مجله سیمدخت
0

چگونه عشق در انسان‌ها شکل می‌گیرد؟

بازدید 32

عاشق شدن با خندیدن

تاثیر عشق و علاقه‌مندی انسان‌ها به طرف مخالف مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این مطالعه، تحقیقی که در سال 2011 بر روی 1000 نفر انجام شد، تأکید بر جذابیت زنانی است که می‌خندند، اما این تأثیر برای آقایان ثابت نشده است. در این تحقیق، افراد عکس‌هایی از جنس مخالف خود را مشاهده کردند و از آنها خواسته شد تا جذاب‌ترین چهره‌ها را انتخاب کنند.
نتایج این تحقیق نشان داد که زنانی که چهره‌ای شاد داشتند، به عنوان جذاب‌ترین افراد شناخته می‌شدند و افرادی که غرور در چهره‌شان بجای خنده حاکم بود، کمترین رای‌ها را دریافت می‌کردند. به عبارت دیگر، زنان به مردانی رای می‌دادند که در تصویر خود مغرورتر بودند و خندیدن را نشان نمی‌دادند.

پیدا کردن شباهت با عشق گذشته

تمایل انسان‌ها به عاشق شدن و عشق ورزیدن بیشتر به سمت افرادی کشیده می‌شود که شباهتی به عشق قبلی زندگی‌شان دارند. این واقعیت درباره آقایان صحت دارد، اما احتمال آن برای زنان کمتر است.

حالت های دستان

نکات برای به دست آوردن دل فردی کـه مایل هستید، می‌تواند اثرات مثبتی داشته باشد. یک تحقیق انجام شده در سال 2016 نشان داد کـه با افزایش استفاده از حرکات دستان هنگام صحبت کردن، احتمال جلب توجه جنس مخالف افزایش می‌یابد و فرد مقابل تمایل داشته باشد مجدداً با شما دیداری را برگزار کند. اگر می‌خواهید رابطه‌ای معنی‌دار را با کسی بسازید، به این نکته توجه کنید و از حرکات دستان خود بهره ببرید.

هماهنگی بین ظاهر و باطن

تفاوت‌های عاشق شدن و عشق ورزیدن انسان‌ها: شباهت‌ها موجب جذب می‌شوند
تصور که تفاوت‌ها می‌توانند جذابیتی ایجاد کنند، اشتباه است. در واقع، آنچه افراد را به یکدیگر جذب می‌کند، شباهت‌ها بین آن‌هاست نه تفاوت‌ها.
برای مثال، افرادی که شخصیت‌های مشابهی دارند و هدف‌ها و مسیر زندگی‌شان را یکسان می‌بینند، احتمال عاشق شدن بین آن‌ها بیشتر است. شباهت‌ها به وفور واقعیتی خلق می‌کنند که دو نفر بهترین شکل ممکن با یکدیگر همدلی و همدردی داشته باشند.

چشم تو چشم شدن بیشتر از دو دقیقه

محققان بررسی کردند تجربه عاشق شدن و عشق ورزیدن در انسان‌ها از طریق نگاه به چشم‌های یکدیگر در مدت زمان بیش از ۲ دقیقه ممکن است وقوع یابد. سپس از شرکت‌کنندگان خواسته شد که احساسات خود را بیان کنند.
در پاسخ، شرکت‌کنندگان اعلام کردند که حسی از عشق و دوست‌داشتن را تجربه کردند. این تحقیق نشان داد که تماس چشمی برای مدت طولانی می‌تواند جرقه‌های عشق را در درون افراد به وجود آورده، حتی اگر فرد مقابل را برای نخستین بار ملاقات کنید.

شیوه‌های مختلف برای استفاده از عطر

تحقیقات نشان می‌دهد که عطرها نقش مهمی در جذب و عاشق شدن انسان‌ها ایفا می‌کنند. به عنوان مثال، یک مطالعه در کالیفرنیا نشان داد که خانم‌ها بسیاری از پیراهن‌هایی که تن مردان دارای مقدار زیادی تستوسترون هستند، جذب می‌شوند. این عطر با هورمون‌های دیگر خانم‌ها هماهنگی دارد و در نهایت حس عشق و علاقه‌مندی را به وجود می‌آورد.

تشابه با یکی از اعضای خانواده

یافته‌های جالبی حاکی از تأثیرگذاری پدر و مادر در عمل عاشق شدن ما هستند. محققان بیان می‌کنند که مردانی که هنگام تولد، مادرانی زیر ۳۰ سال داشته‌اند، به دختران جوان تمایل بیشتری نشان می‌دهند و این برعکس نیز صادق است. همین‌طور زنانی که هنگام تولد پدرانی مسن داشته‌اند، به مردان سن بالا علاقه مند می‌شوند. مهم است به یاد داشته باشیم که این موضوع بیشتر برای روابط بلندمدت ارتباط دارد.

نگهداری از حیوان خانگی

پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که خانم‌ها مردانی که سگ خانگی دارند، به عنوان شریک زندگی بلندمدت خود را بیشتر مورد ترجیح قرار می‌دهند.
این انتخاب ممکن است به دلیل این باشد که انها می‌دانند که این مردان مسئولیت‌پذیر هستند و این حس آرامش، نزدیکی و شادی را به زندگی آن‌ها می‌بخشد. به علاوه، آقایانی که سگ خانگی دارند، برای پیشنهاد دادن به دختر مورد علاقه‌شان دارای جرات بیشتری هستند.

جذابیت ظاهری

در یک مطالعه انجام‌شده در سال 1996، محققان ابتدا میزان جذابیت افراد را شناسایی کردند و سپس آن‌ها را برای قرار ملاقات با افراد جنس مخالف ارسال کردند.
نتایج نشان داد که افرادی که جذابیت ظاهری زیادی دارند، در انتخابات خود سخت‌گیرتر هستند، حتی اگر طرف مقابل هم جذابیتی معادل با آن‌ها داشته باشد.

و در پایان

عاشق شدن، یک مقوله کاملاً اتفاقی است و ممکن است فردی که عاشق می‌شود، بعد از مدتی به دلیل از دست دادن بعضی از نکات بالا که به آن اشاره کردیم، نسبت به عشقش به طرف مقابل کم‌رنگ‌تر شود. عشق باید ذاتی باشد و نه از روی شکل و قیافه و بوی عطر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *