مجله سیمدخت
0

راز حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

راز حفظ طراوت سبزیجات خرد شده
بازدید 13

رطوبت می‌تواند باعث رشد باکتری‌ها و کپک‌ها گردد؛ بنابراین، اهمیت دارد که سبزیجات خرد شده خود را به‌طور خشک نگه دارید. پیش از قرار گرفتن سبزیجات خرد شده در ظروف، آن‌ها را با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله کاغذی خشک می‌کنید. همچنین، می‌توانید یک لایه دستمال کاغذی در ته ظرف قرار دهید تا رطوبت اضافی را جذب کند.

زندگی پرمشغله، پس از یک روز کاری طاولانی و سخت و رفت و آمد در ترافیک و آلودگی شهرهای بزرگ، باعث شده تا آماده‌سازی مواد غذایی پیش از پخت و پز به ویژه برای افرادی که هر روز با شستن، بریدن و خرد کردن سبزیجات سر و کار دارند، به یک فعالیت زحمت‌آور و پراز زحمت تبدیل شود.

اما همیشه راه‌حلی برای هر مشکل وجود دارد، بهتر است بدانیم که نیازی نیست هر روز پیش از پخت و پز غذا، سبزیجات را بشوئیم، ببریم و خرد کنیم. به گزارش تایمز آف ایندیا، این مقاله چند ترفند حرفه‌ای را معرفی می‌کند که به شما کمک می‌کند طراوت سبزیجات خرد شده را حداقل برای یک هفته حفظ کنید.

نشویید

این ترفند ممکن است عجیب به نظر برسد، اما شستن سبزیجاتی که قصد نگهداری طولانی‌تر آن‌ها را دارید، به دلیل اینکه این کار ممکن است سبب فساد سریعتر و پوسیدگی آن‌ها شود، بهتر است اجرای نشود. به جای آن، سبزیجات را تا زمان مصرف در یک کیسه با زیپ یا یک کیسه کاملاً بسته نگه دارید و قبل از پخت غذا، آن‌ها را بشوئید.

راز حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

خشک نگهدارید

رطوبت ممکن است باعث رشد باکتری‌ها و کپک‌ها شود، بنابراین اهمیت دارد که سبزیجات خرد شده را به صورت خشک نگه دارید. قبل از قرار دادن سبزیجات خرد شده در ظروف، آن‌ها را با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید. همچنین می‌توانید یک لایه دستمال کاغذی را در ته ظرف قرار دهید تا رطوبت اضافی را جذب کند.

جدا نگه دارید

برخی از سبزیجات گاز اتیلن آزاد می‌کنند که ممکن است باعث انتقال آلودگی به سبزیجات دیگر شده و آن را تسریع کند. بهتر است سبزیجات اتیلن‌ساز مانند گوجه‌فرنگی، آووکادو و موز را از سبزیجات حساس‌تر مثل سبزیجات برگ‌دار، کلم بروکلی و هویج جدا نگهدارید تا از فساد زودرس آن‌ها جلوگیری شود.

سبزیجات خاص

سبزیجات خاصی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در آب سرد بشوئید، سپس اجازه دهید تا خشک شوند و در یک ظرف در بسته در فریزر نگهداری کنید. پیش از پختن، تنها کافی است یخ آن‌ها را آب کنید و سپس داخل قابلمه بریزید و مواد را بپزید.

راز حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

ظرف‌های دربسته

برای نگهداری سبزیجات خرد شده، از ظروف دربسته یا کیسه‌های پلاستیکی قابل درزگیری استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هوای اضافی از ظروف یا کیسه‌ها خارج شده تا اکسیداسیون که می‌تواند باعث فاسد شدن سبزیجات گردد، کاهش یابد. ضروری است که ظروف را با تاریخ برچسب بزنید تا همواره از تازگی سبزیجاتی که مصرف می‌کنید، اطمینان حاصل شود. همچنین به یاد داشته باشید که بسته‌های دارای تاریخ انقضا قدیمی‌تر را باید زودتر مصرف کنید تا از کهنه شدن و فساد جلوگیری شود.

راز حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *