مجله سیمدخت
0

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند
بازدید 48

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، خانه تکانی و آماده‌کردن آن برای سال جدید به یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها تبدیل می‌شود. بیشتر اجزای خانه اغلب به خوبی نظافت می‌شود، اما بخش‌هایی از خانه وجود دارند که احتمال غفلت از آن‌ها بیشتر است؛ به این ترتیب با ماندگاری بیشتر آلودگی‌ها و گرد و غبار، این فضاها به محل مناسبی برای رشد میکروب‌ها تبدیل می‌شوند. ما به شما می‌گوییم که این قسمت‌ها کدام هستند و چگونه می‌توانید به سادگی و با سرعت آن‌ها را تمیز کنید.

دستگیره ی وسایل آشپزخانه

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

به همه‌ی ما پیش آمده که وقتی در حال آماده‌کردن غذا هستیم، از یک دست برای باز کردن در یخچال استفاده کنیم. حالا تصورش را بکنید که مشغول پاک کردن تکه‌ای گوشت خام با همه‌ی باکتری‌های روی آن بوده‌اید! اگر به این نکته توجه نکنید، دستگیره‌های یخچال، فریزر و فر، تبدیل به محلی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌شوند. این دستگیره‌ها را هفته‌ای یک بار با مخلوطی از یک پیمانه آب و یک پیمانه سرکه تمیز کنید.

جا مسواکی

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

به جای اینکه فقط به تمیز نگه داشتن دندان‌هایتان اکتفا کنید، حتماً جا مسواکی‌تان را هم مرتب نگهدارید. هفته‌ای یک بار، جا مسواکی را در ماشین ظرفشویی شسته و تمیز کنید یا به صورت دستی با آب داغ و صابون آن را ضدعفونی کنید. در فصل شیوع آنفلوانزا، ضدعفونی کردن مسواک‌ها به‌خصوص مهم است. همچنین، بهتر است مسواک‌ها را دو تا سه دقیقه در آب جوشانده نگه دارید.

وسایل جانبی کامپیوتر

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

حین استفاده از کامپیوتر خود، به خاطر داشته باشید که ممکن است در مواقعی سرفه یا عطسه کنید. حالا سعی کنید به یاد آورید که آخرین باری که موس و کیبورد کامپیوتر خود را تمیز کرده‌اید، چه زمانی بوده است. بهتر است دست به کار شده و جلوی رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها روی میز کامپیوتر خود را بگیرید. ابتدا کیبورد و موس را از کامپیوتر جدا کنید. سپس آب و صابون را مخلوط کنید و با استفاده از مسواکی که موهای نرمی دارد، کیبورد و موس را به دقت تمیز کنید.

 زیربشقابی

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

زیر بشقابی‌ها ابزارهای بسیار مناسبی هستند تا از لک شدن میز غذاخوری جلوگیری کنید. برای تمیز کردن زیربشقابی‌های پلاستیکی، آن‌ها را با آب و صابون شستشو دهید. اگر زیربشقابی از جنس پارچه است، می‌توانید آن را همراه با پارچه‌های کتانی که رنگ مشابهی دارند، در ماشین لباسشویی بشویید. اما به خاطر داشته باشید که زیربشقابی‌های گلدوزی شده را باید به صورت دستی شستشو دهید.

نرده ی پلکان

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

با استفاده از یک دستمال توالت مرطوب که در آب گرم و سرکه آغشته شده است، نرده‌ها را تمیز کنید. سپس با استفاده از یک دستمال پولیش آن‌ها را خشک کنید. همین روش را می‌توانید برای تمیز کردن دستگیره‌های درها نیز استفاده کنید.

 کلید برق

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

کلیدهای برق به طور مداوم با دست‌های آلوده ما در تماس هستند. برای ضدعفونی کلیدها، از یک پارچه نسبتاً مرطوب که در آب گرم و سرکه آغشته شده است، استفاده کنید. سپس از یک دستمال پولیش برای خشک کردن آن‌ها استفاده کنید.

ساک خرید

ساک‌های خرید وسایل بسیار مفید هستند، زیرا می‌توانیم با آن‌ها وسایل زیادی را حمل کنیم و به علاوه، در مقابل کیسه‌های پلاستیکی، این ساک‌ها مناسب محیط زیست هستند. با این حال، اگر این ساک‌ها را به طور منظم شستشو ندهیم، بوی نامطبوعی می‌گیرند و تبدیل به محیطی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می‌شوند. می‌توانید این ساک‌ها را در ماشین لباسشویی بشویید یا آن‌ها را با کیسه‌های پلاستیکی پوشانده و با استفاده از یک دستمال تمیز شوند.

جایخی

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

جایخی در داخل فریزر در معرض تکه‌های باقیمانده‌ی غذا و بوی آن قرار می‌گیرد. هر بار که جایخی را از یخ‌های داخلش خالی می‌کنید، تمام آن را با آب گرم و مایع ظرفشویی به طور کامل شستشو دهید.

بطری آب

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

ابتدا بطری‌های آب را در آب گرم و صابونی قرار دهید و آنها را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه خیس کنید. سپس از برس‌های ویژه‌ای برای تمیز کردن داخل بطری استفاده کنید و با استفاده از یک خلال دندان، دهانه بطری را تمیز کنید. در نهایت، بطری را به طور کامل با آب بشویید.

شیر آب

۱۰ راز برای خانه تکانی عید که از قلم می‌افتند

شیرهای آب به دلیل تماس مداومی که با دست‌های ما دارند، آلوده‌ترین بخش خانه هستند. برای رفع این آلودگی، تمامی شیرها را هر روز با آب گرم و مایع ظرفشویی تمیز کنید. به منظور براق کردن شیرها، می‌توانید از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. برای این منظور، یک خمیر با ترکیب مذکور بسازید و آن را روی شیرها بمالید. سپس با آب تمیز شیرها را بشویید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید