فاق بلند می‌تواند انحنای بیشتری ایجاد کند. همچنین این شلوارها، به ویژه شلوار جین تنگ و کشی، می‌توانند انتخاب عالی برای فرم بدنی ساعت شنی باشند زیرا انحنای طبیعی بدن را افزایش می‌دهند.

کلام آخر

از آنجایی که شلوارهای فاق بلند در سال‌های اخیر جزو ترندهای محبوب بوده‌اند، اطمینان وجود دارد که در آینده نیز در صدر ترندهای پرطرفدار باقی خواهند ماند. داشتن یکی از این شلوارها می‌تواند به طرز قابل توجهی استایل شما را تغییر داده و شیکی و در عین حال راحت و کژوالی به آن بخشید. حتماً نکاتی را که در بالا ذکر شد را بکار بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را از این شلوار جذاب و همه‌کاره به دست آورید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *