مجله سیمدخت
0

چگونه یک قلعه پتویی بسازیم؟ | 5 نوع قلعه

چگونه یک قلعه پتویی بسازیم؟
بازدید 78

برای به دست آوردن قلب یک کودک چیز زیادی لازم نیست. اگر بچه‌های اطرافتان شما را بزرگسال مورد‌علاقه‌شان نمی‌دانند، یک ساعت قلعه‌سازی با پتو ممکن است شما را پیش آنها محبوب سازد. نیازی به ساخت یک خانه درختی ندارید! یک قلعه پتویی ساده کافی است. اگر می‌خواهید هوش از سر کودکتان بپرد و هیجان‌زده شود، ما ایده‌هایی برای ساخت قلعه‌‌های پتویی فوق‌العاده‌ داریم که حتی سال‌های آینده نیز درباره آن‌ها صحبت خواهید کرد.

چگونه یک قلعه پتویی بسازیم؟

برای ساخت قلعه‌های پتویی می‌توانید هر چقدر که دوست دارید زمان بگذارید. هر بار با تغییرات جدید انجام دهید و قبل از اینکه آن را خراب کنید و از نو شروع کنید، دقیقه‌ها، ساعت‌ها یا روزها از آن لذت ببرید. به نظر این یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان در داخل خانه انجام داد.

با این راهنما، اطلاعات لازم برای ساختن قلعه پتویی رویاهای کودکتان را بدست می‌آورید.

چگونه یک قلعه پتویی بسازیم؟

چگونه یک قلعه پتویی بسازیم؟

عکس: مارک لوند (MARK LUND); طراحی: کیت جردن (KATE JORDAN)

هنر ساخت قلعه پتویی بسیار ساده است. ابتدا وسایلی را برای دیوارها و سقف قلعه، بالشتک‌هایی برای کف و در آخر گیره‌ها و ریسمان برای محکم کردن دیوارها جمع کنید.

لوازم ساخت قلعه پتویی:

  • کوسن‌های مبل
  • نخ، سیم یا کاموا
  • گیره لباسشویی، گیره لباس، گیره کلاسور یا پنس
  • فرهنگ لغت، دفترچه تلفن، یا سایر موارد سنگین (نشکن)
  • پتوهای سبک، ملحفه اضافی، حوله ساحلی و رومیزی یا دستمال سفره

گیره‌های لباس و کلاسور برای آویزان کردن ملحفه‌ها و چسباندن آنها به یکدیگر مناسب هستند. برای گسترش  و بسط دادن به قلعه خود از نخ، سیم یا کاموا استفاده کنید. برای استحکام بیشتر سقف پارچه‌ای خود را به دستگیره‌ها، دسته کشوها، دستگیره‌های در و حتی لولاها ببندید. از کتاب‌ها برای محکم کردن پارچه روی میزها، قفسه‌های کتاب و سایر سطوح برجسته استفاده کنید تا افراد داخل قلعه‌ بتوانند سینه خیز به زیر آن بروند.

هنگام طراحی قلعه خود، دیوارها و سقف‌ها را بررسی کنید؛ چگونه؟ از ارتفاعات و بالا شروع کنید. پارچه‌های سبک (ترجیحا ملحفه‌ها) را به چراغ‌هایی که به طور ایمن نصب شده‌اند، قفسه‌های بلند، میله‌های پرده یا چراغ‌های پایه‌دار بیاویزید و آنها را با گیره به ملحفه‌های دیگر متصل کنید تا سقفی برجسته بسازید. انتهای پارچه خود را زیر پایه‌های مبلمان محکم کنید تا قلعه خود را بزرگتر کنید.

قلعه‌های پتویی آسان

چگونه یک قلعه پتویی بسازیم؟

خوبی قلعه‌های پتویی این است که می‌توان تقریباً در هر جایی آن‌ها را ساخت، حتی زیر میز آشپزخانه! یک ملحفه ساده که روی میز نهارخوری یا میز با هر اندازه‌ای قرار می‌گیرد، می‌تواند یک گوشه دنج برای مطالعه، نقاشی و یا طراحی ایجاد کند. صندلی‌ها را در اطراف اتاق بچینید تا قلعه شما بزرگتر شود.

قلعه‌های پتویی گوشه‌ای

هدف از ساخت چنین قلعه‌ای این است که از گوشه اتاق به عنوان دو دیوار برای قلعه خود استفاده کنید. از مبلمان و جزئیات اتاقی با معماری مناسب – مبل، پاف مبل یا صندلی عثمانی ( زیرپایی؛ قطعه ای از مبلمان که برای گذاشتن پا روی آن جلوی مبلمان می گذارند)، قفسه‌های کتاب، میله‌های پرده‌ که به طور ایمن متصل شده است – برای تکیه‌گاه قلعه خود استفاده کنید. بزرگترین پتو یا ملحفه خود را از بالاترین نقطه ممکن در گوشه اتاق آویزان کنید و لبه‌های آن را به قفسه‌های بلند یا وسایل دیگر بچسبانید. بالش‌ها و اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌هایی که داخلش پر شده باشد را به همراه داشته باشید تا کف اتاق به اندازه کافی برای استراحت راحت باشد.

قلعه پتویی با استفاده از فضای اتاق

عکس: مارک لوند; استایل: کیت جردن

عکس: مارک لوند; استایل: کیت جردن

از کل اتاق استفاده کنید تا فضایی بزرگ و چادر مانند داشته باشید. اگر فضای بیشتر و چادر مسافرتی دارید، آن چادر را در مرکز اتاق برپا کنید. شما همچنین می‌توانید با آویزان کردن ملحفه‌ها در سقف و دیوارها، قلعه خود را بسازید.

قلعه پتویی با بند رخت

قلعه پتویی با بند رخت

عکس: مارک لوند; استایل: کیت جردن

از یک بند رخت، نخ، کاموا یا سیم محکم برای بلند کردن پتوهای خود استفاده کنید. طناب را در بالای اتاق آویزان کنید و پتوها و ملحفه‌ها را روی آن بکشید و در صورت لزوم با گیره‌ها را محکم کنید. لبه‌های پارچه‌ها را تا جایی که می‌توانید خم کرده و بکشید تا قلعه پتویی عریض‌تری داشته باشید. اگر فضای کافی دارید، می‌توانید دو طناب موازی هم آویزان کنید و برای یک قلعه بزرگ‌تر، روی هر دو پتو بپوشانید.

قلعه پتویی در فضای باز

عکس: مارک لوند; استایل: کیت جردن

عکس: مارک لوند; استایل: کیت جردن

ایده قلعه پتویی با استفاده از بند رخت را اگر فضا دارید به بیرون از فضای خانه ببرید و البته اگر بدتان نمی‌آید  که ملحفه‌ها و پتوها کمی کثیف شوند! (پتوهای پیک نیک و حوله‌های ساحلی جایگزین خوبی هستند.)

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *